628 Shares 2991 views

Skuter „Buran”: specyfikacje techniczne, zużycie paliwa, ceny i zdjęcia

Skuter „Buran” – skuter krajowy. Można powiedzieć, że jest to legenda przemysłu radzieckiego. Należy ona do grupy tzw skuter utylitarnego zaprojektowany do pracy. Produkowany skuterze „Buran”, którego zdjęcie jest przedstawiony poniżej, w mieście Rybinsk, region Jarosławiu. pojawił się po raz pierwszy na linii montażowej w 1971 roku. Od tego czasu, jego konstrukcja nie uległa zmianie.

Skuter „Buran”, którego charakterystyka techniczna powoduje wiele pozytywnych emocji, zbudowany w całości w Rosji, inżynierowie domowych na naszych jednostek. Istnieje w dwóch wersjach: korotkobaznoy i długim rozstawem osi.

prehistoria

Po wojnie, ZSRR i Syberia, mieszkańcy północnych obszarów w rozpaczliwej potrzebie małej ciężarówki, zdolnych do pokonywania żadnych zatorów śnieżnych. Rezultatem było opracowanie Radzieccy inżynierowie skuter „Buran”. Charakterystyka techniczna z silnika pojazdu pozwala wiesz wielu rzeczy na temat rozwoju sytuacji w czasie. Poprzednik „Buran” skutery śnieżne stali, które były stosowane przed wojną Armii Czerwonej. Ale twórca tego środka transportu jest uważany za firma Bombardier.

Silnik i paliwo

Na „Buran” jest ustawiony na silniku dwusuwowym. Udana konstrukcja pozwoliła mu przetrwać przez prawie cztery dekady i bez żadnych zmian, aby osiągnąć nasze dni. Zasilany przez mieszaniny oleju opałowego. Benzyna jest wypełniony olejem. Nie oddzielny układ smarowania nie jest przewidziane.

Dostęp do komory silnika jest bardzo wygodne. To bardzo proste. wystarczy otworzyć tylko jeden kaptur skuterze, a można dostać się do dowolnego urządzenia. Komora silnika jest bardzo duża. Należy zauważyć, że osłona jest przymocowana bardzo wygodne i zabezpieczone za pomocą dwóch gumek. Na górnej części szerokie wloty powietrza są położone. Służą one do wzbogacenia powietrza chłodzenia silnika, który wytwarza 34 KM. Maksymalna prędkość około 60-70 km / h. „Buran” ma układ hamulcowy dysk.

Zbiornik paliwa jest na tyle duży i znajduje się na froncie. Jeśli porównamy się z samochodem, to w miejscu kaloryfera. Pojemność – 35 litrów. Skuter „Buran”, zużycie paliwa , które wynosi około 15-20 litrów na 100 km, można nazwać bardzo żarłoczne maszyna. Benzyna stosowane AI-92. Napełniony olejem. Rozcieńcza się 1:50 – 50 litrów paliwa 1 litr oleju. Stosowany jest ten sam jak w przypadku pił łańcuchowych importu. Klapy do ładowania skuter jest z przodu, w centrum uwagi.

Ciało i transmisja

Na masce jest deska rozdzielcza i fotel kierowcy. Podwójna wersja znajduje się na siedzeniu pasażera za nim. Tylne oparcie jest dla niego. Znajduje się on pod siedzeniem baterię i bagażnika, imponujące jak na swój rozmiar. Dlatego lepiej kupić długi rozstaw osi skuter „Buran”. Charakterystyka techniczna transmisji jest następująca: Box CVT, zaledwie dwie prędkości, do przodu i do tyłu. Ponadto istnieje położenie neutralne.
Tylny zaczep holowniczy jest blokfara i do których można dołączyć sanki. Wymiary skuter mały, co czyni go bardzo kompaktowy i łatwy w transporcie.

podwozie

Na desce rozdzielczej jest prędkościomierz, sterowania świateł i światła drogowe. Akcelerator znajduje się po prawej stronie kierownicy, w pobliżu hamulca na dwóch torach. Przód jest jednym narciarski, który zapewnia kontrolę nad skuterem śnieżnym. Posiada zawieszenie, które jest odwróconym sprężyny. Została zabrana z krajowego samochodu. Dwie gąsienice dać dobrą krzyż. Znacznie lepiej niż w niektórych drogich importowanych pojazdów śniegowych. Tak więc korzystnie w porównaniu z zagranicznymi konkurentami.

Skuter „Buran”, których cena jest znacznie niższa, może konkurować z Yamahą lub Polaris. Jeszcze jeden ski znacznie utrudnia manewrowanie skuter. Aby włączyć trzeba wykonać kilka manewrów. W tym roku pozostaje w tyle swoich konkurentów. Zwłaszcza, że nie jest bardzo wygodne na lodzie.

generuje ruch

Uruchamianie silnika jest bardzo wygodne. Konieczne jest, aby tłumaczyć położenia wyłącznika zapłonu w trybie on-line, przedstawiła „ssanie” i pociągnąć linkę startową. Znajduje się on w prawym dolnym rogu, pod kierownicą. Wszystkie fabryki. Nawiasem mówiąc, zamki zapłonowe są stosowane w samochodach, „gaz”, a więc w przypadku uszkodzenia nie będzie problemu ze znalezieniem części zamiennych i kompatybilność.

Jest też pełna rozrusznik, ale często mają problemy z ciągłego rozładowania akumulatora i z wiecznym „spalanie” krajowy rozrusznik, który jest używany przez jednego z naszego samochodu. Aby rozpocząć ruch trzeba przenieść gałkę skrzyni biegów do żądanej pozycji: do przodu lub do tyłu. Dalej jest tylko nacisnąć dźwignię przepustnicy. Skuter „brakuje” natychmiast. Ma bardzo dobre „klas niższych”.

wynik

Nieodzownym technika w rozległych przestrzeniach Syberii – to z pewnością skuter „Buran”. Charakterystyka techniczna przekładni pozwala mu pokonać nawet najbardziej nieprzekraczalny zatorów śnieżnych. Dodatkowym atutem jest duży bagażnik, który jest bardzo przydatny w lesie, kiedy każdy kawałek przestrzeni na wagę złota. Pasuje dużo ryb, dodatkowym paliwem lub przepisów. Jest też wystarczająco dużo miejsca dla części zamiennych, bo to wciąż urządzenia, a ona czasami łamie.

Dlatego dobrym rozwiązaniem podbić rodzimy śnieżne przestrzenie – to skuter „Buran”. Jego cena jest najniższa spośród wszystkich rosyjskich modeli rynkowych. Jednak nie jest wieczny problem sprzętu gospodarstwa domowego – jest jakość wykonania, ale to już inna historia.