528 Shares 3260 views

Łowienie polistyrenu: Szczególnie rybackich, sprzętu, tajemnic i porad

Nie tak dawno temu, że stał się znany nowy rodzaj połowów, który jest pianowej. Obecnie istnieje jeszcze niektórzy rybacy-amatorzy, którzy nie wiem nic na temat takiego ciekawy sposób wędkowania wiedzieć. To – łowienie na pianę, doskonale udowodnił w wędkarskiego płoć, karasia, leszcza i inne ryby.

Nowa przynęta przychodzi na ratunek, nawet w bardzo trudnych sytuacjach. Zaletą widać od razu, ona siedzi mocno na haku, że małe ryby nie mogą obniżyć ją, aby uczynić ją każdy wędkarz może posiadać materiał nie musi patrzeć z boku, to jest zawsze pod ręką. Z tym efektywny sposób wędkowania można znaleźć w tym artykule.

Pianka jak dysza do połowu ryb. jego właściwości

Wiele właściwości pianki odsetki, które sprawiają, że jest to niezwykłe przywiązanie do połowu różnych gatunków ryb.

Przede wszystkim, to wygląda bardzo podobnie do jedzenia tych ryb jak karp, leszcz, płoć, jaź i innych. Nie ma zapach, który przyciąga ryby, ale postaci małych ziaren przypomina ziarno kukurydzy, grochu, łubinu, kaszę perłową, i tak dalej. N . aktualnie jest to cenny materiał dla rybaków znaleziono przyciemniane kolor zboża.

W przypadku połowów odbywa się w pianie na oczywiście brać pod uwagę fakt, że ryby są nie tylko chwyta jedzenie leżące na dnie, ale również stara się połknąć odejście. W tym przypadku, percepcja wzrokowa jest wywoływany tylko przez obiekt pływający. Najważniejszym warunkiem, co jest możliwe dzięki połowów w piance, to wizja mieszkańców wodnych. Mogą jedynie rozróżniać obiekty w odległości 1 m. Z tego powodu nie naprawdę sporządzanie we strumieniem wody sztuczne ziarna, spróbuj szybko połknąć.

Inną bardzo ważną cechą jest pianka pływalności. On prawie nieważkości. Jeśli umieścisz go na haku, to w zależności od siły przepływu będzie migocze w wodzie i przyciągnąć rybę. Dysza znajduje się nad dnem, a ryba zaczyna gryźć chętnie.

Trzecim, nie mniej ważną cechą pianki – zdolność do zachowania zapachów. Kolejną zaletą – zgodność z naturalnych przynęt. Po piąte, jest to bardzo ważna właściwość – zdolność granulek do trzymać uzależniony. Hak przebita piłka obraca się swobodnie, ale nie jest hak muchy. Jest możliwe, aby złapać więcej niż jedną rybę.

I, co bardzo ważne, przynęty pianki – produkt nieodpłatne. Połowy z dyszy nie wymagają fizycznego i czasochłonne przygotować. Należy zauważyć, że pianka jest wytrzymała i lekka.

Cechy wędkarskie

Trzymać przynętę na haczyk pianki może być jeden, ale wygląda dobrze z całych groszek w puszkach groszkiem i kukurydzą, doskonale współpracuje ze ślimakiem, robaki, czasami z Bloodworm. Sama rybacka na piance jest taka sama jak w przypadku innych rodzajów przynęt. Ale niektóre z korzyści jest nadal istnieje: hak widać dobrze na długich dystansach, nieco powyżej dolnej powierzchni nawierzchni.

Zlokalizuj ten czubek na haku nie jest trudne. Po pierwsze, powinna ona nosić piłki, a następnie dołączyć kilka robaki, a następnie przez inną piłkę. Żądło haka należy zauważyć, że podczas wymiata on mógł swobodnie wsunąć dalej. Cechy połowów, który jest łowienie na piance, tajemnice jego skuteczności są w odpowiednim miejscu dyszy na haczyku.

sprzęt

Oprzyrządowanie używane do połowów w ten sposób jest dość prosty. Składa się on z trzpienia, którego długość wynosi 2.5-3.6 m (test 40 g), a mocny rezerwowy cewki żyłki wynosi 100-150 m o średnicy 0,20-0,30 mm. Wędkowanie w piance nie będzie bez przynęty, sprężyna z koryta i, oczywiście, bez pianki.

Haki powinny być dobierane w zależności od rodzaju ryb połów jest planowane. Jeśli potrzebujesz mała, trzeba pamiętać, że po przywiązania do niej sztucznej użądleniu ziarna powinny wystawać. Załączniki do piany rybackiej zakłada, w przeciwieństwie do podajnika, stosowanie zamiast kabla telefonicznego. Lista wyposażenie obejmuje również:

  • Aby wpływ na podajnik żyłki knot – gumowy sutek.
  • Dla uwolnienia haka z ołowiu z podajnika – pręty metalowe spinacze.
  • Poprzez ciężarka.

Lepiej jest używać narzędzi, które można wyrzucić, jeśli jest blisko – można powiedzieć, nie zawodowo. Przy użyciu trzech haków, w domu zawsze dostarczane pełne wiadro wspaniałej ryby.

podajniki montażowe

Rynna jest uważana za główną cechą urządzenia. To będzie interesujące zobaczyć, jak to jest wyposażone. Podczas połowu na piance używany kilka rodzajów instalacji, a wszystkie one są bardzo ważne. Najprostszym jest „ślepy” montaż, który pozwala na szybkie, jeśli to konieczne, aby zmienić podajniki.

Jest też „przesuwane” montażu. W tym przypadku, sprężyna i zostaje wewnątrz tulei gwintowaną poprzez jej główną linię i na jej końcu jest zamocowany korek i smyczy. Podajniki waga zależy od jakiej prędkości przepływu zbiornika.

Przynęta do połowu na piance

Powrót do domu z dobrym połowu może być, jeśli prawidłowo zorganizować uzupełniającego żywienia. Ryby najpierw rejestruje piankę, która ma zapach do swojego ulubionego jedzenia, wewnątrz koryta. Istotnym warunkiem zastosowania takiego wylewu – zapach powinny być jak zapachu przynęty. W przypadku, gdy piana zawiera miód w przynęcie, jak powinno być.

Najprostszym tego przynętę składa się z oleju słonecznikowego ciasto z dodatkiem prosa owsianki. Przygotowanie: 4 szklanki wody pobieranej dwóch szkieł proso i gotowano przez 10-15 minut po ugotowaniu. Następnie należy kasza podkreślał odparować nadmiar cieczy, a następnie jest przesyłany do lampką Makukha i dokładnie wymieszano. Otrzymana mieszanina powinna następnie postać gęstej ściskanie bryły.

Funkcje chwytne karaś na piance

Łapanie karaś na piance jest bardzo interesująca. Proces ten jest nieco podobny do połowów podajnika, ale niektóre cechy wyróżniające tam. O nich powinien znać wędkarz.

Połowu karpia na pręcie pianka istota pikernym. Posiada cienką vershinku który pozwala zobaczyć najmniejsze dotknięcie ryby. Cewka powinna być łatwa do przystawki refluks. Inną bardzo ważną, aby odpowiednie przystawki karmniki. Najprostsze – wydrążony montażu.

Snap tajny do połowu karpia na piance obok. Na samym żłobie muszą być umieszczone wzdłuż krawędzi na karcie 2. Do każdej z nich zabezpieczyć 7 cm smycze z hakami. Podajnik dołączone do głównej linii. Dno umieścić ciężarek, którego waga wynosi 40 gramów, na smyczy nie jest dłuższy niż 30 cm. Łapanie karpia na specjalnej pianki, konieczne jest również, aby przeczytać. Po pierwsze, w podajniku, aby ubiegać się o przynęty, umieścić na piłkę piany na haczyku. Przynęta nie mógł spać z koryta, gdy uderzenie wody, powinno być pakowane dość napięty.

Wybierz lokalizację dla rybołówstwa, rzucać w przynętę i przynęty stawu. Następnie delikatnie skorygować linię, nie próbując przesunąć podajnik z lądowiska. Karas zaczyna jeść przynęty i połknął haczyk, myląc go z pianki. W tym czasie powinny być starannie wykonane i ciągnąć zamiata spodziewać trofeum z wody. Następnie powtórzyć tę samą procedurę.

Połowu karpia na wiosnę z pianką

Zastosowanie otwartego koryta do połowu na piance ma znaczącą wadę. W miejscu, gdzie prowadzenie lepiej, gdyby to była przynęta. Wszakże dla połowów bardziej żywność jest umieszczony w żłobie – tym lepiej, pokarmy uzupełniające powinny być silnym punktem.

Najlepszym rozwiązaniem jest do połowu karpia sprężynę z pianki. W tym przypadku, sprężyny śrubowej będzie koryta, o długości 7-8 cm i 2 cm. Po wypełnieniu masy podajnika przynęty takie powinny być 100-150 gramów.

Cechy leszcze na piance

Wędkowanie na leszcza zaangażowanych wielu rybaków. Obecnie bardzo popularne w użyciu catch leszcze w pianie, ale często zdarza się, że ukąszenia są całkowicie nieobecne. Powodem staje się podobną ignorancję subtelności polowanie wody. Złap leszcz w pianie można uznać za skuteczne, jeżeli instalacja podajniki użyć krótkiej smyczy. Ryby najpierw pociąga przynęty, która jest w menedżera i wywołuje to zacisnąć pianki kulek.

Pływalności spotkaniu, nadziany na hak, może być zerowy lub słabo dodatni. Można to osiągnąć, jeśli weźmiemy twardy zaczep i małą kulkę pianki. Wycięcie ryba była bezpieczna, promień piłka musi być mniejszy rozmiar haka 3-4 mm.

Łowienie na pianę: Secrets

Pianka prawdopodobnie ma jakieś magiczne właściwości. Jak inaczej można wytłumaczyć to, co jest atrakcyjne dla wielu wędkarzy łowiących na podobnej końcówki? Tajemnice leżą ryb polowanie w następujących punktach uchwycić pożądane trofea.

Najważniejszą rzeczą z tej metody łowienia – vyvazhivanie. Linia powinna znajdować się pod naprężeniem do urządzenia uruchamiającego jego podsachku. Ale napięcie nie musi być zbyt silny, ponieważ w przeciwnym razie może nastąpić przerwa warga w ryby. wędki, pociągnąć do góry, a następnie powoli opuść i lany jest żyłka.

Upewnić się, że produkcja tkwić w krzakach, wziąć go na czystym miejscu. Weź podsachkom ryb, oddanych na brzeg lub otrzymać ręce – aby rozwiązać to pytanie może być tylko jeden haczyk. Dla dużych lądowania ryby netto jest odpowiednia, można wziąć małe dłonie zdobycz. Wędkowanie na piance zawsze daje dobre rezultaty. Nie trzeba wątpić, i po prostu zrobić dobry uczynek.