592 Shares 6383 views

Blokady mechanizmu różnicowego z rękami na Oise

Wraz z wynalezieniem blokady mechanizmu różnicowego na UAZ technologia ta była dość powszechna wśród kierowców. Mechanizm ten jest jednym z najważniejszych zespołów samochodu, a dla zdecydowanej większości mieszkańców jest niezwykle trudny do zrozumienia.

Co to jest?

Za pomocą tego urządzenia, które generuje moment obrotowy zespół napędowy jest przenoszony na każdym kole, dzięki czemu samochód jest napędzany. Tak więc istnieje wiele sytuacji, w których istnieje potrzeba zróżnicowania UAZ blokujących, że istnieją wyjątki od tego obwodu elementu przy użyciu specjalnych urządzeń pomocniczych.

Jak to działa?

Jeśli samochody nie ustalono specjalistycznych narzędzi, koła, które są na tej samej osi stale obracają się z tą samą prędkością, tak że nie będzie wiele różnych problemów operacyjnych związanych z obsługą. Tak więc, jednym z efektów ubocznych, które mogą być uformowane w przypadku braku mechanizmu różnicowego i blokady mechanizmu różnicowego UAZ, warto zauważyć zawyżona, oraz w tym samym czasie całkowicie nierównomierne zużycie gumy, znaczący wzrost obciążenia na poszczególnych elementów zawieszenia nieznaczne podsterowności. Przy pomocy różnicowego możliwe stało nierównomierne prędkości obrotowej otrzymane z każdego napędowego koła.

Gdy jest to potrzebne?

Nie każdy rozumie, że w rzeczywistych warunkach eksploatacyjnych koła mogą obracać się z różną prędkością w różnych sytuacjach, a mianowicie:

 • Podczas obrotu, gdy koło zewnętrzne należy pokonać w celu dłuższej odległości niż wewnętrzna.
 • W trudnych warunkach drogowych, gdy oba koła przenieść na inny teren.

Wszystkie funkcje wymienione powyżej nie są zbyt ważne dla semiaxes podrzędnych tego powodu, że w rzeczywistości nie są one ze sobą połączone i obrócić całkowicie niezależnie. Jednakże, przewód pary zasilany jest bezpośrednio z przekładnią, a każde koło ma sztywne połączenie do transmisji, tak że krzywoliniowy ruch staje się bardzo trudne.

Gdzie jest ona wykorzystywana?

dzisiaj różnica powstała jako ładunków i transportu pasażerskiego, niezależnie od tego, czy chodzi o wszystkich modelach koła napędowe lub monoprivodnom. W cztery koła przekładni napędu urządzeń dozujących również wysiłku sterowania równowagi, który jest utworzony pomiędzy osiami. W większości przypadków korzystne jest, znajdującym się na tylnej części pojazdu, i jest połączony bezpośrednio z wałem napędowym.

Jak to się dzieje?

Warto zauważyć trzy główne kategorie:

 • na wolnym powietrzu;
 • z zamkiem;
 • różnicowy o ograniczonym poślizgu.

W zależności od rodzaju konstrukcji jest uważany, i zmienił charakter przenoszenia siły technologia do kół. W takim przypadku, jeśli jedno z kół traci przyczepność normalne, cały moment obrotowy przekładni jest skierowany dokładnie na tej osi, w wyniku czego stracił jego niezawodne wsparcie koło zacznie się ślizgać. Dlatego konieczne jest, aby zablokowanie różnice na UAZ do czasowego wyłączenia węzła i rozprowadzać siły obrotowej równo półosi. Zatem blokada zapewnia znacznie lepszą krzyż w niektórych sytuacjach.

opcji blokad

W zależności od konkretnego samochodu przy użyciu różnych schematów ograniczeń pracy – ręcznie lub automatycznie.

Gdy blokada kół samochodowych będzie całkowicie ignorować uchwyt zasilający, a silnik jest przekazywana do nich taką samą siłą. W związku z tym, pojazd zapewnia bardziej efektywną przepustowość, co jest niemożliwe w przypadku, gdy samochód jest ustawiony otwarty mechanizm różnicowy. Dlatego nie ma nic dziwnego w tym, że w ostatnich latach stała się wspólna blokada dyferencjału UAZ most wojskowy i inne opcje w celu poprawy tej drożności samochodu.

Co to jest blokada mechanizmu różnicowego?

Strukturalnie, mechanizm różnicowy wyposażony w zamek umieszczony w taki sam sposób jak w standardowych jednostkach otwartego, ale w tym przypadku uzupełnione mechanizm do ograniczania różnicy prędkości obrotowej pomiędzy parą kół wyjściowych. Podstawą tego mechanizm może być stosowany układ pneumatyczny, hydrauliczny albo elektryczny.

Najbardziej popularne w ostatnich latach stała się UAZ elektryczna blokada mechanizmu różnicowego, w którym zamek odbywa się w pełni automatycznie lub przez naciśnięcie przycisku. Kierowca może zdecydować, kiedy lepiej jest wyłączyć pracę różnicowej w celu skorzystania z całkowicie jednolitego obrotu kół.

Gdzie zainstalować?

W każdym razie, blokowanie różnica centrum UAZ jest przydatnym urządzeniem, które można zainstalować na własną rękę, nawet jeśli pojazd oryginalny projekt nie przewiduje. W przeważającej większości przypadków, eksperci radzą, aby zainstalować go w tylnej części samochodu, tak jak ustawić blokadę będzie okazją do bardzo płynną trakcję między przednimi i tylnymi kołami ci. To miejsce jest o wiele bezpieczniejsze i bardziej efektywne. Jeśli mówimy o funkcjach i instalacji pracy, same nie są bardzo skomplikowane, a w razie potrzeby mogą być przeprowadzane zarówno w standardowym otworze oglądania i na podnośniku.

Ręczne lub automatyczne?

Przed rozpoczęciem instalacji, trzeba zrozumieć, co chcesz osiągnąć – całkowite zamknięcie urządzenia lub tylko określoną granicę jego funkcjonalność. Jeśli weźmiemy pod uwagę całkowitą blokadę mechanizmu różnicowego mechaniczny UAZ, może być automatyczna lub ręczna aktywacja mieć. Jeśli masz zamiar zapewnić częściowe zablokowanie, w takim przypadku trzeba będzie pogodzić się z faktem, że zdolność do ręcznego utrzymywania blokady, nie będzie.

całkowity

W tym przypadku, różnica prędkości koła zostaje całkowicie wyeliminowane, ale powinno być zrozumiałe, że takie zablokowanie tylnego mechanizmu różnicowego UAZ może ostatecznie prowadzić do pewnych efektów ubocznych, takich jak poślizg na drogach i nieutwardzone i napompowanej obciążeniem szczegóły kół i przekładni jest w ruchu na twardych podłóg. Najlepiej jest ręcznie przeprowadzić pełną blokadę mechanizmu różnicowego.

manualne funkcje blokujące

Ta postać jest najbardziej intuicyjny i wygodny. Wystarczy kliknąć na przełączniku, tak że zespół korek działa dobrze czytać i całkowicie uniemożliwia podział wysiłków między kołami.

Blokada wybór jest dość skomplikowane, a często trzeba całkowicie zatrzymać samochód, aby ustawić różnicę w tych SUV-ów, w tym „UAZ Hunter”. blokada mechanizmu różnicowego jest często wykonywane także za pomocą zwiększonego bloku tarcia lub systemu kontroli trakcji.

Zalety i wady

Przede wszystkim warto zauważyć, że różne zalety sterowania ręcznego:

 • Podczas gdy system znajduje się w pozycji otwartej, różnica działa w trybie standardowym, można wykorzystać wszystkie zalety jego stosowania.
 • Kierowca może swobodnie decydować, kiedy zablokować system tak, że korek nie jest wykorzystywana na próżno.

Wady są również:

 • Nacisnąć włącznik, trzeba na chwilę uciec od kontroli procesu, a często trzeba to zrobić nie w najprostszych warunkach.
 • Blokada musi być wyłączony w czasie, bo w przeciwnym razie może to spowodować uszkodzenie mechanizmu różnicowego.
 • Konieczne jest, aby przeprowadzić instalację nie tylko ogranicznika, ale także do zainstalowania mechanizm, który doprowadzi go do działania, a przycisk na desce rozdzielczej.

automatyzacja

Główną różnicą pomiędzy automatycznego blokowania typu jest to, że działa cały czas. Oznacza to, że do momentu naciśnięcia pedału gazu, system blokujący jest aktywny, i dostosowuje się do cech samochodu i używasz styl zarządzania, ale to musi być przeprowadzone bardzo precyzyjne dostrojenie i musi brać pod uwagę różne niuanse.

Zalety i wady

Zalety automatyzacji jest kilka:

 • Zamki we wszystkich trudnych sytuacjach, a kierowca nie musi być rozproszony w celu wprowadzenia go w życie.
 • Automatyczny system zainstalowany znacznie łatwiejsze niż w przypadku sterowania ręcznego.

Ale są też wady, które należy uwzględnić:

 • Stała blokada praca daje o sobie znać, tak że koło kilka opór i hałas opon podczas skręcania.
 • Moment automatyczne zmiany biegów jest wyraźnie widoczne na kliknięcie, która dla wielu jest denerwujące.

Instalacja i konfiguracja

Pneumo poprzecznego zamka różnica UAZ przeprowadza się w następujący sposób:

 • samochód jest nad pit inspekcji lub na wiadukcie;
 • Specjaliści są niezawodne zamocowanie go z gniazda;
 • ostrożnie usunięto wszystkie bębny hamulcowe i koła;
 • półoś całkowicie zdemontowany i dokładnie wyciągnąć na zewnątrz;
 • usunięte napędowy;
 • przekładnia demontaż;
 • ustawić blokadę;
 • held ponowny uprzednio zdemontowanych elementów.

Zanim zostanie zainstalowany kabel napędu, regulacja skoku wykonana. Oprócz powyższych względów stosowanie zamka, to jest często stosowane w celu skorygowania wadliwego działania mechanizmu różnicowego, która dystrybuuje nieprawidłowo życie między kołami.

Dzięki w pełni różnicowy wyłączony ze względu na fakt, że nie jest wystarczająco duży moment obrotowy, często pojawiają się różnego rodzaju problemy z włączeniem kierownicę – niewielka cena za że samochód może poruszać się nawet w najtrudniejszych warunkach. Blokada jest dość skomplikowanym urządzeniem, ale nawet niedoświadczony kierowca może być zainstalowana blokada dyferencjału UAZ własne ręce. Najważniejszą rzeczą tutaj – jest starannie przygotować się do pracy, a także mieć dostępny pełny zestaw narzędzi.