565 Shares 2173 views

SAS-felgi: oznaczenie, opis, charakterystyka techniczna urządzenia

Zakup tablicę lub serwer do przechowywania informacji, możemy zatrzymać się przed wyborem: jaki rodzaj zainstalowanego dysku twardego. Najbardziej popularne są następujące rodzaje dysków twardych: SAS, SATA i NL-SAS. Te trzy gatunki należą do najszybszych nośników, oni zachowali większość danych na świecie. Nasz artykuł koncentruje się na pierwszym typie. Patrzymy na to, co dyski SAS, jak również ich parametry są i jaka jest różnica między podstawowych typów tych urządzeń.


parametry techniczne

SAS-koła zastąpił SCSI typu. Mają one stać się nowym standardem w informacji pamięci klasy korporacyjnej. Spośród trzech typów dysków SAS są uważane za najbardziej wiarygodne, są one w stanie utrzymać wydajność w bardzo trudnych warunkach eksploatacyjnych. Dyski SAS wykonać znacznie lepsze typu dyski SATA lub NL. Wskaźnik stoi parametr niezawodności takiego jak bitowej stopy błędów. Określa ona, jak prawdopodobnie jeden bit błąd może wystąpić w danych multimedialnych. Szybkość błędu typu SAS HDD zwykle jednostka 10 16 bitów. Oznacza to, że oznacza to, że prawdopodobieństwo błędu może wystąpić w jednym z dziesięciu biliardów bitów. Na przykład, możemy porównać szybkość z wartością błędu w rodzaju dysku twardego SATA, gdzie jest jednym z 10 15 (lub jednej biliardów). Jak można zauważyć, ochrona SATA HDD jest dość wysokie, jednak gdy pojawia się pytanie o ochronę przechowywanych danych, różnica jednego zamówienia jest bardzo ważne.

SAS koła produkowane przez przylegającą do surowszych niż w rozwoju innych rodzajów napędów. W ten sposób, technologia ta charakteryzuje się średni czas bezawaryjnej, 1,6 miliona godzin i SATA Technology – 1,2 miliona. W uzupełnieniu do tych parametrów, sterowniki i napędy tego typu mają wiele więcej poleceń, które są przeznaczone do diagnozowania. Te cechy sprawiają, technologia ta bardziej wydajny niż SATA. Jest to szczególnie widoczne w przypadku siły wyższej.

NL-napędy

Ta technologia jest „nowym graczem” na rynku. NL-koła hybrydowy: SATA-HDD ze złączem typu SAS. Oznacza to, że prędkość i szef napełniania pochodzi z SATA-technologii, a interfejs jest w pełni kompatybilny z SAS. NL-technologia uważane dyski gorszej wydajności (ze względu na stosunkowo niską prędkością obrotową). Jednakże, jest to w pełni zgodne z nimi w kolejności zespołów, a także wielu strumieniowej i wsparcia wielu gospodarzy.

Tagirovannaya kolejność wysyłania poleceń i multi-streamingu

Jednoczesne koordynować wiele zestawów przechowywania dokumentów oraz kontroler pamięci masowej uporządkowane informacje przesyłane są najbardziej efektywne. SAS-technologia przewiduje kilka full-duplex kanałów danych, które zapewniają szybki dostęp do przechowywanych informacji. Jeden dysk twardy SAS typu mogą być sterowane z kilku komputerów bez użycia przełączników.

wniosek

W rzeczywistości, technologie SAS i SATA są przeznaczone do różnych celów: po pierwsze dla odporności na uszkodzenia i wydajność, a drugi – w celu zapewnienia pojemników. Więc nie muszą konkurować ze sobą.