154 Shares 9524 views

Wymiana przeciw zamarzaniu „Reno Logan” własnymi rękami

Wymiana płynu przeciw zamarzaniu do „Reno Logan” z rękami powinny odbywać się raz na trzy lata lub co 90.000. Km. To jest zalecenie producenta tych samochodów. Ale nie skorzystać z tej regulacji. Płyny domowe często nie mają wysoką jakość, a zatem musi być częściej wymieniane. Rozważmy jak spuścić płyn chłodzący własnymi „Reno Logan” samochodów.


Jak wybrać odpowiedni udział?

Instrukcje dostarczane do urządzenia, jak zaleca producent zamarzaniu chłodziwa rodzaj napełniania D, a mianowicie – Elf Glaceol RX typu D. Ta kompozycja ma odcień żółty. Produkt jest w postaci koncentratu. Przed wlaniem mieszaniny, powinny być rozcieńczony wodą destylowaną. Stosunek koncentratu do wody powinna wynosić 1 do 1. koszt tego produktu wynosi 350 s. na litr. Produkt ten doskonale nadaje się do silników 1,4 i 1,6 litra. Można zakupić oryginalne i koncentraty zalecane przez producenta pojazdu. Preparaty te można znaleźć w magazynie u autoryzowanych dealerów. Rozcieńczeniu tych kompozycji także konieczne destylowanej. Jest sprzedawany przez sprzedawcę lub na rynkach samochodowych.

ugruntowane się jako produkt krajowy podobnych produktów marki Elf. To się nazywa Chłodny Stream 4030 Premium. Wymiana płynu przeciw zamarzaniu do „Reno Logan” ma na celu zastąpienie starego płynu z nowym. W tym celu, co najmniej 6 litrów mieszaniny. Doświadczeni kierowcy są również z powodzeniem przy użyciu ciekłego Elf super Auto Supra. Możliwość zamiany i przeciw zamarzaniu z firmy „Total”. Płyny te nie szkodzą produkty i elementy plastikowe wykonane z gumy. Kompozycja „Razem” nie ma szkodliwego wpływu na powłokach. Koncentraty są bardzo odporne na mróz. Ciecz zestala się dopiero w temperaturze poniżej -40 ° C. Nie jest konieczne, aby mieszać w zbiorniku wyrównawczym chłodziwa zamarzaniu różnych kolorach. Ale zanim spróbujesz zastąpić potrzebę dokładnie przepłukać cały system.

Potrzebne narzędzia i akcesoria

Wymiana płynu przeciw zamarzaniu do „Reno Logan” – to prosta procedura. Ponieważ będzie w stanie poradzić sobie nawet początkującym kierowcom, który to pierwszy samochód w życiu. Operacja wymaga, aby przygotować kilka standardowych narzędzi i akcesoriów. Tak, trzeba szczypce, śrubokręt, zestaw kluczy flary i chleb świętojański. Dla opróżniania starego płynu wytworzony pojemnik mający zaniżone. Jego wielkość powinna wynosić co najmniej 6 litrów. Składniki nie są najlepszym sposobem wpływa na skórę, więc zamarzaniu wymiana „Reno Logan” z ich rąk powinny być wykonane rękawice. Nowy płyn jest bardziej wygodne, aby wypełnić przy użyciu lejka. Doświadczeni kierowcy nic specjalnego nie ma zastosowania, a także podejmować odciąć szyjkę butelki z tworzywa sztucznego. Ponadto, nie jest w porządku, aby zaopatrzyć się w szmatki. Najwygodniejszym przeprowadzić operację zastąpienia przeciw zamarzaniu, gdy garaż jest pit obserwacja. Ale jeśli nie, to trzeba iść pod samochodem. Podczas prac niezbędnych do usunięcia ochrony przed miski olejowej silnika.

Spuszczanie starego płynu chłodzącego

Przed rozpoczęciem wymiany przeciw zamarzaniu „Reno Logan 1.6” musi być ustawiony na maksymalną równym podłożu. Następnie wyjąć skrzynię korbową ochrony. Należy również nowe zaciski na sutki. Powinny one zostać zastąpione, jeśli są od dawna wykorzystywane i są skorodowane. Doświadczeni kierowcy zaleca się zmieniania zacisk przy każdej wymianie, ponieważ uważa się, że jest to jednorazowy poz. Aby opróżnić rura chłodziwa powinny zostać usunięte.

Aby wyodrębnić go odśrodkowo montażu kołnierz. Wtedy wąż bardzo starannie odłączony od jedności i włożyć do przygotowanego pojemnika. Musisz być przygotowany, aby zapewnić przepływ wydechowy zamarzaniu dyszy – przepływ pójdzie z dwoma punktami. Jest to w rzeczywistości, rury i chłodnicy. Antifreeze płynęła aktywnie zdjąć korek ze zbiornika wyrównawczego. Ponadto demontażu zaworu korka na rurze, która jest odpowiednia do korpusu termostatu.

Jak spuścić płyn przeciw zamarzaniu? Funkcje systemu chłodzenia „Reno”

Układ chłodzenia silnika „Renault Logan” ma swoje własne cechy. Polegają one na tym, że całkowite zastąpienie przeciw zamarzaniu ( „Reno Logan 1.4” również) nie będzie działać w każdych okolicznościach. System został zaprojektowany w taki sposób, że liście nie wszyscy cieczy z absolutorium. Część grzejnika pozostaje wewnątrz pieca.

Doświadczeni kierowcy zalecane do drenażu cała konstrukcja osłabiona regularne obroże. Następnie – aby usunąć połączenia z termostatem i przechylić je do pojemności. Przez cały płyn, który pozostał w układzie, oczyszczone dopływ powietrza do zbiornika wyrównawczego i armatury termostat. Procedura ta powinna być przeprowadzona z maksymalną ostrożnością. Jest to konieczne, do sterowania ciśnieniem powietrza tak, aby nie była wysoka, gdyż może to doprowadzić do uszkodzenia lub nawet zniszczenia wymiennik ciepła komórki. Następnie trzeba trochę poczekać i rozpoczęcie ponownego montażu.

Jak wlać nowy płyn

Wymiana płynu przeciw zamarzaniu do „Reno Logan 1.4” odnosi się do zatoki nowego chłodziwa zamiast starego. W celu napełnienia układu chłodzenia zaleca się użycie lejka, wykonany z butelek z tworzywa sztucznego. Jest on zainstalowany w zbiorniku wyrównawczym dziura. Jednocześnie zawór korka na śruby odpowietrzającej powinien być skręcony.

Wlej nowy przeciw zamarzaniu powoli, często zatrzymując się. Te przerwy prozhimayut rury rąk, co wydalania powietrza z systemu. Wlać cieczy tak długo, jak związek przeciw zamarzaniu nie płynie w postaci cienkiej strumienia. W tym punkcie, lejek tłoczenia oraz zapobiega się ręcznie.

Następny wkręcony korek migawkę i dodaje do zbiornika odpowiednią ilość płynu chłodzącego. Poziom powinien być w przybliżeniu w połowie odległości pomiędzy minimum i maksimum oznaczenia. Wymiana przeciw zamarzaniu „Reno Logan 1.6” 8 Zawór jest podobny.

Jak pęcherzyków powietrza z układu

Po Gulf powinna sprawdzić wiarygodność klamer montażowych i dokręcania. Upewnij się, że wszystkie wtyczki są dokręcone. Ponadto, silnik jest uruchomiony. Po ogrzewaniu na biegu jałowym i osiągnięcia temperatury nie wyższej niż 40 stopni, silnik jest zatrzymywany. Następny usunąć nadmiar ciśnienia. Odbywa się to poprzez odkręcenie korka z wlotem do zbiornika rozprężania. Musimy pracować bardzo ostrożnie, ponieważ nie ma ciśnienia w układzie, a gorący płyn chłodzący może spalić ręce.

Wówczas wylot pokrywą zbiornika, palmowy i inne mocowania wirowano rury. Po tej strony ze zbiornikiem czystym. Kiedy całe powietrze jest usuwane i ciecz zacznie wypływać z osłony wlotu tulei i zamocować zawór. Następnie pokrywa zbiornika szczelnie skręcać.

Powietrze w nagrzewnicy chłodnicy

Grzejnik wymiennik ciepła jest zainstalowany w wyższej niż w pozostałej części instalacji chłodniczej. Dlatego powietrze pozostanie tam w każdym razie. Usuń to możliwe tylko wtedy, gdy przeciw zamarzaniu jest dostarczany pod ciśnieniem. Aby to zrobić, należy ponownie uruchomić silnik i rozgrzać go do prędkości do wysokości 2 tys. Następnie obniżono powietrze za pomocą unii, ale usta zbiorniku nie obejmie.

wniosek

Jak widać, wymiana zamarzaniu ( „Reno Logan 1.6” 8 zaworów, jak również) – jest to prosta procedura. Realizacja tych prac sam daje pewność jakości operacji i oryginalnych materiałów. Jest to również istotne oszczędności i zdolność do znalezienia jego samochód bliżej.