776 Shares 6744 views

Folklor jako skutecznego narzędzia edukacji dzieci

Folklor jest jednym z najbardziej skutecznych narzędzi w edukacji dzieci w wieku przedszkolnym i starszych. Niemal od urodzenia, dziecko słucha matki wierszyki, kołysanki, bajek i innych. W przedszkolu i szkole bardzo często są wykorzystywane te i inne gatunki rozwoju i edukacji. Zagadki, legendy, przysłowia wzbogacają emocje, rozwinąć wyobraźnię i są doskonałym przykładem języka rosyjskiego. Bogate w treści i formie, prace te pozwalają ludziom pokazać dzieciom przykład pewnych wartości moralnych.


Folklor w przedszkolu zaczyna być coraz częściej stosowane. Istnieją specjalne programy do pracy w tym kierunku, niektórzy nauczyciele wolą wybrać swój własny sposób. Ale w każdym razie, jest to jeden z najczęstszych sposobów kształcenia.

Tak więc, dzieci słuchać rymowanek, nauczyć się je powtórzyć, aby pokonać, aby korzystać w swoich grach. Między innymi, promuje rozwój mowy, arbitralne pamięci. Zagadki mogą uczyć dzieci nie tylko zgadywać, ale również wymyślić siebie. Przysłowia odgrywają ogromną rolę w tworzeniu wartości u dzieci. Są one bardzo intensywne emocjonalnie, a więc dziecko zrozumieć sens tego, co zostało powiedziane, należy dokonać pewnego wysiłku, z udziałem nie tylko umysł, ale także poczucie, że to jest bardzo ważne dla rozwoju moralnego i estetycznego.

Nie możemy powiedzieć, że folklor dla dzieci – to przede wszystkim baśń. Ponadto, w większości przypadków są one najbardziej interesujące dla dzieci w wieku przedszkolnym. Również ten gatunek jest najbardziej przystępne, a także prostota i bezpośredniość prezentacji jest bardzo blisko do psychologii dziecka. Na przykład wiele znaków mogą być dostępne do wyjaśnienia pojęć takich jak „dobry”, „zły”, „chciwość”, „odwaga” i tak dalej. N. Opowieść wprowadza dzieci w wyimaginowanych sytuacji, zmuszając doświadczenie razem z bohaterem szerokiej gamy uczuć. Stojąc z boku pozytywnego charakteru, przedszkolak rozwiązuje wszystkie zadania z nim. To zwiększa kreatywność i pozwala wyciągnąć wnioski, które nie są dostępne w innych okolicznościach.

W tym przypadku, nauczyciele, wychowawcy i rodzice muszą sprawnie i odpowiedzialne podejście do wyboru prac, zgodnie z charakterystyką wiekowych i cele do osiągnięcia. Tak, „The Gingerbread Man” jest bardziej odpowiedni dla małych dzieci, dzieci w wieku przedszkolnym, starsze dzieci będą szybko tracą zainteresowanie „prymitywnego” historii. W wieku szkolnym, jest to już możliwe, aby zaoferować eposów, które w większości są podobne do bajek.

Folklor wzbogacić słownictwo dziecka, szczególnie w pracy z rymowanek. To krótkie, melodyjne wiersze, które można często towarzyszą konkretne działania. Pomagają one w edukacji dobroć, życzliwość, empatia. Stopniowo, dzieci nosić je w swoich grach.

Na przykład, w domu lub w przedszkolu może zrobić obszar w którym zostanie umieszczona książkach, Dziecko, pop-up bajek, gier edukacyjnych opartych na folklorze, ilustracji. Po trzech latach (czasem wcześniej), dzieci chętnie spojrzeć na zdjęcia, opowiedzieć znane rymowanki, bajki, zainteresowanych nowymi.

dzieciństwo dziecko w dużej mierze zależy od środowiska. Jeżeli rodzice i nauczyciele otaczają dziecko z troską i uczuciem, wzbogacając lekcje z nimi, kolarstwo folklor, jest prawdopodobne, że już w młodym wieku będzie leżał podstawowe cechy moralne, które nadal będą tylko rosnąć. Folklor jest nie tylko pomaga w edukacji i rozwoju, ale po prostu zdywersyfikować dni powszednie i święta.