592 Shares 6327 views

Niezawodne i niedrogie jeepy: przegląd, porównanie konkurentów i opinii na temat producentów

Jak pokazuje praktyka, tanie jeepy może znacznie ułatwić życie ludzi, którzy nie mają wystarczająco dużo pieniędzy na zakup markowych maszyn. Nawet niski koszt samochodu można znaleźć wiele plusów. Po pierwsze, Jeep wzrosła prześwit i napęd na cztery koła, który pozwala na poruszanie się po nierównym terenie i złych drogach miejskich. Po drugie, ta maszyna nie wymaga specjalnej konserwacji, można pójść na ryby, polowania lub okolicę piknik. Kolejną zaletą takiego pojazdu jest przyzwoity pojemność bagażnika. Rozważyć w pierwszej dziesiątce niezawodnych i niedrogich pojazdów terenowych, a także alternatywy.

Tani niezawodny jeep "Lada Niva Miejska" 4×4 "Taiga"

Jest to jeden z najbardziej atrakcyjnych SUV na rynku krajowym. Model ten jest wyposażony w 70-tych ubiegłego wieku, ma duże zapotrzebowanie w przestrzeni poradzieckiej, jest łatwy w obsłudze i utrzymaniu.

Płacąc około pół miliona rubli, masz niezawodny samochód z silnikiem o pojemności mocy 83 koni. Mimo, że samochód jest wyposażony w blokadę mechanizmu różnicowego, dobre nawisami drogowych, rozsądnej prześwit i dobrych wyników w zakresie przyczepności. Dla myśliwych, wędkarzy i tych, którzy są ważne biegowego w przystępnej cenie „Taiga” (4 * 4) – jest to doskonały wybór.

"Chevrolet Niva-"

W kategorii „tanie jeepy” to kolejny krajowe samochody pod nazwą „Chevrolet Niva-”. To urządzenie jest idealne dla dróg lokalnych i nie warte ponad milion rubli komplet. Pojazd ma napęd na cztery koła, przełączanie ACD, która pozwala przezwyciężyć trudnych części.

Średni koszt SUV wynosi od 700000 rubli. Ze względu na łatwość obsługi, konserwacji i dostępności części zamiennych, „Chevrolet Niva” – to doskonały nabytek dla ludzi, którzy kochają, aby przezwyciężyć brak dróg. Oprócz przystępnej cenie, ten samochód daje właścicielom szerokie pole działania w zakresie pompowania i strojenia.

"Renault Duster"

Na pytanie, jaki rodzaj najbardziej wiarygodne i efektywny kosztowo, tanich Jeep „Renault Duster” jest często zajmuje pozycję lidera. Napęd na cztery koła SUV z francuskich producentów jest wyposażony wychylnego ramienia w kabinie, z której można wybrać tryb pracy z osi napędowych. Aby zaoszczędzić paliwo, można zachować tylko napęd na przednie koła.

Dodatkowo, Jeep może aktywować równomierne rozprowadzenie trakcji, która pozwala przezwyciężyć prawie każdym terenie. Warto zauważyć, że projektanci pomyśleli automatyczny system równoważenia obciążenia przez i elektronika pozwala, aby poradzić sobie z wyborem momentu obrotowego. Charakterystyczną cechą tego urządzenia jest obecność płyt z tworzywa sztucznego na miejscu zderzaków. Koszt samochodów jest około 600 tysięcy rubli.

UAZ "Hunter"

Model ten jest tani jeepy produkcji krajowej na podstawie słynnego radzieckiego „UAZ”. Maszyna jest dostępna od ponad 40 lat, a ulepszona wersja wychodzi w 2003 roku. Samochód jest niezawodny, dostosowane do różnych warunków klimatycznych, posiada wysoki prześwit, radzi sobie z różnymi rodzajami terenu.

Stały napęd i wyregulować kąty podejście pozwala przezwyciężyć nie tylko obszary błotne, ale również rozciąga się na pustyni. jednostkowa cena zaczyna się od 500 tysięcy rubli.

UAZ "Patriot"

Ten przedstawiciel przemysłu motoryzacyjnego krajowy stał się prawdziwą popularny SUV. Łączy agresywność i praktyczność. Król właścicieli terenowych zachwyci małe dynamikę na asfalcie, ale daje szanse do droższych modeli na ośnieżonych i nieprzejezdnych dróg.

UAZ „Patriot” jest dostępna z silnikiem diesla i benzyny. Jest stałym uczestnikiem różnego rodzaju wyścigach off-road. Koszt samochodu waha mln rubli, w zależności od konfiguracji i zasilania urządzenia. Maszyna jest godnym konkurentem nie tylko krajowych odpowiedników, ale także zagranicznych.

Suzuki Jimny

Tanie japońskie jeepy odpowiednio reprezentuje Suzuki Jimny. Jest to kompaktowy SUV z napędem na wszystkie koła, który jest bardzo popularny na całym świecie. I to pomimo faktu, że szczegółowa zmiana samochodu nie było w 1998 roku.

Urządzenie posiada solidną luz, dwie osie napędowe, nawisy, umożliwiające przezwyciężenie trudnych skaliste obszary swobodnie. Biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości, możemy śmiało powiedzieć, że Suzuki Jimny – jest to jeden z najlepszych i najbardziej opłacalnych SUV zagranicznego na rynku rosyjskim. Koszt samochodu wynosi około 1,2 mln rubli.

Ssangyong Kyron

Koreański SUV z wyglądu przypomina crossover. Jednak nie jest to prawdą. Po pierwsze, ma napęd na wszystkie cztery koła. Po drugie, urządzenie radzi sobie nie tylko ze złych dróg, ale także przekonani uczucie na ulicach. Koszt samochodów nie jest mniejsza niż jeden milion rubli, ale ze względu na wszechstronność pojazdu, może to być pojazd dla ekstremalnych wypraw i minivana rodziny.

Alternatywnie, można wybrać „względne” pod nazwą Ssang Yong działania. To jest bardziej uciążliwe, ale cechy nie są gorsze brat ma przyzwoite osiągi zewnętrzną i dobrego.

Napęd na wszystkie koła „Sobol”

Co dziwne, ale w kategorii „najlepsze jeepami tanich” może być uznane za „Sobol”. Pomimo faktu, że urządzenie wygląda jak zwykły pojazd, przejazdy testowe wykazały interesujące rezultaty. Samochód radzi sobie ze złymi drogami, w tym brudu i piasku.

Na krzyżu i niektórych innych parametrów samochodu przewyższa legendarnego „bochenek”. Pojazd jest wyposażony w sztywnej osi w zależności od sprężyny, regulowane cztery koła przypadku przeniesienia napędu z dwóch zespołów i tylnego mechanizmu różnicowego. Zwiększony prześwit i dostosowane do różnych warunków klimatycznych umożliwi przezwyciężenie piaszczystych drogach i śnieżne zaspy.

„Gazela” 4×4

Jest to kolejna produkcja krajowa minivana z SUV pojemności. Ogólnie rzecz biorąc ma on prawie żadnych konkurentów, nie licząc „Sobol”. Samochód ma napęd na cztery koła, i przechodzi na takich stronach, które nie są pod panowaniem obcych analogów. Ponadto, „Gazela” może nieść znaczące obciążenie wagi i kilku pasażerów. To sprawia, że niezbędna do odległych wiosek z biednych drogach.

Najtańszym SUV

Zaszczyt słusznie idzie do samochodu UAZ 452 ( „bochenek”). W serii samochodów wrócił w 1965 roku i do tej pory produkcja nie jest zatrzymany. Przez pół wieku pojazd przeszedł minimum zmian, które nie miały wpływu na jego popularność.

Zwarta wszystkie koła SUV pociąga rozsądnej cenie, różne modyfikacje ciała, łatwość obsługi i konserwacji. Wytrzymałe zawieszenie i sprawdzony układ napędowy – główne zalety tego samochodu. Mimo nieokreślonego zewnątrz i wewnątrz konstrukcji ascety, te tanie jeepy są wykorzystywane nie tylko w sektorze prywatnym, ale również w specjalnej maszynie.

alternatywy

Na rynku krajowym, SUV tanich popularne, oprócz powyższego, są modele, takie jak:

  • "Cherie-tigo", „Lifan» Great Wall Hover (Chiny).
  • "Opel Mokka", "Skoda Yeti" (Europa).
  • „Mitsubishi ASX» (Japonia).
  • Koreańska "Ssang Yong-Action".

Linie wiodące wśród SUV zagranicznych zajmowanych przez chińskich producentów. Na przykład, piąta generacja „Cheri” będzie kosztować około 700 tysięcy rubli.

Wielki Mur jest również marka rozwija się z roku na rok, zajmując wiodącą pozycję w segmencie „tanich jeepami.” Nowe samochody z szybkością 6,5 litra na 100 kilometrów i napędem na cztery koła będzie kosztować właściciela nie więcej niż 850 tys.

Japoński ASX będzie kosztował mniej więcej taki sam jak standard. Należy pamiętać, że jest to samochód kompaktowy, których cena jest utrzymywana na wysokim poziomie dzięki vaunted japońskiej jakości.

opinie klientów

Jak wynika z odpowiedzi właścicieli rzeczywiście znaleźć niedrogie SUV na rynku krajowym. Jeśli nie realizować eleganckie, skórzane wnętrze i jet prędkość, urządzenie powinno być w porządku krajowego lub Chiny. Przy uważnej obsługi i właściwego utrzymania będą trwać nieco tańsze niż odpowiedniki niemieckie lub japońskie.

Na koniec

Dobrze, jeśli można kupić SUV w przystępnej cenie. Jednak koszt nie jest wskaźnikiem decydującym. Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę swój główny cel. W oparciu o ten czynnik, można wybrać model przeznaczony wyłącznie dla wycieczek krajowych i ekstremalnych, lub kupić samochód, który łączy w sobie cechy SUV, minivan i pojazdem rodzinnym.