768 Shares 4279 views

Przegląd BMW E 30: Dane techniczne, opis i strojenie

BMW E 30 – samochód, który stał się już legendą. Rozpoznaje ktoś nawet lekko zorientowani w samochodach, a odprowadzone przez nich. Organ ten jest znany, a we właściwym czasie zdobył serca dziesiątek tysięcy kierowców. Tak więc, należy poinformować najbardziej interesujących rzeczy na temat tego modelu.


Krótko o modelu

BMW E 30 – jest trzecia generacja BMW trzeciej serii, który jest wytwarzany w świetle w latach dziewięćdziesiątych. Model ten przyszedł, aby zastąpić poprzedni. Samochód stał długi, wysoki i szeroki. Rozstaw osi zwiększył też – aż o 13 centymetrów. Ze względu na to kabina była bardziej przestronne, a pasażerowie zaczęli czuć się bardziej komfortowo.

Wszystkie samochody w tym ciele wydany w wysokości 2.283 mln egzemplarzy. Opcja najbardziej popularny był, oczywiście, czterodrzwiowy sedan. I coupe – jest również szybko zaczęli kupować i sławny. Konstrukcja tej wersji, programiści stworzyli od podstaw. Główny projektant chciał, aby osiągnąć idealne, doskonałe proporcje. On przekształca każdy panel nadwozia. Zdecydowano się stworzyć zupełnie nową koncepcję. Nawet światła z reflektorów, nie przyjęła sedan.

Następnie wydali na światło i kabriolet. A potem przyszedł kompaktowy hatchback. W Europie, szybko stał się popularny, ale tutaj, w Ameryce popyt nie było. Hazardziści zaczął wychodzić w tym samym roku.

ostatnie lata

Nieco później zastąpiony nowym modelu sedan. I wagony, z coupe i cabrio, nadal wychodzić. Ponadto wyprodukował także tzw kompaktowy model.

Do 1999 pozostał najpopularniejszym modelem BMW 316. Nie E 30 i E 36. Wiele osób myli te modele razem. Nawet przy niewielkim silnikiem, którego objętość wynosiła 1600 centymetrów sześciennych, samochód opracowany zakres mocy od 90 do 102 KM. Dopiero w 1999 roku, że samochód zaczął się zakończyć napędowy jest o wiele bardziej wydajny. Pod jego maską zamontowano 8-zaworowy silnik czterocylindrowy. Jego ilość wynosi 105 litrów. a. Maksymalna że może wycisnąć z samego samochodu, wskaźnik osiągnął 190 km / h.

320i Sedan ukazuje się od 1991 do 1998 roku. Jest wyposażona w 6-cylindrowej silnika 2 litrów 24 zaworu, którego moc wynosi 150 l / godz. Naturalnie, maksymalna prędkość wzrasta. Teraz BMW E 30 może osiągnąć cel 214 km / h. I było to dobre wyniki.

Modele produkowane w Europie

Więc teraz trzeba powiedzieć, jaka wersja BMW E 30 były popularne w Europie. Najbardziej konserwatywny to samochód wyposażony w silnik o pojemności 1,8 litra, rozwija 90 KM. I to było BMW 316 E 30 inna wersja pojawiła się wtedy – 316i. Nie było opcji z silnikiem 1,6- i 1,8-litrowych. Minimalna moc wynosiła 102 litrów. s, natomiast maksymalna. – 115. Był to silnik M40B18 I4. W 1989 roku, był model publikacja 318 jest – z 1,8 litra 136 jednostki liczącej. Zaledwie dwa lata koncern wydał ten samochód.

Wówczas staje się popularnym 320i i 320is silnik 2-litrowy (125, 129 i 192, odpowiednio, KM). Po przyszła publikacja modelu 323i z jednostką mocy 2,3 litra do 150 KM. a. A potem pojemność silnika 2,5 litra. Produkuje 170 „Konie” i został zainstalowany pod maską modeli 325i, jak również 325iX. Jeszcze kupić model M. To znaczy, M, Evo M3, M3 Evo II. 2.3- i 2.5-litrowe silniki uderzyć ich zdolności. 205, 215 i 238 „konie” – to nie dziwi, że samochody te stały się tak popularne.

Wreszcie, 324d i 324td. Ten sam model, który miał ciało BMW E 30. silników słaby, ale skuteczny – diesel po wszystkim. BMW Silnik E 30 przymocowane do 324d, można wytworzyć 86 "koń" (2,4 litra) i 324td – 115 litrów. a. (Ta sama ilość).

W ogóle, jak widać, spisu silniki dość dość duży. Jednak to nie jest cała gama. Były bloki energetyczne, które zostały oddane do maszyn dostarczonych do innych rynków. I dla nich też trzeba powiedzieć.

Powertrains na eksport

Kilka słów należy powiedzieć o tych silników, które zostały zakończone maszyn sprzedawanych w Ameryce Północnej oraz w Republice Południowej Afryki (tak, istnieją także podróżować do BMW). BMW 318 ma pod maską 101 KM silnik 1,8-litrowy M10B18 I4, 318is – 1,8-litrowy 136 KM. Model 325e posiada silnik o pojemności 2,7 litra i 122 KM Pod 325es kaptur o wartości 2,7-litrowy 129-konny M20B27 I6. Modele 325ix są wyposażone w silnik o mocy 2,5 litrów i 170 KM moc. Urządzenie samochodowe M3 zakończona 195 „koni”, a jego objętość wynosi 2,3 litra. Wreszcie, 333i. Silnik o pojemności 3,2 litra, który produkuje 197 KM – najbardziej imponujący wersja wszystkich wyżej wymienionych. I eksportowane tylko w Afryce Południowej.

Co ciekawe wiedzieć

Teraz, niektóre części zamienne do BMW E30 jest dość trudne do znalezienia. W szczególności skrzynia biegów. Choć nie w rzadkich przypadkach indywidualnych, ale wciąż go – nie jest łatwe. Ponieważ wielu samochodach wyposażonych w 4-biegową automatyczną skrzynią biegów hydromechanicznego. Teraz są one trudne do znalezienia. Maszyny te są bardzo popularne, głównie w Wielkiej Brytanii i USA. nacisk samochód sportowy z trzeciej serii BMW przyciągnąć młodszych nabywców. Dostarczane jako model w tym czasie nie był tani. Jest to teraz możliwe, aby znaleźć je na 100-200 tysięcy rubli, aw tamtych czasach, bo musiał zapłacić kilka tysięcy euro.

Maszyny z tej serii, nawiasem mówiąc, jest również ustawiony na 6 cylindrów silników. Potem zaczął konkurować bezpośrednio z modeli wyższej klasy. Objętość bagażnika sedan wynosi 425 litrów. Nie dużo, oczywiście, ale urządzenie nie jest przeznaczone do przenoszenia dużych obciążeń w nim. Ale w tym wszechstronnym wysokości w zakresie od 370 do 1125 litrów.

BMW 316

Jest to jeden z najbardziej znanych modeli z ciała BMW E30. Ta wersja posiada napęd na tylne koło, a całkiem dobry rozstaw osi 2571 mm. Gabaryty samochodu są imponujące. Długość wozu 4326 mm, wysokość – 1379 mm. To łatwo zmieścić pięć osób, z których wszystkie są wygodne i przestronne. Klirens jest 14 cm.

Samochód jest bardzo dynamiczny, a nie tylko ze względu na jego właściwości techniczne, ale także niska waga. Masa krawężnik jest mniejsza niż tonę – tylko 989 kg.

Pod maską tego modelu znajduje się wolnossący silnik wyposażony w mechanizm zmiennych faz rozrządu. 4-cylindrowy, 2 zaworu, układ wiersza. Pojemność 89 koni mechanicznych. Samochód wyposażony jest w 4-Speed „mechaniki”. Maksymalna, która dotrze, – 175 km / h. Ani nie może podobać niezależne zawieszenie – w przód i tył. W sumie przyzwoity samochód. Wielu ludzi lubi robić tuningu BMW E 30 w tym modelu. Bo, szczerze mówiąc, wygląd można poprawić. Jednak model ma jedną wadę. Obecnie jest to bardzo trudne dla osoby, która chce stać się właścicielem samochodu, znajdziesz ją w dobrym stanie.

BMW E30 325

Kolejny genialny przedstawiciel omawianej serii. Wielu ludzi sądzi, że ten samochód tylko demontaż można oczekiwać. BMW E 30 – chociaż nie jest to nowy samochód, ale całkiem przyzwoity. Jeśli okaże się model w dobrym stanie, widać, że jest doskonale zachowany. Walka jeszcze bardziej agresywny wygląd jest mało prawdopodobne, aby pozostawić obojętnym fanów samochodów sportowych.

Komfortowe wnętrza – fotele są łatwo regulowane, wygodne sterowanie oświetleniem, deska rozdzielcza klasyczny, a nawet odniesienia. Na suficie jest samo-diagnostyka komputerowa – sam system monitoruje poziom płynu chłodzącego i oleju, światła.

Cechy techniczne 325. BMW

Silnik w samochodzie jest dobry, działa podobnie jak mechaniczny zegarek, i jest to jedna z głównych zalet urządzenia. Zużycie, oczywiście, dość duży. To trwa około 14 litrów na 100 kilometrów przy spokojnej jazdy, a wszystkie 25, jeśli używasz go na pełnych obrotach. Dobre hamulce, należy stwierdzić, wyposażone są w czujniki zużycia.

Jedyną rzeczą, która może wymagać przywrócenia tego samochodu, jest to wymiana oleju, stojaki i dobry pomysł, aby zainstalować nowe napędy. BMW E 30 325 – wielki samochód, jak to dużo. Być może dlatego prawie nikt nie chce go sprzedać. Po tym wszystkim, trzeba się rozstać z legendarnym samochodzie.

zalety

Nawet dzisiaj, kiedy obawy automobile niemal co kilka miesięcy na rozpatrzenie, niesamowite samochody, BMW E30 można zadowolić i spowodować wrażenie na niedoświadczonych ludzi. Po pierwsze, zauważyć, że właściciele tego samochodu – komfort. Kierowca siedzi za kierownicą jest naprawdę wygodne. Nie ma hałasu, nie ma piski, jakości tworzywa sztucznego, gdyż nawet po prawie 30 lat wygląda świeżo i nie zużyte.

Doskonała dynamika, samochód nie prysznicowa, przyzwoite przyspieszenie, obsługa super, nawet w przepływie można łatwo zrekonstruowane bez kołysania i zagrożenia. Bezpiecznie, dokładnie i szybko. Bieganie jest również dobre – guzki i doły wygładza prawie niezauważalnie. Zawieszenie wielu właścicieli są nazywane „nie zginął”. Mimo że jej doświadczenie nie jest konieczne. Ale wielu poleciał do dołu w przyzwoitej prędkości powyżej 100 km / h, oraz wszystkich rund. Należy rozumieć, że jeśli taki stałą praktyką, samochód nie będzie służył długo.

Ogólnie samochód dla swoich lat dobrze zachowane. Tutaj cała sprawa jest traktowana jak uważnie mu poprzedniego właściciela.

strojenie

Zdarza: dana osoba ma stałe oszczędności, aw ogóle to nie jest złym człowiekiem, ale jak on, „dorosły” samochody „old school”. On kupuje BMW E30 i zaczyna ją poprawić do własnych upodobań. Kładzie ją na dziesiątki, setki tysięcy rubli, a wynik jest wspaniały. Może byłoby pożądane, aby mieć nowy samochód był BMW E 30 torpeda Nowoczesny bar w starych samochodów wyglądają całkiem interesujące. A poza tym, to jest bardzo wygodne. Byłoby miło, aby umieścić nowy tylny zderzak. Jego cena jednak dość duże – około 20 tysięcy rubli, ale wygląda przyzwoicie. Nowy przedni zderzak , też będzie wyglądać stylowo. Jego cena – jest taki sam jak z tyłu.

Generalnie, organizm działa w przypadku E30 są najbardziej popularne. I jeden z najdroższych. Stare samochody, nawet jakościowym, rzadko są w stanie idealnym Touring Car. Gdzieś tak nie będzie gnić lub rdzy i proste malowanie nie można zrobić tutaj. W rzeczywistości, w procesie strojenia ludzie nie lubią nowe ciało – tworzą nowy samochód, przyjmując jako „szablon” BMW E30. I należy zauważyć, te samochody wyglądają po prostu niesamowite. Więc strojenie – jest to przydatne i niezbędne rzeczy. Najważniejsze, że został on zaangażowany w profesjonalny.