696 Shares 3709 views

Elektrownia wodna Saratowie nad Wołgą

Saratowie HPP jest wśród dziesięciu największych niejądrowej elektrowni w Rosji i Europie. Jest on integralną częścią stacji kaskada wodnych Wołga-Kama. 24 Agregat hydrauliczny zainstalowany na stacji, pozwalają produkować rocznie do 6 mld kWh. Średnia roczna stopa w ciągu ostatniej dekady wyniosła 5,4 mld kWh.


„Zielona” energia

Rosja Elektrownia odgrywają ważną rolę w nieprzerwanych dostaw energii elektrycznej dla konsumentów krajowych i zagranicznych. Zdecydowana terytorium kraju, która przepływa największa rzeka w Europie i na świecie, jest obarczona nieograniczony potencjał „zielonej” energii oparte na źródłach odnawialnych – woda, wiatr, słońce, energii geotermalnej, energii pływów i fal drugiego.

W akcie 102 RF wodnej powyżej 100 MW. Saratowie HPP (1378 MW) trwa w Giants liście 9 miejsce biorąc pod uwagę już na ukończeniu. Na początku 2015 roku łączna zainstalowana moc elektryczna zakładu będzie 47 MW 712,39 – czyli więcej niż 20% całej energii produkowanej w Rosji.

Ważne jest również, że jest – najbardziej systemy mobilne. Ten rodzaj zasilania pozwala w ciągu kilku minut, aby zwiększyć lub zmniejszyć produkcję energii, co jest niezwykle ważne dla rozwiązania problemu obciążeń szczytowych w globalnej władzy. Dla porównania, w celu zwiększenia wpływu elektrowni cieplnej, to trwa kilka godzin, a postać dla elektrowni jądrowych i na równi do kilku dni. Nic dziwnego, że budowa Hydroenergetyce trwa.

Opis Saratowie HPP

Elektrownia jest siódmym w kaskadzie Wołga-Kama, a znajduje się w mieście Bałakowo regionie Saratowa na północy. 24 Elektrownia Wodna 1378 MW w 2014 roku pozwoliło krajowi 5504.6 kWh energii elektrycznej (zasilanie wydajne). Powierzchnia przelew – 1,280,000 km² średniego zużycia wody 7959 mł / s.

Obiekt był ważnym węzłem komunikacyjnym w regionie – na jego zapory są drogi i koleje, łączącej dwa brzegi potężnego Wołgi. Istnieje również powiązany funkcja HPS obejmują zapewnienie nieprzerwanej żeglugi na dużą skalę, nawadniania, zaopatrzenia w wodę.

historia

Tworząc przedsiębiorstwo „Saratowie HPP”, którego zdjęcie jest imponujące budowle wielkie wymiary, zaczął budować 5 czerwca 1956 – Jest to oficjalna data rozpoczęcia budowy All-Union Komsomołu w Bałakowie. Kilka lat później nieistotne miasto odradza się, stając się głównym krajem promtsentr. Ponad 20.000 osób ze wszystkich regionów wzięli udział w budowie unikalnej konstrukcji, wielu budowniczych związanych z Bałakowo ich los.

Elektrownia ma rzeczywiście stać się platformą do eksperymentów, wcieleniem najnowszych osiągnięć i oryginalnych pomysłów na budowę dużej elektrowni wodnej, nic dziwnego, niektóre z cech charakterystycznych budynków są unikatowe. 27 grudnia 1967, uruchomienie dwóch pierwszych zespołów hydraulicznych, aw styczniu 1968 roku Saratowie HPP jest podłączone do wspólnej sieci energetycznej kraju. Projektowany pojemność zakładu został wydany pod koniec 1970 roku, od tego czasu nieprzerwanie dostarcza konsumentom czystej energii.

Saratowie jest częścią kompleksu połączonym hydraulicznego europejskiej części Rosji. Inne duże elektrownia wodna na Wołgi i Kamy: Rybinsk, Niżnym Nowogrodzie, Czeboksary, Kama, Wotkińsku Nizhnekamsk, Ziguli, Wołgą i innych.

ciekawostki

  • Ponieważ począwszy stacja czas wyprodukowały ponad 250 miliardów kilowatogodzin energii elektrycznej.
  • Saratowie jest jedną z największych elektrowni wodnej, zdjęcie, które można zobaczyć w mediach, encyklopedie, prac naukowych, zasobów internetowych.
  • Budowę różnych niestandardowym Układ – brak zlewni platyny.
  • Pokój maszyna jest najdłuższym w Rosji, w tym samym czasie, wyposażonego w składany dach.
  • 24 Agregat hydrauliczny posiada 3 różne rozmiary – niektóre z nich są największe w Rosji.
  • Elektrownie wodne obiekty przypisane 1st klasy solidność, obejmują one: tamy nasypu glinianym tamy, główny korpus dolny zlewni, blokadę transportową, rybopriemnik urządzeń dystrybucyjnych, 35, 220 i 500 kV.
  • Zapora ma długość 1260 m, najwyższą wysokość 42 m, do zapory namytye 6.6 miliona metrów sześciennych gleby. Składa się ona z zasady (na szerokości do 360 m) i miejsca stacji.
  • Łączna długość wałów rosyjskich dużych elektrowni wodnych – ponad 13 km. Wysokość w najwyższym punkcie – 23 m.
  • Korpus kanału typu – to znaczy trwa od ciśnienia wody, znajduje się w centrum dam.
  • Maszyna HPP najdłuższa hala na terenie Federacji Rosyjskiej. – 990 m średnica wirnika turbiny jest również rekord – 10,3 m.

JSC "RusHydro"

Saratowie HPP w styczniu 2008 roku dołączył do grona JSC „RusHydro” – w największej firmie wytwarzającej Rosji i drugi na świecie pod względem zainstalowanych zdolności roślin wodnych (ponad 25 GW). Na tym etapie, „RusHydro”, zgromadziła 64 istniejących i 7 pod cele budowlane, 23 operacyjnych i 7, 3 HPS Energia geotermalna elektrowni, pływów ES, ośrodków badawczych, firm handlowych i organizacji projektowych. Wśród całej tej różnorodności Saratowie wśród dziesięciu największych dostawców energii elektrycznej do wszystkich typów stanowisk. Łącząc lidera w „zielonej” energii (odnawialnej).

Największych inwestycji

Budowa elektrowni wodnych w dalszym ciągu, jednak i na poprawę życia nie należy zapominać, jak wynika z tragicznego wypadku w Sayano-Shushenskaya HPP. Biorąc pod uwagę smutne doświadczenie spółki zarządzającej „RusHydro” prowadzi etapowe aktualizacji zużytego sprzętu.

W tej chwili (a do 2030 roku) Saratowie HPP stopniowo modernizacji z instalacją najbardziej zaawansowanego sprzętu. W szczególności, „RusHydro” osiągnęła porozumienie z austriackiej firmy Voith Hydro zastąpienia 21 turbin wodnych i elektrowni wodnej №24 z dostawą obiektów do końca 2025 roku „pod klucz”. Aktualne projekty inwestycyjne, których wartość przekroczy 1 mld euro, była bez precedensu w Saratowie HPP i największa w tym obszarze. Oczekuje się, że turbina będzie produkować rosyjsko-austriackie joint venture.

modernizacja turbin

Rekonstrukcja HPP obejmuje instalację turbin wodnych nowej generacji. Wstępnie zbadane Projekt zakłada radykalną zmianę konstrukcji wirnika, która będzie dostarczać ostrzy typu S i silnik serwo, znajdujący się na dole. Ten opatentowany «Voith Hydro» System sprawia, że turbina „drabiny ryb» (ryba przyjazne). Projekt ma na celu zmniejszenia szkody oraz wielokrotnie śmiertelność ryb przechodzącej przez turbinę, która jest poważnym problemem w całej Wołga-Kama kaskadzie. Także poprawić bezpieczeństwo środowiska poprzez unikanie kontaktu z oleju turbinowego do wody.

modernizacja bloków energetycznych

Saratowie HPP na koniec 2013 roku Energy zastąpił wszystkie pięć jednostek. Zrekonstruowany i uruchomienie sprzętu jest bardziej nowoczesne, niezawodne, bezpieczne i oszczędne jednostki napędowe mogą przejść bez remontu od ponad 30 lat.

Wraz z ulepszonych bloków umieszczone na działanie wodnej № № 13 i 14 – z drugiej stacji agregatów pionowych, w których nowoczesny układ sterowania automatycznego (ACS). W ten sposób zakończyła ostatni etap projektu pięcioletniego do renowacji wszystkich pionowych zespołów hydraulicznych ACS.

Efektywność i skuteczność

Zintegrowany program modernizacji wymaga uaktualnienia hydroelektrowni rozważa celowość, efektywność ekonomiczną i korzystanie z najnowszych osiągnięć technologicznych. Jest to konieczne, aby zapewnić minimalny czas przestojów i zmniejszenie wytwarzania energii wodnej, tak szybko jak to możliwe do realizacji projektów odbudowy.

Jeśli realizacja kompleksowego programu modernizacji planowane jest kompleksowe podejście obejmujące klienta, przedstawiciele instytutów badawczych i producentów sprzętu. Po raz pierwszy przed Realizacja programu odbywa się przegląd przed rozpoczęciem projektu wszystkich technologicznych elektrowni wodnych złożonych z późniejszym rozwojem projektu modernizacji jej kompleksu z udziałem generalnego projektanta w Saratowie HPP. Jest on wyposażony „życie” po sprzedaży zastąpionych producentów urządzeń.

dobroczynność

Aby sfinansować programy charytatywne miliony fundusze przydzielane są corocznie. W szczególności, jest to główny szkoła DYUSTSH help „wzrost” w Bałakowo, gdzie dzieci są zaangażowane w nurkowanie i orientacji „Szpital Dziecięcy № 1” i innych organizacji. W ramach projektów edukacyjnych wodnych pomógł wyposażyć laboratorium „Balakovo Politechnika”. Tradycyjnie jest matpomosch weteranów w przeddzień Dnia Zwycięstwa.

odkrycia

Prawdopodobnie nie więcej niż HPS ambitne projekty. Zdjęcia tych konkretnych gigantów niesamowite rozmiary i jednostki i technologie stosowane odzwierciedlają najnowszy potencjału przemysłowego i myśli naukowej.

Energia wodna odgrywa wiodącą rolę w dostarczaniu energii elektrycznej dla ludności i przemysłu. Doświadczenie zdobyte przy budowie i eksploatacji elektrowni wodnych, ogromny potencjał rosyjskich rzek, bezpieczne dla środowiska i odnawialne źródła energii pozwalają na zwiększenie zdolności poprzez budowę nowych obiektów i modernizacji eksploatowane. Saratowie HPP dekady pracuje bez zarzutu, uderzające potwierdzenie.