498 Shares 1760 views

Pięści obrotowy (UUAP). Opis i wymiana

Fist włączeniem do zmiany kierunku ruchu pojazdu poprzez zwiększenie nacisku na dźwigni mechanizmu zwrotniczego, który przewiduje zmianę kąta koła.

Ta część samochodu jest jednym z najbardziej znaczący. Stub (UAZ Volkswagen, BMW – nie ważne) jest podstawą do piasty i przymocowane do innych części ze względu na przegubów kulowych. Zazwyczaj wyróżnia dwa typy elementów: piastę i wrzeciona.

Szacunkowy koszt na rynek

Więcej golonka może być lewo lub w prawo. Zewnętrznie są prawie identyczne, ale ponieważ te elementy są bezpośrednio związane ze sterowaniem, to najlepiej, aby być bezpieczne. Jednym z nich jest smażyć mechanizm kierowniczy na drugim wyjściu na podłużnej pręta nie jest obecny. To właśnie z tych powodów, które zmieniają swój koszt.

części samochodowe można kupić w samochodzie, rynki samochodów, aby na różnych stronach internetowych. Prawo golonka kosztuje około 8400 rubli, po lewej stronie zostanie uruchomiony cena od 6530 rubli. Są to przybliżone ceny pięści na UAZ-31519.

Nie warto zaoszczędzić, nawet jeśli koszt części krajowych być wyższa niż Chińczyków. Więcej niż prawdopodobne, że kosztowny kawałek będzie trwać znacznie dłużej.

Jak dokonać właściwego wyboru?

Przy zakupie na rynku należy zwrócić uwagę na siodle, który jest ustawiony golonka łożyska (pierścień wewnętrzny musi siedzieć równo bez pomocy młotka), a także pojawienie się szczegółów: czy istnieje na korozję, czy pęknięte lub wygięte są dostępne. Wszelkie złamanie może następnie prowadzić do bardzo trudny problem do rozwiązania.

szczegóły konstrukcyjne

Części zwrotnicy zawiera piastę i tarczę hamulcową. Oprócz głównej części, są one wliczone w podstawowy zestaw części zamiennych przeznaczonych do kierowania.

W ten sposób, po pierwsze jest obudowa ochronna, a sam trzpień przegubowy, wahacze, łożysko na piaście i pierścień uszczelniający ustalający wału (zewnętrznej). Do tej listy możemy dodać nakrętki, śruby, płyty hamulca Suwmiarka łożysko.

Ale najważniejsze w tej liście jest jeszcze golonka. UAZ służyć jako nośnik, na przykład, a który do usuwania Układ przegubowy zostanie wykonana.

Wymiana i naprawa

Mimo pozornego skomplikowania, wymiana takich informacji jak golonka, nie jest szczególnie trudne. Pierwszym krokiem jest umieszczenie pojazdu na hamulec ręczny, a następnie pod tylne koła zastępczego protivootkatki i podnieś przód gniazda samochodowego.

Następny proces prowadzi się według następującego planu:

  1. Zdjąć tarczę hamulcową.
  2. Odkręcić sworznie mocujące.
  3. Usunąć go z zespołu sprzęgła wolnego koła, tarcza tarczy hamulcowej i piasty.
  4. Wyjąć półoś.
  5. Oddzielić tie rod od zwrotnicy.
  6. Wykręcić śruby mocujące przegub z kołnierzem osi obudowy.
  7. Usuń koła zatrzymać ogranicznik.
  8. Montazhki haczykowaty, prasa cholewka z przegubu kulowego obudowy osi. Aby to zrobić, należy użyć ściągacza do przegubów kulowych.
  9. Starannie usunąć wymaganego składnika, w tym przypadku, zwrotnicę.

Po wymianie kroki pięść należy przeprowadzić w odwrotnej kolejności, pamiętając, aby umieścić w miejscu ogranicznik obrotu. Aby naprawić zwrotnicę powinny ścięgno i demontować go, usuwając śruby mocujące tulei śrubę z ogranicznikiem nakrętki mocującej. Następny klip usunięto mankiety i uszczelnienie odczuwalne. Na koniec ekstrahuje gruczołu łożyska kulistego.

Najtrudniej jest za coś, co wymaga uwagi. Ostrożnie ekstrahowano łożysko kulkowe. Coś jak to się dzieje, naprawy i wymiany zwrotnicy.

szpilki zamienne

Są to elementy, które od czasu do czasu muszą zostać zastąpione – to obraca. Aby je wymienić, należy wyjąć zwrotnicę i zamocować go w imadle. Następnie, za pomocą trzpienia będzie wolna od trzpienia tulei i dokładnie oczyścić fragmenty smar i wymiennym podzespołu w dłoni.

Po ustawieniu nowych tulei trzpienia, tak że otwory w nich pasujące otwory w przegubie i otwarte końce, patrząc w kierunku wiązki, zamontowane na przedniej osi.

Jednocześnie rozmieścić zarówno tuleję do żądanej średnicy. Następnie tuleja oczyszczono i wprowadzono do cienką warstwę smaru. Następnie smarem pierścieniami kanałów schwytanych zawarte, zestaw pierścieni.

możliwe uszkodzenia

Pomimo faktu, że golonka – jest jednym z najbardziej „long-playing” części samochodowych, obrażenia – to tylko kwestia czasu. Czasami może się złamać osłonę, dając dostęp do wnętrza kurzu i piasku, dlatego należy okresowo monitorować jego integralność.

Jeśli to się nie powiedzie, najlepszym rozwiązaniem jest zastąpienie. Często można zobaczyć na zwrotnicy plam oleju, co wskazuje, że wspólne uszczelnienie olej / semi luźne. Tutaj powinniśmy po prostu zmienić uszczelkę olejową do wyższej jakości. Takie problemy są powszechne w samochodach, które są zaangażowane w wypadku.

Jak chronić przed zużyciem

Tych właścicieli samochodów, którzy niedawno kupili UAZ, często w rotacji układu kierowniczego usłyszeć nieprzyjemne dźwięki jak metal o metal całkowicie tarcie bez smarowania. tak często zdarza. Jak mogę chronić pięści na samochodzie krajowym? Tutaj przychodzi z pomocą wszechobecnego Litol.

Jeśli nie masz doświadczenia w naprawie pojazdów, możliwe jest po lewej golonka, jak prawo, płaszcz tylko z zewnątrz. Dla bardziej zorientowani w Automechanika ludzie będą podchodzić w ten sposób: Usuwanie okrągłą uszczelkę olejową, przenieść go do środka samochodu i do szczeliny, aby dodać więcej litologicznych.

Te operacje są wykonywane po farby do czyszczenia pojazdu transportowego lub polietylenu. Jak to jest konieczne, aby sprawdzić obecność uszczelki.

Konstrukcja zwrotnicy

Najbardziej rozpowszechniona konstrukcja zwrotnicy – tzw „bezpośrednie krzyż”. Chociaż większość z nich wyglądają prawie tak samo, ale istnieją różnice w wielkości. Ktoś może być nieco większe, z drugiej – trochę mniej.

Wyprodukowano pięści obrotowy zwykle ze stali. Dzięki temu materiał jest tak ważny szczegół jest w stanie wytrzymać ogromne obciążenia. Ale z tym wszystkim, tym łatwiej będzie to część pięść, tym lepsza amortyzacja i kontrola. Dlatego projektanci starają się uzyskać jak najlepszy stosunek wytrzymałości do wagi.

miejsc lądowania na auto części są specjalnie zaprojektowane do montażu pierścieni błotnika, które nie pozwalają przenikać do piasty łożyskowej z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Obudowa została zaprojektowana w taki sposób, że to było wygodne, aby przykręcić elementy zawieszenia.

Można się zastanawiać, dlaczego duża część artykułu poświęcona jest samochód UAZ? Odpowiedź jest, bo to samochód krajowy, którzy musieli wykazać się dobrą – jest łatwy w obsłudze, niezawodny na drodze.

Wielu ludzi nie docenia tego samochodu, biorąc pod uwagę, że samochód zagraniczny lepiej, ale tak nie jest. UAZ w wielu aspektach, nawet wydany w Związku Radzieckim, jest lepszy od wielu dzisiejszych SUV, ale, niestety, to nadal pozostaje nierozpoznany.

Choć wykonane ze stali, golonka jest jednym ze słabych punktów każdego pojazdu, często ze względu na zły stan dróg. Za nim stoi zegarek, bo w kluczowym momencie, to ta część układu kierowniczego może pomóc uniknąć wypadku.