787 Shares 3188 views

Jak przygotować się do zimy bardzo smaczny dżem jarzębiny

Konfitury z jarzębiny – proste i użyteczne przetwory na zimę. Uczynić je na życie każdego właściciela, tym bardziej, że Berry jest dość tani, czy może to być zbierane niezależnie od drzew, które rosną w lesie lub na obszarach podmiejskich. Są dobrze niedźwiedź owoce, a każdy krzak będzie o jeden mały wiadra świeżych owoców ty. Spośród nich, dołożymy jam – how, czytaj dalej w tym artykule.


Konfitury z jarzębiny – klasyczny przepis

Jedynymi jagody wadą – jest bardzo kwaśny, więc to musi być zbierane po pierwszym mrozem, następnie cukier na obrabianym zajmie znacznie mniej. Do gotowania trzeba będzie:

  • jarzębina kg;
  • 300 ml czystej wody filtrowanej;
  • kilo cukru.

Aby pozbyć się ewentualnego goryczy, umyć jagody, a następnie moczyć go na jeden dzień w zwykłej wodzie. Pętli i przez Blanch we wrzącej wodzie przez 10 minut. Spustowe, jagody Włożyć do miski lub patelni do gotowania. Z tej ilości wody, syropu cukrowego, a wrzenia, przesączono, wylano do popiołu i gotować przez piętnaście minut. Następnie dżem jarzębina powinien parzyć pół dnia, a dopiero po tym można doprowadzić go do gotowości. Sprawdź to po prostu – zebrać trochę płynu, wlać na płaskiej płycie i wygląd – jeśli rozłożone, gotować trochę – jeśli nie można zdjąć z ognia i pakowane przez banki.

Konfitury z jarzębiny: recepta z jabłkami

Na funt jagód Potrzebne będą:

  • 1 lub nieco więcej niż kg cukru;
  • pół kilo słodkich jabłek;
  • 400 ml czystej wody do picia.

Mycie owoce ewentualnie moczyć przez jeden dzień, a po lewej goryczy wrzenia je we wrzącej wodzie na 10 minut. Jabłko obrać, pokroić w plasterki lub kostkę, jak ci się podoba, że lepiej. Sparzyć w gorącej wodzie na kilka minut. Zagotować syrop cukrowy z określonej ilości składników receptury, niech gotować przez chwilę, a następnie opuść jagody i jabłka w nim jednocześnie. Zagotować dżem jarzębiny 8-10 minut, a następnie odstawić na 10-12 godzin, i znowu nie gotować ponad kwadrans. Wykończenie – rozszerzony w sterylnych słoików pokryw rolek i przechowywać w chłodnym ciemnym miejscu.

Jam czerwona jarzębina: przepis z miodem

Ta praca jest nie tylko bardzo smaczne, ale również bardzo zdrowe. W zimie można rozpuścić łyżkę dżemu w ciepłej wodzie i drink – dawki witamin i minerałów zawartych w owocach i miodzie, aby wspierać system odpornościowy i nigdy nie chorują przeziębienia. Przygotuj:

  • funta miodu;
  • 2 szklanki zwykłej wody filtrowanej;
  • kilogram mrożonych czerwonych popiołu.

Jagody są umieszczane w zimnej wodzie i niech odwilż. Med połączyć z wodą i zagotować, po świeckiego rozwiązania jarzębiny i zagotować, aż będą gotowe. Ponownie, nie jest konieczne, aby gotować to zrobić dżem naraz. To, jak łatwo i szybko można uzupełnić pyszne przetwory domowe na zimę – lub duszone napoje owocowe wykonane z jarzębiny, są doskonałą alternatywą dla soków z pakietu. Podobnie jak każdy inny dżem, Rowan może być stosowany do napełniania ciasta lub babeczek.