275 Shares 5971 views

Hulahup – opinie, zalecenia, przeciwwskazania

Jednym z najbardziej atrakcyjnych i jeszcze skutecznego sprzętu do ćwiczeń w domu jest hulahup. Recenzje tego sprzętu sportowego jest głównie tylko pozytywne, ponieważ daje dziennie tylko przez 15-20 minut z nim do szkoły, można spalić tyle kalorii i dostosować talii, brzucha, ud. Hoop zaangażować mięśnie brzucha, plecy, nogi, a nawet broń. Ponadto poprawa układu sercowo-naczyniowego i oddechowego.


Wyznaczamy cele

Aby osiągnąć dobry wynik, ważne jest, aby umieścić odpowiednie cele. I na tej podstawie wybrać pocisk szkolenia. Istnieje kilka rodzajów obręczy, ale przeważnie są one podzielone na lekkiej i ciężkiej wagi. Więc co jest lepsze w przypadku wyboru hulahup? Liczba miłośników sportu powiedzieć, że przyczynia się zarówno do odchudzania i ogólnego wzmocnienia mięśni. Jeśli głównym celem studiów – jest utrzymanie ciała w dobrej kondycji i spalania niewielkie ilości kalorii, to najlepiej, aby nie przeciążać się i podjąć zwykłą cienką obręcz. Waży mniej niż 1 kilogram, ale to wystarczy dla ABS, nóg i pleców były w dobrej kondycji. Lekkie obręcz jest zazwyczaj wykonane z tworzywa sztucznego lub z aluminium, jest cienki (mniej niż 2 cm), o średnicy około 80 cm dla hula obręcz utraty wagi. – Czy wersja ważonych. Jego ciężar wynosi od 1,2 kg do 3 kg. Zalety takiego obręcz, że promuje większą utratę masy ciała, a także trzyma wagę, można spalić więcej kalorii. Co więcej, większość z nich posiada różne elementy masujące (kulki lub zaokrąglone kolców). W związku z tym nie jest skutecznym „podział” tłuszczu.

Jak wybrać odpowiedni hulahup?

Opinie trenerzy fitness twierdzą, że odpowiednio dobrany obręcz – to połowa sukcesu. Po pierwsze, jak wspomniano powyżej, konieczne jest, aby spojrzeć na cele, które poszukują (zmniejszenie masy ciała, kształtowanie ciała i ogólny ton). Po drugie, obliczenia siły: spójrz na swojej sprawności fizycznej, zdrowia. Cięższe i grubsze hulahupy przeznaczony dla kobiet, które wcześniej zaangażowanych w siłowni. Dla początkujących to lepiej wziąć lekką opcja nie dają większe obciążenie na kręgosłup i mięśnie pleców. Po trzecie, średnica hulahupa zależy od wzrostu: czy jest umieścić przed nim, powinien być trochę powyżej pasa.

Ćwiczenia z hulahupom

Hoop – sprzęt sportowy o szerokim zastosowaniu. Stereotyp, że może on być stosowany do regulacji talii tylko, nie ważne. Można go skręcać i biodra i nogi, i innych obszarów problemowych. Jeśli trzeba dostosować talię, wszystko jest proste. Spin hulahup trzeba skręcić w różnych kierunkach, przy czym pozycja stóp nie jest tak ważne. Mogą być trzymane razem, ramię szerokości od siebie, albo na przemian umieścić jedną nogę do przodu.

Kilka porad

Często po pierwszej klasie w talii są ślady sińców. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do kobiet z gęsto rozmieszczonych kapilar lub bardzo wrażliwej skórze. W takich przypadkach, poćwiczyć z hulahupom na drugi, a nawet trzeci dzień jest prawie niemożliwe ze względu na ból. Dla początkujących sportowców mają jedną radę: pierwszy tydzień krętego owijkę swetry, bluzy czy pas wyszczuplający.

Hula Hoop: przeciwwskazania i ostrzeżenia

Pomimo faktu, że codzienne czynności nie zajmują dużo czasu i nie prowadzą dużych obciążeń, ale warto zastanowić się, a druga strona medalu. Ma przeciwwskazań hulahup? Opinie lekarzy i instruktorów fitness są jednoznaczne. Jak w każdym sporcie, tutaj też są pułapki. Zabronione jest do sprzęgania się z powłoki do kobiet ciężarnych, nowe matki (zwłaszcza po cięciu cesarskim lub macicy nie zmniejsza się do normalnego rozmiaru), osoby z urazami rdzenia, zapalenie jamy brzusznej i chorób tyłu.