635 Shares 6642 views

Gdzie są drzwi? Podłączenie wyłączników krańcowych drzwi

W prostych słowach, koniec drzwi jest przyciskiem, przy nacisku poruszającego się obiektu, następuje działanie całkowicie zależne od siłownika. Można ją znaleźć w wielu miejscach, w tym w samochodzie. Ich zastosowanie jest nieograniczone i konieczne w przypadku wielu urządzeń.

Funkcja wyłączników krańcowych

Działanie tego przycisku polega na tym, że gdy drzwi są otwarte, na panelu jest specjalny symbol. W przypadku, gdy uzbrojenie alarmu powoduje, że drzwi nie są zamknięte lub zamknięte nie w całości, to znaczy, że przycisk jest otwarty, a "sygnał" będzie musiał powiadomić o tym.

W niektórych modelach samochodów w przypadku znalezienia kluczy w zamykaniu zapłonu z otwartymi drzwiami kierowcy nie można obniżyć zamka drzwi, a automatyka natychmiast podniesie wszystkie blokery. Pomoże to uniknąć takiej sytuacji, na przykład przypadkowego zatrzaśnięcia kluczy w zamku. Wyłączniki krańcowe pracują zarówno podczas otwierania, jak i zamykania.

Jeśli wyłączysz wyłączniki krańcowe, wskaźnik otwarcia drzwi przestanie działać. Mogą wystąpić problemy z alarmem. Ponadto istnieją sytuacje, w których potrzebujesz światła w bagażniku lub salonie.

Jak znaleźć punkty końcowe drzwi?

Jeśli nie wiesz, gdzie jest koniec drzwi, a następnie rozpocznij wyszukiwanie powinny być wykonane przez kontrolę lub "teshka". Od końca drzwi wyłącza się sygnały – zasada przycisku. Dzieje się tak, aby chronić alarm samochodu wzdłuż obwodu samochodu. Gdy drzwi są otwarte, wyłącznik krańcowy nie jest zamocowany, jest wolny, a na jego przewodzie jest plus lub minus. Ale to się zdarza bardzo rzadko.

Przede wszystkim musisz znaleźć przewód, którego biegunowość zmienia się i pojawia się plus lub minus przy zamykaniu lub otwieraniu drzwi.

W większości nowoczesnych samochodów znajduje się odpowiednia lampka na tablicy rozdzielczej , która zapala się, gdy drzwi są otwarte. Aby ciało samochodu trzeba było wsunąć krokodyle z kontrolą, konieczne jest przebijanie przewodów za pomocą stingu i sprawdź, co wskazuje lampka kontrolna. Najważniejsze jest, aby pozostawić tylko jedno drzwi otwarte.

Gdy lampka kontrolna zacznie świecić na zielono, należy kliknąć na końcu niezamkniętych drzwi lub całkowicie zamknąć. Jeśli lampa wyłączyła się lub zmieniła kolor na czerwony, znaleźliśmy właściwy przewód.

Aby upewnić się, że wszystkie drzwi są połączone jednym przewodem, po opuszczeniu sterowania na tym przewodniku, należy otwierać wszystkie drzwi. Jeśli lampka kontrolna nie reaguje na ciągłość pozostałych drzwi, oznacza to, że w tym samochodzie wszystkie końce drzwi nie są połączone i trzeba znaleźć takie same przewody, które pozostają z obu drzwi w ten sam sposób. Z reguły koniec drzwi kierowcy i pasażera nie są połączone.

Rozwiązywanie problemów występujących w przypadku zatrzymania drzwi

Często zdarza się, gdy koniec drzwi nie działa. Może to być wiele powodów, w tym kurzanie, zapychanie i brud, utlenianie lub z powodu wniknięcia wilgoci do wewnątrz w chłodnym sezonie, po prostu zamarzł.

Wada w tym przypadku polega tylko na właścicielu samochodu, który z powodu nieuwagi w czasie nie zauważył nieczynnych zakończeń drzwi. Wszakże kontrola ich pracy w każdym samochodzie jest bardzo wyraźna i trudno jest zauważyć stan bez pracy.

Ale rozwiązanie tego problemu jest dziś dość proste – zapieczętowany anther, który całkowicie zamyka przycisk i nie dopuszcza kurzu, brudu i wilgoci do tego mechanizmu.

Przed przystąpieniem do montażu anther, należy przebijać poprzecznie wycięcie od środka kowadełka w miejscu mocowania końcówki. Następnie należy zainstalować śrubę w otworze przycisku, a następnie założyć osłonę przeciwpyłową i włożyć śrubokręt przez nakrętkę, przymocować ją do korpusu. Metoda ta zaskakuje niezawodnością, prostotą i dostępnością.

Jak ustawić alarm?

Podłączenie drzwi do alarmu – procedura nie jest zbyt skomplikowana. Kiedy drzwi są otwarte, wyłącznik krańcowy zamyka czarno-biały przewód na uziemienie, a jego obecność na tym przewodzie jest sygnałem otwierania drzwi. W głównej liczbie alarmów wejście to jest dostępne i jest oznaczone jako "ujemny wyzwalacz drzwi".

Ale jeśli dłuta jest wyposażona w immobilizer APS-4 i silnik wtryskowy, powyższa procedura nie wystarczy. Ponadto, po zapełnieniu "uprzejmego oświetlenia" oświetlenia wnętrza lub w systemie alarmowym, należy zwrócić uwagę na "opóźnienie alarmu", jeśli jest on dostępny. Wszystkie opisane metody są całkiem do przyjęcia w użyciu.

Drzwi końcowe VAZ 2110

Pierwszym znakiem nie pracujących ograniczników drzwi jest fakt, że światło nie włącza się, gdy drzwi są otwarte, a alarm nie idzie do straży. Ten problem jest najbardziej typowy dla VAZ dziesiątego pokolenia.

Końcówki drzwi VAZ 2110 zawodzą prawie co trzy lata. Aby uniknąć takich problemów, konieczne jest papierowe papiery te szczegółowe szczegóły papierem ściernym co roku. Ponadto, jeśli chodzi o wytrzymałość (przed utlenianiem), możesz leczyć ich VD-40, a także zainstalować pylniki.

Problemy z punktami końcowymi

Najczęstszym problemem, jaki może napotkać przystanek końcowy drzwi, jest niewłaściwa regulacja. Przyczyną takiej awarii może być niesprawiedliwie wysoka instalacja lub zbyt mały udar tej części. Jeśli alarm jest fałszywy, pojawiają się naturalne odkształcenia temperatury tułowia lub osłony pokrywy. W przypadku małego obrotu końcówki brud i wilgoć mogą dostać się w szczelinę między stykami, co również wywołuje fałszywe alarmy.

Innym problemem może być nieprawidłowe miejsce instalacji tych części.

Również końce drzwi mogą szybko stać się korozją i utleniać. Dzięki gwintowi żarówki lampy wewnętrznej terminal jest dostarczany do terminala lub jest włączony alarm, aby zapobiec osiągnięciu przez fałszywe alarmy dodatnim potencjałom. W takim przypadku, jeśli kondensat dostanie się na styki, nastąpi wyciek prądu elektrycznego o słabym stopniu, który nie wystarczy, aby uruchomić alarm lub zapalić lampę wewnętrzną. Ale w tej reakcji elektrochemicznej, podobnie jak rozkładu utleniania, jest wystarczająco dużo metalu. Jakiś czas później taki przystanek nie zadziała.