311 Shares 7423 views

Moskiewski Instytut Fizyki i Technologii (MIPT): opinie, adres, wydziały, wstęp

Uczelnia, która jest zawsze na najwyższych linii ocenie krajowych i zagranicznych, MIPT, opinie studentów i pracodawców staje się bardzo wysoki. Tutaj przygotowanie wysoko wykwalifikowanych specjalistów w różnych dziedzinach współczesnej nauki.

Zmiana nazwy

Federal State Instytucja VPO „Moskiewskiego Instytutu Fizyki i Technologii” (State University) ma wiele powodów do dumy. Powstał w listopadzie 1946 roku jako Uniwersytecie Moskiewskim, na podstawie którego w 1951 utworzona jako MIPT. W 2009 roku uczelnia stała się zmieścić kategorię narodowego uniwersytetu badawczego. W 2011 MIPT, które w środowisku szkolnictwa wyższego opinie brzmiały tak samo głośno ponownie zmienił nazwę.

Teraz studenci i doktoranci są dumni, że studia w kraju związkowym budżetowej instytucja edukacyjna VPO „Moskiewski Instytut Fizyki i Technologii” (State University). W listopadzie 2011 roku, zmieniło rodzaj bieżącego VPO i stworzył niezależną instytucją edukacyjną, pozostałą federalnych i stanowych Moskiewskiego Instytutu Fizyki i Technologii (Uniwersytet State).

historia

MIPT gromadzi opinie nie fałszywe, bo historia tej wspaniałej instytucji edukacyjnej jest naprawdę godny pozazdroszczenia. Założyliśmy go i uczy fizyki zvoznye takie jak laureatów L.D. Landau nagrody Nobla, P. L. Kapica, N. N. Semonov. JF został pierwszym rektorem Petrov. Wśród absolwentów MIPT (GU) jest również dość laureaci Nobla. Jego profesura obejmuje wiodące naukowców w Rosji, ponad osiemdziesięciu RAS akademików i odpowiadające im członków.

Czy MIPT może w takich warunkach, aby otrzymać negatywną opinię? Dzięki oryginalnym systemie kształcenia wysoko wykwalifikowanych specjalistów, która jest stosowana od dnia powstania uniwersytetu – PTI System – doskonale łączy się i wzajemnie się uzupełniają dyscypliny inżynierskiej oraz klasyczną edukację podstawową, a także projekty badawcze dla studentów. Historia uczelni, pełen ważnych wydarzeń, który nadaje dziesięcioleci oporu tradycji, dzięki której nawet dzisiaj kraj równy edukacja w tej dziedzinie jest prawie nigdzie. Nawet godło MIPT (PG) reprezentuje prawdziwe nabożeństwo do nauki.

uczestnicy

Niskie miejsc, jak we wszystkich uczelniach publicznych teraz ograniczone pod względem liczby, ale nadal wiele z nich. Matematyki Stosowanej i Fizyki podane do 740 miejsc siedzących, a w grupie konkurencyjnej, "Matematyka i chemia" – nadal 30. Applied Computer Science and Mathematics zaprasza 120 studentów, plus zabezpieczenie komputera – 10 i systematyczną analizę dwóch grup – Still 10. Podstawowe miejsc w MIPT (budżet ) więcej niż wypłaty umownego, co samo w sobie mówi o jakości i stabilnej pozycji uczelni. Stąd wydane lub utalentowanych naukowców i praktyk, ale częściej – zarówno razem.

Niniejszy dyplom MIPT specjalistą – na wagę złota, co, oczywiście, znam wszystkich pracodawców. Dlatego wielu z nich są zaangażowane w zestawie docelowej. To taka poważna firma jak FMBA Rosji Troska "Constellation", FSUE TsNIImash, Kurchatov Institute, JSC "Russian Space Systems" NGO "Diament" NPP "Tor", CIAM nazwany P. I. Baranová RSC "Energia" Corporation "Comet" SSC "Keldysh Centrum Badawcze" NGO "Orion", Instytut cywilnej, Roszdravnadzor, FRI nazwany M. M. Gromova, AB NIIAO SIC maszyny liczące, Instytutu Badań sprzętu lotniczego, Inc. "Proektmashpribor", JSC informacji systemy satelitarne, IBC „Compass” i kilka innych. Ale w każdym przypadku, egzaminy MIPT zdać bardzo trudne, nawet jeśli wnioskodawca prowadzi jedna z tych korporacji.

dokumenty

Dokumenty są przyjmowane od dwudziestego czerwca 26 lipca włącznie na miejscu zapłacił budżetu. Na płatnego szkolenia wnioskodawcy muszą spieszyć kolej do szóstego lipca. Każdy, kto ma zamiar przystąpić do egzaminu wstępnego stosuje się do jedenastego lipca. Dnia dwudziestego ósmego lipca, pierwszy i szósty sierpnia przechodzi rejestracji – w trzech etapach. tematy priorytetowe: matematyka, fizyka, informatyka, astronomia, chemia, język rosyjski. Wszystkie obszary szkoleń, które prowadzi Moskiewskiego Instytutu Fizyki i Technologii (MIPT), wymagają pewnej ilości punktów dla każdego przedmiotu.

Na przykład, język rosyjski – 50 punktów, w informatyce, chemii, fizyki i matematyki – co najmniej 65, ale w tym przypadku test wejście będzie działał poprawnie. Stopa MIPT przejść nie może być zmieniony w trakcie odbioru i nie różnią się na różnych podstawach nauki. Że nie jest osobą o szczególnych praw, ani nie przechodzić na odbiór kwoty docelowej lub przybyciu na budżet lub są gotowi płacić czesnego – nikt nie pójdzie na uniwersytet, nie wpisując odpowiednią ilość punktów. W MIPT wskaźnik pass jest bardzo wysoka. Nawet jeśli wiele zwycięstw wnioskodawcy w zawodach w klasie senior, to w wynikach egzaminu powinny być na każdym odpowiednim tematem dla co najmniej siedemdziesięciu pięciu punktów.

specjalne prawa

Istnieją kategorie wnioskodawców, którzy są przyjmowane bez egzaminów wstępnych, gdyż ich wartość jako potencjalni studenci już wysoko cenione. Ten laureatów i zwycięzców finału Wszechrosyjskiego Olimpiady, w którym wzięli udział uczniowie, dla fizyki, chemii, matematyki i informatyki. Dodatkowo, laureatów i zwycięzców czwartego etapu tych samych dyscyplinach ukraińskich olimpiadach dla dzieci w wieku szkolnym, ale jeśli ci ludzie – obywatele Rosji, na przykład, mieszkańcy Krymu, tam stałego miejsca zamieszkania lub mieszkańców Sewastopola, którzy zostali przeszkoleni zgodnie z programem nauczania i państwowych standardów kształcenia średniego ogólnego , Bez egzaminów wstępnych wykonanych w MIPT uczestników międzynarodowych olimpiadach astronomii, fizyki, matematyki, informatyki i chemii, członkowie zespołów rosyjskich, jak i członków drużyn narodowych Ukrainy, żyjących na Krymie, którzy brali udział w międzynarodowych konkursach.

konkretne kwoty

Procedura dopuszczenia do MIPT przewiduje prawo do studiowania w ramach specjalnego kontyngentu dzieci niepełnosprawnych, a także dzieci niepełnosprawnych, osób niepełnosprawnych pierwszej i drugiej grupy, niepełnosprawnych z powodu choroby lub wojennych urazów otrzymanych podczas służby wojskowej w armii rosyjskiej, jeśli badanie medyczno-społeczny nie znajdzie przeciwwskazane szkolenie w MIPT. Ponadto, specjalny kontyngent są sieroty i dzieci pozostawione bez opieki rodzicielskiej. weterani walki może również użyć specjalnego kontyngentu o dopuszczenie do Moskiewskiego Instytutu Fizyki i Technologii (State University).

egzaminy wstępne dla tych kategorits MIPT osób posiadających własne, w formie pisemnej i z każdego przedmiotu osobno – wszystko w ramach programu nauczania szkoły średniej. Egzaminy MIPT są tylko w języku rosyjskim. Przechodzą główny budynek Instytutu. Kiedy są testy wstępne dla uczniów z niepełnosprawnością lub niepełnosprawnym, są zawsze zapewnić zgodność ze wszystkimi wymaganiami dotyczącymi egzaminów wstępnych, biorąc pod uwagę szczególną sytuację.

Rezerwy na testach wstępnych

1. Do testów wstępnych dokonuje się z prywatnej audiencji, w którym liczba egzaminowanych nie może przekraczać dwunastu. Tolerancja na przejściu egzamin i dużej liczby kandydatów niepełnosprawnych. Może posiadać egzaminy dla osób niepełnosprawnych we współpracy z wnioskodawcami na niepełnosprawne nie mają, oczywiście, jeśli nie stwarza dodatkowe trudności dla kandydatów do egzaminu wstępnego.

2. Jeżeli skarżący nie zmieścić się w zaplanowanym czasie do testu otwarcia, na ich wniosek, może być zwiększona, ale nie więcej niż jeden i pół godziny akademickie.

3. W momencie zdania egzaminu wstępnego może być obecność osoby trzeciej – w MIPT pracownik lub zaangażowanego personelu, który zapewni wnioskodawcom czasem pomocy czysto technicznym do indywidualnych potrzeb: do poruszania się, aby usiąść, przeczytać zadanie i wykonać go jak również w kontaktach z nauczyciele, którzy prowadzą badania wejściem.

4. Wszyscy kandydaci są instruowani do druku, na którym jest namalowany kolejność egzaminów wstępnych.

5. Wnioskodawcy mogą stosować niezbędne środki techniczne do nich w trakcie egzaminów wstępnych, z uwzględnieniem ich indywidualnych cech.

Wnioskodawcy dostarczają informacji na temat powyższych danych w jednostkowym rachunku w momencie składania dokumentów w MIPT, komisja konkursowa nadal uwzględniać potrzebę stworzenia specjalnych warunków odpowiadających stanem zdrowia skarżącego. Ponadto, przy stosowaniu muszą przedstawić dokument, który dowodzi i niepełnosprawności. Oryginał tego dokumentu i zawarcie medyczny o braku przeciwwskazań do studiowania na uniwersytecie pozostają w MIPT. Komisji rekrutacyjnej nie będzie przyjmować dokumenty drogą elektroniczną lub na swoim koncie na stronie. Jednak po wnioskodawca może dokonać pewnych zmian w odpowiednim czasie, wysłać zeskanowany oświadczenie e-mail w komisji selekcyjnej.

odwołania

Po zdaniu egzaminu wstępnego i ogłoszenie wyników samego skarżącego lub jego przedstawiciel może zapoznać się z pracą, a jeśli istnieje taka potrzeba odwołania się do specjalnej komisji odwoławczej. Po szczegółowej analizie, Komisja podejmuje pewne rozwiązanie: Zmiana oceny czy nie. Decyzja jest protokół i przekazana wnioskodawcy lub jego upoważnionego przedstawiciela do podpisu.

Przyjmowanie dokumentów

Wnioskodawcy muszą wypełnić dane dotyczące komisji selekcyjnej strona MIPT, w którym wniosek jest złożony i wypełniony poprawnie. Pozostałe dokumenty będą przyjmowane zgodnie z harmonogramem prac komisji, musi przyjść do Moskiewskiego Instytutu Fizyki i Technologii. Adres: Region Dolgoprudny Moskwa, Institutsky Pereulok, 9 ..

Gdzie i jak mieszkają studenci

Wszystkie główne budynki i akademiki MIPT znajdują się w tym mieście, choć nie jest to daleko od Moskwy – do metra Timiryazevskaya dostać nie więcej niż pół godziny, wielu studentów studiujących w centrum miasta, dostać się do miejsca o wiele dłużej. Choć porównanie nie jest więc konieczne, dlaczego prześladuje Moskwa MIPT studenta? Hostel znajduje się obok całej niezbędnej infrastruktury jest dobrze rozwinięta. Po drugiej stronie drogi – wszystkie budynki akademickie, liczba – klinice, stadion i basen.

Pary zacząć o dziewiątej rano, a wiele z nich – cztery lub pięć każdego dnia, że jest to koniec pracy jest zawsze w godzinach wieczornych. Nawet czas na odpoczynek, aby znaleźć trudne. Przerwa na obiad zazwyczaj nie jest stabilna – w „okienko” w jednej parze. Studenci Jedząc obiad w jadalni, z których wiele MIPT. Akademik wolą miłośników domowej kuchni – są one również dość uda się powrócić do następnej pary. Moskale i od czasu do czasu w akademikach osiedlenie się, a inne miasta wszystko tam mieszkają.

pierwszy

Od budynków do rozliczenia studentów w tym liceum dużo, miejsce brakuje wszystkiego. Budynki są różne, warunki życia w nich – zbyt. Kilka domów blokowe, korytarz typu, gdzie pierwszaków żyć w pokoju dla czterech osób. „Jedynki” (numer 1) Schronisko na każdym piętrze trzydzieści pięć pokoi, dwie toalety i dwa pokoje do prania z suszeniem prania – w każdym skrzydle zestawie. Dwie kuchnie na podłodze, stół, zlew i dwóch płytkach z piekarnikiem. Ponadto, dwa prysznice – samiec i samica. Jest pralnia z pięciu pralek, czytelnia jako miejsce do nauki – z lampa, regały i tablicy.

To działa również klub, gdzie odbywają się różne imprezy – dyskoteki, urodziny, a także studentów spotkań w poważnych przypadkach. Wspierać kształt fizyczne mogą w „bujanym fotelu” – istnieje wiele urządzeń do ćwiczeń, tenisa stołowego. Muzycy mogą grać na pianinie, na pierwszym piętrze, natomiast drugi zestaw do drukarki, gdzie każdy student może wydrukować żądany dokument lub informację. Wszystkie pokoje wieloosobowe mają dostęp do internetu przez kabel i wi-fi.

Drugi i ostatni

Wydział Innowacji głównie składa swoich studentów w akademiku numer 2. Stąd do nowych mieszkań MIPT mniej niż sto metrów – jest to wygodne. W pobliżu stadionu, kilka stołówek, kliniki, basen. w „dvoechku” Po przejściu remontu w 2012 roku nie było wysokiej jakości systemów wodno-kanalizacyjnych, energetycznych i ochrony przeciwpożarowej, nowoczesne okna. Podobnie jak w pierwszym dormitorium, gdzie każdym piętrze znajdują się dwie kuchnie z potężnych pieców elektrycznych. Jest czytelnia, wystarczająco przestronny klub i mała sala konferencyjna, siłownia, internet i tak dalej poprzez listy. Studenci tutaj całkiem komfortowo.

Wszystkie schroniska nie może pisać, ponieważ zestaw udogodnień w przybliżeniu równoważne. Różni się on od nich siedemnaście budynek z czterema wejściami – Schronisko mieszkanie numer typu 10. Jest domem dla młodych pracowników MIPT. Dwieście pięćdziesiąt sześć apartamentów, sorokametrovoy jeden i pięćdziesiąt pięć metrów kwadratowych – Two-room. Ten budynek w MIPT pojawił się w 2014 roku. z trzema wejściami – numer 11, tego samego rodzaju mieszkanie piętnaście hostel. ZDS mieszkają studenci Wydziału Radia i Cybernetyki oraz Wydziału Fizyki i Power Problemy Inżynierii. Łącznie 168 mieszkań.