275 Shares 2001 views

Warzywa w puszkach: Główne rodzaje i sposoby ich wytwarzania

Ludzie mają tendencję do zapasów. To pragnienie jest nieodłączną częścią ich natury. Aby zachować warzywa od dawna stosowane są różne metody. Jednym z najbardziej popularnych opcji jest konserwowego. Reprezentuje różne sposoby obróbki produktów, zmierzające do niszczenia mikroorganizmów, powodując jej uszkodzenie lub tworzenia niekorzystne warunki dla ich aktywności. Warzywa w puszkach mogą być przygotowane zarówno w domu jak i w środowiskach przemysłowych. I w obu przypadkach, co do zasady, używali tych samych metod i technik.

produktach klasyfikacja

W zależności od ilości stosowanego w produkcji podstawowych składników konserwowane owoce są podzielone na dwie grupy:

 1. Jednoskładnikowy. Są one poddawane przetwarzaniu tylko jeden rodzaj warzyw.
 2. Wieloskładnikowych. Ich wytwarzania za pomocą różnych warzyw. Końcowy produkt jest swego rodzaju cięć.

Obecnie produkty te są dobrze znane masowego konsumenta. Ludzie od dawna przyzwyczajeni do włączenia go w codziennej diecie. Konserwowane owoce, zgodnie ze sposobem wytwarzania są podzielone na kilka typów:

 1. Naturalnym uzyskać sterylizację świeżej żywności z dodatkiem cukru lub soli.
 2. Szybka. Dla nich warzywa uprzednio poddane specjalnej obróbce. W ostatnim etapie do podstawowej kompozycji dodano różne przyprawy, środki smakowe i tłuszcze.
 3. Produkty przeznaczone do żywienia dzieci i dietetycznego. Do ich wytwarzania świeżych lub mrożonych produktów będących wynikiem złożonego przetwarzania przelicza się wysoce wzmacnianego mieszaniny łatwo trawione.

Warzywa w puszkach, niech cały rok mają na stole żywności, które dojrzewają latem lub jesienią. Jednak w dzisiejszych czasach problem ten jest często rozwiązane inaczej. Na półkach sklepowych pojawiają się po prostu warzywa sprowadzane z innych regionów i stref klimatycznych.

naturalne Konserwy

Wiele osób woli korzystać Puszki jarzyn gotowanych jak jedzenie, to w sposób naturalny. Jest to wytłumaczenie, ponieważ, według ekspertów, oni zachować maksymalne główne zalety materiałów wyjściowych: kolor, smak, zapach i wartości odżywcze. Według techniki takie przetwory są wykonywane przez:

 1. Marynowanie, czyli sterylizacji lub pasteryzacji marynowanych warzyw, aby zwiększyć ich trwałość.
 2. Marynowanie. W tym przypadku bezpieczeństwo produktów uzyskuje się poprzez wylewanie ich szczególnej kompozycji z dodatkiem kwasu octowego.
 3. Konserw podczas gotowania warzyw umieszcza się w roztworze soli.

Takie produkty mogą być spożywane jako samodzielne danie lub przystawka. Przykładowo, kukurydza lub grochu to dobry dodatek do mięsa. Ponadto, warzywa w puszkach są szeroko stosowane jako półprodukty do sałatek, zup i innych skomplikowanych potraw.

technologia tajemnic

Produkcja warzyw w puszkach – jest złożonym procesem, który obejmuje kilka etapów:

 1. Przygotowanie surowców. Pierwsze warzywa wprowadza się do sortowania, które oddziela od jakości owoców, które są odpowiednie do zastosowania (niedojrzałe wpływ na szkodniki lub chemikaliów rolniczych). Produkty te są następnie wprowadzane do czyszczenia. Są trudne niejadalne części są usuwane. Do takiej operacji, co do zasady, korzystać ze specjalnych mechanizmów. Po tym, surowiec jest wysyłany do szlifowania i kalibracji.
 2. przetwórstwo spożywcze. Najczęściej na tym etapie, blanszowanie warzyw. W tym celu są one traktowane z parą lub gorącą wodą przez pewien okres czasu. Następnie, produkty są chłodzone, aby uniknąć zmiękczenia tkanek i zmniejszenie ich wartości odżywczych.
 3. Opakowania. Przygotowane warzywa wprowadza się do sterylnego pojemnika i wypełniać specjalne rozwiązania przy użyciu różnych dozowników.
 4. Zatykania. Wyroby opakowaniowe z zamkniętymi pokrywami metalu wykorzystaniem zszywarek. Ma to na celu zapobieganie powietrza do wnętrza pojemnika, który zawiera niebezpiecznych mikroorganizmów.
 5. Sterylizacja – długi obróbka cieplna w wysokiej temperaturze w celu niszczenia drobnoustrojów, które mogą zapobiec długoterminowego przechowywania puszki przygotowane.

Po tym czasie produkty podawane do pamięci i mogą być stosowane w razie potrzeby w dowolnym czasie.

dania gotowe

Równie popularne wśród ludzi jako snack warzyw w puszkach. Są to produkty wieloskładnikowe, które nie wymagają dalszego przetwarzania i gotowe do użycia. Wystarczy otworzyć słoik i umieścić mieszankę na talerzu. Te warzywa wydają się odgrywać rolę przekąska lub danie. Może to być:

 • Jaja (dynia, bakłażan, cebula lub);
 • sałatki ( "Winter", "Niżyński" lub "Amateur");
 • Gulasz warzywny;
 • Starter ( „Mińsk”, „Białoruś z grzybami” i inne);
 • Produkty z nadzieniem (papryka z warzyw lub mięsa wypełniacz).

Jak konserwy diner mogą być również używane pasztet. W tym przypadku podstawą są warzywa, smażone w oleju roślinnego z różnych przypraw i soli. I jako suplement najczęściej używany grzyby. Okazuje się, bardzo dobre połączenie. Takie zapachową urządzone zielenie ozdoba jest dobra, na przykład do konwencjonalnych gotowanych ziemniaków.