872 Shares 6242 views

Gdy grzyby są zbierane i jak je gotować?

W naszych lasach są liczne grzyby jadalne, ale należy do wyższej kategorii tylko trzy gatunki. „Świętej trójcy” składa się z białego, szafranem i mleka grzyby. Niestety, ten ostatni jest teraz niesłusznie zapomniane.


Wiele „grzyb” w ostatnim ogólnego postrzegania tego grzyba na cechami niezbędnymi do poziomu muchomory. Daleko od niego.

W dawnych czasach, to nie jest do niczego zwany „królewskim” ze względu na smak i wartości odżywczych, jest mało prawdopodobne, aby znaleźć coś podobnego. Więc kiedy zbiera grzyby? Na początek dajemy co najmniej podstawowych informacji na temat ich wyglądu.

Z wyglądu jest to regularne przedstawiciel talerz grzybów z szerokim i masywnym kapelusza. Formularz – w kształcie lejka, a kolor zmienia się od białej do śmietany. Przycisków „patryjarchowie” jego średnica może być do 20 cm.

Ważną cechą: grzybów z nasadką typu jest zawsze lekko wilgotne, a pogoda nie jest niezależna. A teraz przejść bezpośrednio do tematu, kiedy zbiera grzyby.

Tradycyjnie uważa się, że trzeba ich szukać w drugiej połowie lipca do początku października. Przede wszystkim prawdopodobieństwem ich spotkać w gajów brzozowych. Dość często można je zobaczyć w lasy mieszane z przewagą drzew liściastych. Znalezienie jeden muchomor, należy sprawdzić okolice: najprawdopodobniej znajdziesz kilkanaście więcej.

Należy pamiętać, że są one najlepiej uprawiane na terenach nizinnych, jak gleba całkowicie wyschnie przeniesione. Jeżeli las jest zdominowany przez piaszczystej i suchej glebie, te grzyby nie mogą przeszukiwać.

Pozwól nam, kiedy zbiera grzyby, w zależności od gatunku.

  1. To, dąb i osika pieczarkowy można znaleźć w drugiej połowie lipca do września.
  2. Rodzaj niebieskawy szuka drugiej połowy lipca do końca sierpnia.
  3. Żółta papryka i typy mogą być wyodrębnione od końca lipca do początku września.
  4. Czarny pieczarkowy Twój koszyk sprawdzić, czy wysłane do niego od końca lipca do końca września.

Oczywiście, że wszystkie te terminy są dość względne. Należy tylko pamiętać, że kiedy zbiera grzyby w lesie musi być wystarczająco wilgotne. Mówiliśmy już o tym na suchym lądzie Ci, że nigdy nie znajdzie.

Ponadto, należy spojrzeć na lokalnej roślinności: jeśli widzisz skrzyp chaszcze, można przyjąć z dużym prawdopodobieństwem, że każdy grzyb nie znajdziesz. Roślina ta – pierwsza oznaka kwasowości gleby, która nie toleruje.

Uważa się, że wystarczy zebrać klasyczny pieczarkowy, chociaż tak nie jest. Niech jego warianty nie są tak cenne pod względem jedzenia, ale smakują one tak samo dobre. Sposób przetwarzania i ich solenie nie jest inaczej. Szczególnie dobre czarna odmiana, która po kąpieli solankowych nabywa piękny czerwonawy kolor.

Pamiętam, jak rozmawialiśmy o tym, że przed grzybami grzyby były bardzo cenione? W jaki sposób można przygotować je tak, że wyjście dostanie przysmak?

Po pierwsze, muszą być moczone w wodzie bieżącej, a czas trwania procesu powinna wynosić co najmniej dwa dni. Woda powinna być lekko dodać trochę soli i często zmieniać jak grzyby mleka lateks stanie popsuć smak potrawy. Dopiero wtedy można solone grzyby. Po miesiącu stoi pod uciskiem zamieniają się w naczyniu, to jest godne królewskiego stołu.

Oto one – grzyby. Kiedy ich zbierania, wiesz.