445 Shares 9204 views

Wymiana ciepła zlew piec „Niva-Chevrolet” własnymi rękami

Grzejnik kabinowy – odwieczny problem samochodów krajowych. Jest to znane nam od „dziewiątek” i „ósemki”. Pomimo ścisłej współpracy z „General Motors” SUV „Chevrolet Niva-” też ma problem z ogrzewacza wnętrza. W szczególności, to grzejnik. W dzisiejszym artykule będziemy mówić o tym, jak wymienić radiator wykonany jest piec „Niva-Chevrolet” własnymi rękami.

objawy

Ustalić to dość łatwo. Jeśli wnętrze wymiennika ciepła są zatkane grzejnik „Chevrolet Niva” po prostu nie zadziała. Ponieważ przegrody będzie wiać zimne powietrze w sposób ciągły, ponieważ nie zamarzaniu krąży wewnątrz. Piec po prostu nigdzie nie ma ciepła. Ale również ten problem może wystąpić z powodu nieudanej (zwłaszcza jeśli jest to uwolnienie kabel) Napęd utrwalacza. Należy otworzyć maskę i sprawdzić poziom płynu w zbiorniku wyrównawczym. Jeśli on jest na minimum, to oznacza, że jest wyciek. Może to być związane z podziałem chłodnicy komórek. Często zamarzaniu przepływa bezpośrednio do kabiny. W związku z tym, od razu zauważysz charakterystyczny zapach. Ciecz sama w sobie jest tłusta, a dywany pojawiają się tłuste plamy.

Co trzeba zrobić, aby zastąpić?

Tak, trzeba najpierw wybrać nowy wymiennik ciepła. W sprzedaży pojawia się więcej niż producentów pieców grzejników dla „Chevrolet Niva-”:

  • DAAZ.
  • "Luzar".
  • "Kraft".

Sądząc po opiniach, najlepszym z nich jest DAAZ. Ponadto, producent współpracuje z certyfikowanych usług i sprzedawcami napraw gwarancyjnych. Cena nowego elementu – około 1600 rubli.

Wymagamy również cienką piankę. Jest to konieczne, aby zmniejszyć szczelinę przepływu powietrza. Z tego powodu „Tuning”, przepływ będzie przechodzić bezpośrednio przez chłodnicę, a nie przez niego.

Ponadto, potrzebny jest śrubokręt krzyżakowy odkręcić elementy zaciskowe rur wewnętrznych i grzejnik.

Co do pieca służy płynu chłodzącego, to jest zobowiązany do rozlać podczas demontażu. Aby zapobiec powodzi wnętrza przygotować wyciętymi butelki z tworzywa sztucznego z polietylenu i części. Najlepiej, chcesz, aby całkowicie opróżnić z systemu. Po zainstalowaniu go ponownie poprzez wypełnienie zbiornika wyrównawczego.

Pierwsze kroki

Przy wymianie chłodnicy ogrzewania „Niva-Chevrolet” bez klimatyzacji, konieczne jest, aby wyjąć schowek po stronie pasażera. Jest on dołączony do śruby. Ostatnim pojawiać się w osobnych oknach, tak aby nie doświadczać trudności z instalacją.

Jeśli się „Niwa-Chevrolet” zastępujących chłodnicę grzewczą z klimatyzacją, jest konieczny demontaż panelu przedniego i część komory silnika. Teraz jesteś gotowy, aby ją wymienić. Po pierwsze, odkręcić schowek i wyjąć go z przedziału pasażerskiego. Następnie należy usunąć dolne drogi oddechowe, co uniemożliwia dostęp do chłodnicy. Do bezpiecznego miejsca kartonu lub tworzywa sztucznego na matach. Następnie, za pomocą śrubokręta Phillips osłabić kołnierz mocowania dolnego przewodu grzejnika. Bądź ostrożny – jeśli odłączyć może rozpylać przeciw zamarzaniu. Spróbuj go wyjąć delikatnie tak chłodziwo nie dostał się na skórę i oczy. Jeśli rura jest mocno osadzony w gnieździe, przekręć go w prawo i lewo. W następnym kroku należy odkręcić drugi rurociąg. Jest on również dołączony do kołnierza. Następnie odkręcić kilka śrub, które przyczepiają się do ciała grzejnika kuchenka sama. Wyjąć na zewnątrz wymiennika ciepła. Bądź przygotowany na trudności. Grzejnik może rozciągać się w kanale. Aby go wydobyć, trzeba gryźć plastikowy narożnik wymiennika ciepła. Może też polegać na pokrywie modułu przekaźnika. W tym przypadku będziemy musieli podjąć element 8 i zdjąć pokrywę. Jedynym sposobem, aby zwolnić miejsce dla demontażu pieca chłodnicy „Chevrolet Niva-”.

instalacja

Tak więc, „Niva-Chevrolet” Wymiana chłodnicy ogrzewania jest prawie zakończona. Teraz trzeba zainstalować nowy element w odwrotnej kolejności. Wstępnie trzeba wkleić nad nim cienki pasek z gumy piankowej. Lepiej jest użyć do tego klej „Moment” czy „Płynny gwóźdź”. Ponadto, z plikiem skubać narożną plastikowy (jak również podczas demontażu). Podczas instalacji może być trudno też. Często pienić przylgnąć do informacji wewnętrznych. Dlatego musimy zrobić zwinności i zręczności, aby nie uszkodzić elementu umieszczonego w foteliku. Ustawiana na rurach wymiennika ciepła z dwóch stron. Zamocować kabinę schowku i innych części. W tym „Niva-Chevrolet” całkowita wymiana chłodnicy ogrzewania. Pozostaje tylko wylać przeciw zamarzaniu do żądanego poziomu w zbiorniku rozprężania.

zdrowa rada

Co do zasady, rury piec nalazit mocno wystarczy grzejnika. Doświadczeni kierowcy są zalecane, aby użyć „Litol-24” smar. Pomazał go wewnątrz rurki i ustawić wszystko na swoim miejscu. Guma powinna przyjść bez wysiłku. Dodatkowo Litol nam integralności i zapobiec wyciekowi przeciw zamarzaniu w stawach.

Tak, zorientowaliśmy się, jak wymienić radiator wykonany jest piec „Niva-Chevrolet” własnymi rękami.