320 Shares 8245 views

PCT (pistolet) – charakterystyki. Karabin maszynowy PKT zbiornik

FCT – Kałasznikow zbiornik karabin maszynowy – zaprojektowana przez legendarnego radzieckiego rusznikarza Mihailom Timofeevichem Kalashnikovym. Dał nasz kraj i świat w ogóle, nie mniej legendarną broń niż słynna maszyna, która jest wykorzystywana na skalę światową i do dnia dzisiejszego. W oryginale lub modyfikacji – to nie ma znaczenia. Ważne jest, że PCT – Kałasznikow zbiornik karabin maszynowy – była i jest prawdopodobne, aby być bronią, która będzie służyć krajowi kilka dziesięcioleci.

dostawa lat i działanie

Przyjmując pistolet to odbyło się w 1961 roku. Model operacja się dzieje teraz. Zatem PCT – Zbiornik pistoletu Kałasznikow – na podstawie sumy, podstawowa konstrukcja zapożyczona z kałasznikowa. Jednak, podobnie jak inne wyspecjalizowane modyfikacji.

aplikacja

Należy zauważyć, że maszyna zbiornik PKT, którego charakterystyka (kilka) zostaną opisane w tym artykule użyto w wielu lokalnych konfliktów. I to nie tylko zmiana zbiornika, ale inne modele broni. Był on używany przez personel wojskowy w czasie do końca XX wieku konfliktu i na początku XI wieku.

charakterystyczny strona

Generalnie PC (w szczególności PCT – Zbiornik pistoletu Kałasznikow) ma doskonałe właściwości pod względem awarii, jak również czynności uboju. Prostota konstrukcji (a wszyscy wiemy, że konstrukcja broni Kałasznikowa jest) zapewnia wysoką niezawodność i, oczywiście, niezawodność.

Rozwój broni

Podstawą do stworzenia tej jednostce służył jako zasadę tak zwanego „jednego karabinu maszynowego.” Co to ma znaczyć? Fakt, że projekt „jednego pistoletu” obejmuje konwersję broni w piechocie, anti-tank, ciężkie maszyny, wariant przeciwlotnicze. Tak więc podstawowa struktura nie ulega zmianie. Jest to istota „jeden gun” osadzonego w podstawie, która odziedziczyła Kałasznikow karabinów maszynowych pkt.

wariacje

Opcja piechoty (zwany również instrukcja) jest używany podczas instalacji dwójnóg (PC). Do stosowania jako karabin maszynowy wymaga zainstalowania odpowiedniego urządzenia (PKC). Aby użyć broni jako broń na transporter opancerzony (APC) jest zamontowany na specjalnych urządzeniach. To samo dzieje się w przypadku korzystania z pistoletu w wieży czołgu (FCT).

Nawiasem mówiąc, ciekawe jest to, że nie tylko ciężka maszyna, ale również opcja piechota może być stosowany w celu zneutralizowania zagrożenia z powietrza.

Wymiana zbiorników karabiny

Aż do 1962 roku, czołgi używane pistolet Goryunova. W tym roku pistolet został zastąpiony przez bardziej technologicznego i doskonały w taktycznych i technicznych cech FCT. W związku z powyższym, w przypadku zmiany konstrukcji inżynierów wprowadziła pewne zmiany, które zostały dotknięte tym zabytków. Zostały one usunięte, ponieważ używany celownik optyczny do zmierzające pistolet na cel w FCT.

Ogólna wydajność uległa również zmianie. Długość lufy, oraz masa maszynowy, jest zwiększona. Butt niepotrzebny usunięto ze struktury. W celu kontrolowania ognia zdalnie Rusznikarze dodany rozruch silnika.

fakty

W większości przypadków, zbiornik maszyna Kałasznikow obcowała z bronią ppanc.

PKB jest montowany na pojazdach pancernych przez przywiązanie do specjalnego wsparcia. Ona z kolei jest podłączony do bronetransportom ze wspornikami. Tak więc, bagażnik zostaną rozmieszczone w kierunku, w którym trzeba będzie strzelać.

żywność

Aby dostarczyć broni używanej taśmy metalowej. Sama taśma jest umieszczona w specjalnym pudełku z boku pistoletu. amunicja pojemność może się różnić. Ta zmiana w pojemników 100 do 200 i 250.

modernizacja

Podobnie jak prawie każdej broni, karabin maszynowy Kałasznikow był proces modernizacji. Stało się to 8 lat po formalnym usługi adopcyjnego w armii radzieckiej. Oznacza to, że w 1969 r.

Co zostało zmodernizowane? Waga broń została natychmiast spadła o 1,5 kg. Od tego czasu, uaktualniony wzór stanie wykorzystać zabytków nocne, które nie wymagają podświetlenia.

produkcja teraz

Dziś broń opracowana Mihailom Timofeevichem Kalashnikovym, jest szeroko stosowany w wielu krajach Azji, Bliskiego Wschodu, krajów Unii Europejskiej. Ale my teraz mówimy o karabinu maszynowego Kałasznikow i jego odmian. Tak, są one produkowane do tej pory (z wyjątkiem Rosji) w Chinach, a także Bułgarii i Rumunii.

tło na

Kto nie chciałby powiedzieć, a radzieckie dowództwo dowiedział się z doświadczeń II wojny światowej. Potem, jak wiadomo, Wehrmacht był w stanie skutecznie wdrożyć modele karabinów maszynowych MG 34 / MG 42 w wyposażeniu wojsk niemieckich okupantów. Zatem, sowieccy inżynierowie na rozkazy z góry intensywnie zaangażowana w rozwój podobnych broni. Z oczywistych powodów, udało mu się w ten sposób Mihail Timofeevich kałasznikowa.

wymagania taktyczne i techniczne, które mają zastosowanie do broni, został zatwierdzony w 1946 roku. Przez rusznikarzy inżynierowie potrzebne, aby stworzyć uniwersalny karabin maszynowy, który zastąpiłby ciężki maszynowy Karabin maszynowy Maxim.

Ciekawostką jest fakt, że pojedynczy projekt karabin maszynowy został zaproponowany na początku XX wieku, w latach 20. Proponowana Władimir Fiodorow, który był projektantem broni małokalibrowej.

Zespół Iżewsk Rusznikarze, który był kierowany przez Kałasznikowa, przyłączył się do procesu tworzenia jednolitego pistolet w latach 50-tych. Zespół w tym czasie składała się z kilku osób: Krupin V. V., Kryakushin AD, Puschin V. N. Podstawą urządzenia jest łatwa do karabinu maszynowego Kałasznikow. Było kilka powodów, bo takie rozwiązanie zapewnia łatwość obsługi i niezawodność.

W 1960 roku wziął test, którego celem było wyłonienie najlepszych karabinów opcji. Testy odbyły się komputer, a także karabin maszynowy Nikitina-Sołowjow. Wygrał oczywiście PC. Główne zalety zostały zidentyfikowane:

1) W naboju amunicji 7,62 mm, który wyposażono w standardowy taśmę z pistoletu Maxim, na przykład.

2) PC był mniej wrażliwy na przerwy występującej pomiędzy rurą gazową i tłokiem.

3) zmniejszenie czułości musi tłumiący. Jest to bardzo ważne w przypadku zastosowania w pojazdach opancerzonych.

4) zespoły blokujące są regulowane.

5) Częściowy demontaż jest znacznie prostsze i łatwiejsze.

6) Zanieczyszczenia nie występuje tak intensywne. Sprzątanie nie jest przykładem łatwiejsze.

7) Produkty bardziej odporne na pistolet działa stabilnie.

8) Masa mniejsza o 300 gramów.