246 Shares 2112 views

Wyważarki szczupaków: opis i opinie. Zimowe połowów na wyważarce

Zima połowów szczupaka wyróżnia się specjalnym pasją. Ten drapieżnik jest jednym z niewielu ryb, prowadząc aktywne życie nawet w bardzo niskich temperaturach. Jednak, aby uzyskać szczupaka z otworu nie jest takie proste. Po pierwsze, należy stwierdzić, a po drugie, tylko prawidłowo wybrany bieg i przynęta będzie w stanie dokonać drapieżnik prawidłowo reagować.


Co jest równoważni i czym różni się od turbinki

Wśród rozmaitych wskazówek dla polowania zimnego na szczupaki zajmują szczególne miejsce równoważenia. Doszli do nas ze Skandynawii w 1980 roku. Przynęta ta wykonana z metalu (stal, ołowiu, cyny i różne stopy), wykonane w postaci małych ryb z odpowiednim zabarwieniu. Różni się ono od obecność przynęt haki jako przynęty przez głowy i ogona. Ponadto, wyważarki do szczupaków tee wyposażony w dodatkową dołu.

Nazwa przynęty otrzymał od francuskiego słowa bilans (saldo), dosłownie przetłumaczyć jako skalach. Fakt, że wahacz, w przeciwieństwie do wirówek, ma przednią przywiązanie do biegu, a na górze. Mocuje się je do smyczy dla pętli, który znajduje się z tyłu sztucznej ryby. Zawieszony w tym stanie utrzymuje przynęta bilans poziomy, nawet wtedy, gdy okablowanie pod wodą. Zimowe połowów na wyważarce obejmuje tylko pionową dyszę zabaw przy minimalnej amplitudzie bocznym. Zespół ogona (koła) przynęty wykonane w taki sposób, że gdy jego swobodnego spadku w dół od niej, dla zabawy przypomina naturalne zachowanie osłabioną.

Zalety wahacza z przodu innych przynęt zimą

Podczas łowienia szczupaków w zimie wędkarze często stosują różne przynęty pionowe, żywą przynętę lub wskazówki silikonu. A jeśli catchability „silikonok” o tej porze roku jest duży problem, a następnie blesnenie lub połowu żywej przynęty są najskuteczniejsze sposoby połowów zimowych na drapieżnika.

Jednak niektóre z rybakami przekonany, że tylko szczupaki na wyważarce może przynieść dobry połów. I jest w tym wiele prawdy.

Jeśli więc korzyści z tych ostatnich należą takie wskaźniki dotyczące skuteczności przynęty, żywca i wyważarki są prawie takie same:

  • maksymalne podobieństwo z rybami, szczupak jest naturalną żywność;
  • różnych rozmiarach, kształtach i kolorach, dzięki czemu przynęta z wyboru w warunkach połowów;
  • Obecność haczyków na trzech stronach dyszy, co minimalizuje prawdopodobieństwo drapieżników pochodzenia;
  • wyważarki zimowe szczupak mogą być z powodzeniem stosowane do jego połowy wiosną, latem i jesienią.

Wybór balansu

Podczas połowu drapieżników w okresie zimowym bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiedni przynętę. Jeśli to stabilizator, pierwszą rzeczą przy zakupie, sprawdzić swoją równowagę. My zawieszony na pętlę z tyłu głowy i ogona ryby powinien być w tej samej poziomej linii równoległej do ziemi. Każdy przejaw braku równowagi jest niedopuszczalne.

Jeśli chodzi o wielkość przynęty równoważenia szczupaki powinno rozpocząć się z co najmniej 6 cm. Optymalna długość tego zamocowania jest uważany 6-14 cm.

Materiał przynęta może być dowolny, zwłaszcza, że dzisiaj rynek są oprócz klasycznych i plastiku, silikonu i ich modeli. Wszystkie z nich są równie dobrze zwabić drapieżnika. Wyważarki na szczupaki powinny mieć apetyczny kolor. Korzystnie obecności czerwonego, odtwarzający krwi.

Ponadto, przy wyborze kolorów należy dać pierwszeństwo klasyczne kolory żółty i zielony i ich kombinacji. Uważa się, że większość catchability przynęty – to Red Heads wyważarki. Recenzje z eksploatacją takich dysz najbardziej pochlebne, zwłaszcza do połowu szczupaków.

W rankingu popularności czołowych pozycjach są zajęte przez producentów przynęt z całego świata z modelem Rapalla jigowanie Rap, Kuusamo – Tasapaino 75 „- i Nils Master – tancerz. Oni wszyscy mają różne rozmiary i są przeznaczone do połowu nie tylko szczupaki ale okonia i sandacza.

Niemarkowe wyważarki zima szczupak często mają problemy z kołem – rodzaj stabilizatora, umieszczonego w ogonie przynęty. nierównowaga prowadzi do pogorszenia jakości gry, dlatego często trzeba dostosować lub nawet zmienić. Dlatego lepiej jest dać pierwszeństwo modeli sprawdzonych producentów.

Rodzaje wyważarki szczupaka

Wszystkie wyważarki, niezależnie od producenta, są podzielone na pięć głównych typów:

  • z rozszerzonej części głowicy;
  • Starego Świata;
  • klasyczne ogona;
  • z jednostką futro ogon;
  • silikon.

Równoważenia szczupaki z powiększonym łbem obniża się do dolnej części pierwszego spadku w dół głowy i po wywrócony, przy czym głowica i ogon jest odwrócone. W przybliżeniu to samo występuje przy gwałtownym wzroście się przynętą. Ta gra jest bardzo podobna do konwulsji rannego drapieżnika do drapieżnych.

równoważenia małpy wąskonose w nieobecności prędkości przepływu ma zdolność do zmniejszenia u góry i najniższy punkt na pionowych przewodów. Takie zachowanie jest doskonała przynęta przyciąga drapieżnika w stojącej wodzie.

Równoważenia z klasycznym poziomego usterzenia zachować równowagę i opuszczanie przynęty, a gdy jest odbierany.

Dysze z piór futro ogon, zazwyczaj używany do łowienia w płytkich wodach na małych drapieżników, ale największy szczupak nigdy nie wahał. Takie wyważarki zima jest rzadko stosowany, ponieważ upierzenie podlega oblodzenia, co prowadzi do nierównowagi przynęty.

Silikonowe końcówki nie zdobyły wystarczającą popularność wśród fanów połowów zimowych, ale podczas łowienia drapieżników nieaktywną, pokazali największą efektywność.

Wszystkie te przynęty nadają się do połowu szczupaków w każdym sezonie.

Tackle łowienia szczupaków na wyważarce

Złapać drapieżnika w zimie i dostać ją na lodzie, to nie wystarczy tylko catchability przynętę. Zimowe połowów na wyważarce powinien być niezawodny bieg umożliwiający uzyskanie doskonałych wskazówek gry i utrzymać odporność na drapieżnika podczas odtwarzania.

Normalny sprzęt wędkarski do połowów z lodu tutaj nie zadziała – szczupaka, po wszystkim. Lepiej jest użyć małego specjalny pręt, wyposażony w wężownicę szybkiego reagowania. Jego długość wynosi 30-50 cm. Nie ma potrzeby. Sam udilnik można kupić gotowe lub zrobić sobie ze starego Bolonii formie kvivertipa lub podajnikiem pręta. Na to, aby być dobrym leżał w dłoni, potrzebny jest wygodny uchwyt, który może być wytwarzany z zatorami szampana lub innych materiałów złomu.

Przy wyborze udilnika w sklepie lub produkcji odręcznym nie warto oszczędności. Tanie azjatyckie plastik pod wpływem niskich temperatur łatwo pęknąć przy najmniejszym obciążeniu.

Cewka pasować nawet najtańsze, ale z obecnością hamulca ciernego. Doświadczeni wędkarze podpinania i zarządzać drapieżnika vyvazhivat ręcznie na linii, ale nie mają wystarczającego doświadczenia, to lepiej, aby te procedury przy użyciu udilnika cewek.

Połowu szczupaków linię Wyważarka połowów zimowych wymaga użycia grubych co najmniej 0,25 mm, z prawdopodobieństwem zgryzu przechwyconego przykład – nie mniej niż 0,3 mm. Zaniedbania zasada ta nie powinna być. Nadal żyłka blisko przynęty nie będzie zauważalne – wymaga zastosowania stali lub wolframu smyczy, ponieważ szczupak jest w stanie jeść coś innego niż metal.

Jako wskaźnika ugryźć używane kurek (NOD) pobranych z wędką zima. Niektórzy wędkarze nie używaj go, twierdząc, że jeśli wziąć szczupaka, a więc będzie to zauważalne. Jednak to nie zawsze działa. W niektórych sytuacjach nawet szczupaki są delikatnie gryzie, tak bardzo, że ukąszenie nie zauważy. Dlatego wskazane jest użycie głową.

Montaż przekładni

Do połowu szczupaków na zimowy wahacza jest zamontowany w typowy sposób. Leski wymagają dwukrotnie maksymalną głębokość, na jakiej będą rybackiej. Długość ta dostarczy sprzęt do naprawy w razie uszkodzenia. Lesko wstępnie gwintowanego przez nod i dławik pierścieni, nawiniętych na rolkę. Na końcu jest konwencjonalny pętli dwoma węzłami. Do niego jest przymocowana za pomocą stali karabinek lub wolfram przewodu, do którego przyłączony jest wahacz. Ale jego przywiązanie może być inna. Najlepiej jest to zrobić za pomocą nezatyagivayuscheysya pętli lub poprzez mini-klamrami. Ten ostatni jest bardziej popytu, ponieważ daje możliwość łatwej zmiany przynęty. Wszystko jest gotowe rozwiązania, można pójść na ryby.

Gdzie w zimie do połowu szczupaków na wyważarce

Wędkowanie na rocker na szczupaki zimie może być skuteczne tylko wtedy, gdy dokładne określenie jego lokalizacji. Zębaty drapieżnik w tym sensie jest bardzo różni się od sandacza lub okonia. Ona nie będzie stada do pierwszej przystawki zimne i zawsze utrzymane oprócz swoich krewnych. Szczupak w stawie do jego udziału w tereny łowieckie, które są kontrolowane przez nich przez całą dobę.

Umieść drapieżnikiem zależy od pory roku. Na początku zimy szczupaki mogą znajdować się w strefie przybrzeżnej, w szczególności w pobliżu trzciny lub trzciny. W tych miejscach, nawet spokojne ryby karmi, więc często są odwiedzane przez drapieżnika.

W styczniu i lutym, kiedy zimno kajdany staw z grubym lodem, Pike idzie do głębi. Teraz miejsce parków i polowania blisko skrzydło dołach, na dole i stoły piętrzyły. Ale też nie jest konieczne, aby przejść głębokie. Doświadczeni wędkarze twierdzą, że zima skyline szczupaki leżeć pomiędzy głębokościach walleye siedlisk i okonie.

Łowimy szczupaki na rocker w zimie

Przyjście zimy w nieznanym akwenu szczupaków, konieczne jest określenie miejsca jego ewentualnego ruchu, ponieważ ten drapieżnik nigdy nie stoi w miejscu. Jego zima wodnych, w przeciwieństwie do głębokiej okoń okoń i powierzchni, leży w słupie wody. Licząc od wybrzeża odległości nie mniejszej niż 10 m i upewniając się, że głębokość jest większa niż 3 m, to jest możliwe, aby rozpocząć wiercenie otworu.

Zwykle sprawiają, że równolegle do linii brzegowej. Do eksploatacji takiego miejsca, trzeba wykonać co najmniej 5-6 studnie. Jeśli nie ma w pobliżu trzcin lub drzewo zwalone w wodzie, tam – jeśli nie szczupak, sandacz lub bas więc należy odpowiedzieć na inicjatywę. Te drapieżniki często polują w pobliżu, więc prawdopodobieństwo jest wystarczająco wysokie nepredpolagaemoy zgryz. Małe wyważarki szczupaka w zimie doskonale prowokować duży okoń i sandacz, ponieważ ich preferencje kulinarne są bardzo podobne w tym okresie.

Wiercenia otworów, można rozpocząć oblavlivaniyu wybrany obszar. Procedurę tę prowadzi się zwykle w pozycji stojącej. Takie rozwiązanie pozwala na jakościowo okablowanie.

Oblavlivaniya do lepszego wykorzystania dużego rocker, osiągnie wielkość 12-14 cm. To będzie początkowo odciąć okoń. Przynęta rozwiązania jest opuszczana w dół, jest utrzymywana w 2-3 następnie powoduje gwałtowny fali na „start” równoważącej góry. Przynęta w ten sposób nie może być podnoszony w mierniku lub dwa, a jedynie 10-15 cm. Ostrzejsze powstrzymać ruch drapieżników. Ponadto, wahacz jest obniżony w swobodnym spadaniu do dołu. Więc powtórzyć 7-8 razy.

Podczas opuszczania przynęty można wykonać kilka krany na dole. Dodatkowe wibracje często przyciągają drapieżniki. Takie okablowanie jest używany do połowu okoni i okoni lub.

Jeśli szczupak nie będzie ona reagować. Najczęściej występuje zgryz podczas opuszczania przynęty. Dla pierwszego szczupaka gryzienie określić rodzaj równowagi, który został użyty do zastosowania w przyszłości. Jednak przy użyciu spot przynętę mniejsze.

Pike połowów na lato stabilizatora

Wielu wierzy balancer wyłącznie przynęty zima, zaprojektowany do pracy pod lodem. Daleko od niego. Dysze te są z powodzeniem wykorzystywane do drapieżnika rybackiej w wodach otwartych.

Pike połowów w lecie na wahaczu wykonywane w taki sam sposób jak w zimie. Ale znaleźć parking szczupak potrzebujemy łodzi. Dzięki niemu można zbliżyć się do drapieżnika.

Szukaj na szczupaki w lecie warto z dala od brzegu. W gorącym sezonie rzadko wychodzi na płyciznach, wolą siedzieć i polowanie na głębokości. Szczególną uwagę należy zwrócić na miejsca, gdzie istnieją różnice głębokości, zwrotnym i zakoryazhennym części zbiornika.

Gdy pręt jest idealny zakupu lub domowej pokładzie długość pręta nie przekraczającym 50-60 cm. Im większy rozmiar jest wymagane, jak zostanie blesnenie pionie, jak i zimą. Również potrzebuje małej ale niezawodne cewki inertialless. Wymagania do linii i smyczy są takie same jak dla zimowej wędką.

Uprząż z połowu szczupaków na lato równoważenia rozpoczyna się opuszczanie przynęty na dnie i trzyma 3-4. Dalej jest gwałtowny wzrost 15-20 cm, z taką samą przerwy, przy czym przynęty ponownie opada.

Jeśli chodzi o wielkość i kolor dysz wahacz szczupaki latem nie powinny być duże (nie dłużej niż 10 cm). Lepiej jest, jeśli przynęta będzie przypominać jak najwięcej naturalnego drapieżnika jego paszy: płoć, ukleja i okoń. Odnosi się to również do barwienia. Idealny kolor do wędkowania latem – naturalne. Doskonałe wyważarki pracy żółte i srebrnych kolorach, z małymi akcentami czerwieni.

Pike fishing na wyważarce jesienią

Jesienią, kiedy szczupak jest włączona, waga może być także doskonała przynęta do połowu tego drapieżnika. Od września, patrzeć na to, aby być w środku warstw wodonośnych. szczupaki często stoi w lilie buszu, gdzie gromadzą się stada płoci. Następnie balancer – tylko przynęty, pozwala wyodrębnić drapieżnika przez trolling łodzi i pionowy. Wymagałoby to wyżej opisano sprzęt składający się z pokładowymi wędki, żyłki oraz sekcji 0,25-0,3 mm stalowej smyczy.

Wyważarka do wielkości połowów powinny rozpocząć się jesienią przewagę 7cm należy do przynęt o jasnych kolorach :. czerwony, żółty i zielony. Standardowa metoda przewodów: obniżanie dna, z gwałtownym wzrostem ekspozycji zanurzeniowej ponownie.

Jesienią przynęta ataki szczupak jest znacznie ostrzejszy niż w zimie lub w lecie, więc trzeba być stale gotowy do walki silne szarpnięcie.