378 Shares 2528 views

Cukrzyca ciężarnych: Przyczyny, objawy, leczenie

Co to jest cukrzyca, znany wielu. Choroba ta wiąże się ze wzrostem stężenia glukozy we krwi, spowodowane w większości przypadków funkcja zmniejszania wytwarzające insulinę trzustkowych. Czasami cukrzyca jest diagnozowana u kobiet ciężarnych, którzy nigdy nie mieli problemów z poziomem cukru we krwi. Choroba ta jest nazywana cukrzycą ciążową i jest to związane z metabolizmem węglowodanów i supresji insuliny w organizmie. Główną przyczyną tej choroby nie został ustalony uprzednio zdrowych kobiet.


cukrzyca ciężarnych Wydaje się, jako zasady, w ciągu 5 miesięcy ciąży i ma następujące charakterystyczne objawy: utrata apetytu, głód, stałej szybkiego przyrostu masy ciała, oddzielenie od korpusu dużej ilości moczu lub moczu, zmniejszoną aktywność fizyczną.

Niektórzy naukowcy wydają się zakładać, że główną rolę w występowaniu choroby odgrywa łożysko łączący płód z matką i produkuje specjalne hormony, które mogą hamować hormon insulinę. Jednakże, istnieje łożysko w organizmie każdej kobiety w ciąży, więc dlaczego cukrzyca ciężarnych istnieje tylko niektóre z nich? Przez predysponujące do jej czynników rozwojowych obejmują nadwagi, wygląd, który niektóre kobiety skojarzyć go z rozwojem płodu, pierwszy poród po 35 lat lub pokoleń w bardzo dojrzałym wieku, obecność ciężkiej ciąży w przeszłości z rozrodczym dużego dziecka (ponad 4 kg), spontaniczne poronienie ciąża i urodzenie martwego dziecka w przeszłości, obecność wad wrodzonych w poprzednich dzieci. Ponadto, niektóre kobiety mają genetyczne predyspozycje do tej choroby.

Cukrzyca ciężarnych jest uznawany za powikłanie ciąży. Prawdziwym zagrożeniem dla tej patologii jest tylko dla organizmu matki. Do płodu w pewnym sensie jest to bezpieczne, ponieważ rozwija się w późniejszych etapach i w żaden sposób nie przyczyniają się do rozwoju wad swojego fizycznego i psychicznego. Choroba jest samo zaraz po urodzeniu większości kobiet. W takim przypadku, gdy poziom glukozy we krwi jest normalne w pierwszych tygodniach po urodzeniu, prawdopodobieństwo zachorowania na cukrzycę typu.

Cukrzyca ciężarnych jest traktowany kompleksowo. Konieczne jest, aby od razu dokonać rezerwacji, że leczenie kobiet w ciąży jest wystarczająco skomplikowane, ponieważ jest przeciwwskazane większość leków. Jako podstawowego leczenia to specjalna dieta może być przypisany, aw niektórych przypadkach – i zastrzyki insuliny. Wprowadzenie insuliny w organizmie jest niezbędne i te kobiety, które zostały zdiagnozowane przed ciążą „cukrzycę drugiego typu” i miały specjalne leki z hormonem trzustki w postaci tabletek.

Odpowiednio dobrana dieta w niektórych przypadkach eliminuje choroby i zapobiec jego poważne konsekwencje bez stosowania zastrzyków. Cukrzyca ciężarnych dotyczy odrzucenia stosowania niektórych produktów, w szczególności wszystkie słodkie, mąki, masła, węglowodanów, tłuszczu bogatych i łatwo przyswajalnych. Tak więc niedożywienie ostrym ograniczeniem tłuszczów i węglowodanów może prowadzić do cukrzycy – przeciwieństwo hipoglikemii – towarzyszy gwałtowny spadek stężenia glukozy we krwi, a także wymagają szczególnej uwagi od specjalisty.

Wszystkie kobiety w ciąży z rozpoznaną cukrzycą ciążową „” są zarejestrowane do endokrynologa, a ich ciała podlega gruntownej analizy, zarówno przed, jak i po urodzeniu. W przypadku, gdy choroba objawia się w okresie rozrodczym i po urodzeniu miała miejsce niezależnie, prawdopodobieństwo jego wystąpienia na powtarzające się porodu.