856 Shares 8185 views

Spinningi: różnorodność i cel

Spinning jest najczęściej używany do połowu drapieżników. Składa się z cewki, pręt z pierścieniami i przystawki. Istnieją różne biegów.


Przez przędzenie prętów reaktora rozdziela się na dwie ręką ciężkiego (około 4 m długości rzutu dwie ręce) i jedną ręką lżejsze (około 2,5 m długości, z jednej strony rzutu). Wszystkie pręty mają różne lekkość i elastyczność. Są one wykonane z włókien węglowych, bambus, lekkiego metalu, kompozytu, włókna szklanego, i różne kompozycje tych materiałów. spinningi może również być monolityczny (im krótszy, do wędkowania z łodzi) i głowy (dłuższy do łowienia z brzegu).

Uchwyt do przędzenia są wykonane z materiałów, takich jak korek, drewno, tworzywa sztuczne, skóra lub porowatej gumy. Na końcu rękojeści jest zwykle pokrętło. Najbardziej popularne są uchwyt korka, bo są miłe w dotyku i antypoślizgową. Koniec uchwyt i koła muszą być zrównoważone względem siebie. Ręka starych modeli ułożone pierścienie ciśnienia dla cewki. Jednak nowoczesne pierścienie przędzenie kołowrotek są na miejscu z nakrętki mocującej.

Na pręcie są pierścienie, które są wykonane z mocnych, lekkich materiałów współczesnych – kwarcyt, nierdzewnej, porcelany, i inne. Spinning to mnogokolennymi i odnokolennymi. Istnieje złącze teleskopową i kolana.

Pręty Odnokolennye cztery pierścienie i mnogokolennye – nie mniej niż siedem. Pierścienie są wykorzystywane do pominięcia linii wzdłuż całej długości pręta. Zapobiega to żyłki przed zużyciem, zmniejszając obciążenie na nim, a pręt. Wyraźnie wybrane dla określonej liczby pierścieni pręta co znacznie bardziej wrażliwy. Nadal istnieją i Bolonia wędki spinningowe znacznik.

Znacznik pozwala pręt jest cienka, aby poczuć ulgę dna dzięki specjalnemu poziomu elastyczności i sztywności. Takie spinningi do połowu drapieżników w zbiornikach o skomplikowanej strukturze dna.

Bolognese pręt jest częstym teleskopowa wędka, która jest dogodnie uformowana, co znacznie ułatwia jego transport. Taki bieg zazwyczaj wykonane z włókna węglowego, co czyni je lżejsze. Takie spinningi używany do połowu w wodach niewielkiego strumienia. Bolognese pręt z wielką długość pozwala na lepszą kontrolę ruchu wirowego.

spinningi są również paraboliczne (wolny), średnie i szybkie działanie. Paraboliczny rozwiązania miękkie i szybkie działanie – ciężko. Wszystko zależy od materiałów, z których wykonane przędzenia. Istnieją również uniwersalny spinning wyposażony w dodatkową liczbę pokoleń o różnej twardości. Bardzo ważnym parametrem jest długość pręta. Po tym wszystkim, im dłużej, tym dalej rzucać. Również ważnym parametrem jest wytrzymałość pręta. Aby zmierzyć swój dotychczasowy krzywej testowej, której wartości są zazwyczaj pisane przez producenta w załączonych instrukcji lub na rozwiązuje ramion.