135 Shares 2483 views

Szproty w domu: smaczne i pożywne

Szproty – zachowuje, które na pierwszy z szprota bałtyckiego, a następnie zaczął produkować różnego małych ryb, takich jak śledź, szprot Bałtyckiego. W Mamontovo, blisko do Kaliningradu przez kilka dziesięcioleci konserw roboczej, która produkowane słynne szproty bałtyckie. Na cześć z nich w 2008 roku, nie jest ustawiony pomnik dwóch metrów w postaci puszki, a skoki z jej szprota.

Nie ma, być może, ludzie, którzy nie jedzą szproty. To danie jest idealne na świątecznym stole, a dla kampanii. Szprot można znaleźć w każdym sklepie spożywczym, ale w dzisiejszych czasach wiele osób boi się kupować puszkach szproty wolą wątpliwą jakość w domu.

W celu przygotowania domową szprotem powinny szprotem 1 kg, 100 g wody i 100 g oleju słonecznikowego. Nadal potrzebne są dwie kostki z kurczaka i kilka torebek czarnej herbaty. Sól nie jest konieczna. Ryby trzeba rozmrozić, a następnie opłukać i oczyścić usuwając głowę i wnętrzności.

torebki herbaty parzonej z wrzącą wodą i wlać do miski określoną ryb. Istnieje też olej wylano i wylano Rozdrobnione kostki kurczaka. Ryba jest położony na małym ogniu i ugaszony w ciągu dwóch godzin. Ryby nie przeszkadzają, nie żeby go złamać, ale od czasu do czasu z patelni należy wstrząsnąć. Jak widać, szproty w domu gotować nie jest trudne, ale smak bardzo podobny do konserw.

Szprot, śledź bałtycki, sieja lub inne małe ryby mogą być gotowane domowe przetwory. Przed konserwowanie ryb, to oczyszcza. Aby to zrobić, cięte głowy ryba i pociągnął za lejce, podczas gdy brzuch powinny pozostać nienaruszone. Następnie osnowa przemywa wodą, dokładnie wlać soli i umieścić pod ciśnieniem. Pan ryby są przechowywane w chłodnym miejscu na dwa dni. Solone ryby przemywa wodą i suszy na tkaninę lub gazy. Pomieszczenie, w którym wyschnie, powinno być dobrze wentylowane.

Gdy ryba suszy gorących wędzony. Należy zachować ostrożność tak, że ryby nie suche, w przeciwnym razie smak produktu uległa pogorszeniu. Szproty w domu przygotowuje puszki pół litra. Są parzona, suszy i wypełnione ryb, umieszczając ją prosto i tak blisko, jak tylko możliwe. Banki wylewania wrzenia oleju do krawędzi i bezpośrednio pokrywa rolki. Banki nie pękać, trzeba wlać olej na środku i wypełnić banki stopniowo. Schłodzone banki umieścić w lodówce do przechowywania. Szproty, gotowane w domu, okazują się bardzo smaczne. Mogą one być przechowywane w lodówce jako stały naczynia w przypadku przybycia niespodziewanych gości.

Można gotować szprot inny prosty sposób – pieczenia w piekarniku. Aby to zrobić, trzeba przyjąć zwykłą patelnię i umieścić go na oczyszczone i umyte ryby. Przed umieszczeniem go na patelni ryby soli i pieprzu. Wlej ryb i olej słonecznikowy pięćdziesięciu minutach pieczonych w piecu. Temperatura pieczenia nie powinna być niższa niż 120 ° C.

200 g zamrożonych rybnego przy 250 gramów oleju słonecznikowego lub innych olejów roślinnych. Ta sama liczba silnych Świeżo parzona czarna herbata. Potrzebne są dwie łyżki sól, pieprz do smaku sypyat.

Można wziąć gotowych do szproty wędzone ryby, najważniejsze, że nie była duża.

szproty gotowe rozłożone na talerzu i podawać. To danie może być, zarówno samodzielnie, jak i w dodatku do sałatek, kanapek i mogą być dostarczane z dekoracji.

Zwierzęta szproty uzyskać nawet smaczniejsze niż w sklepie. Szczególnie smaczne szproty są otrzymywane z ikry ryb. Niektóre gospodynie, aby poprawić smak wędzonych szprotów umieścić gotową rybę wędzoną ze sklepu, takich jak śledź.

szproty gotowe nie mogą być natychmiast usunięte z patelni lub inne naczynia, w przeciwnym razie po prostu ryba rozpadnie. Aby tego uniknąć, ryby muszą ostygnąć dwie godziny chłodnym miejscu. Ci, którzy mogą zrobić szproty w domu zawsze będzie zapewnienie smaczne sałatki i kanapki!