397 Shares 6163 views

Jak szybko i smacznie piec jabłek z miodem w piecu?

Aby smacznie piec jabłka z miodem w piecu, potrzebujesz minimum czasu wolnego i niezbędnych składników. Warto zauważyć, że taki niezwykły deser owocowy okazał się bardzo smaczny i słodki. Jest szczególnie zadowolony z dzieci.

Pieczone jabłka z miodem: przepis na gotowanie w piecu

Wymagane produkty na 5 porcji:

  • Obrane orzechy włoskie bez goryczy – 60 g;
  • Miód świeżo kwiatowy – 3 duże łyżki;
  • Świeże jabłka (czerwone lub zielone) – 5 szt.
  • Cynamon mielony – 1 łyżeczka na deser (opcjonalnie);
  • Migdały – 30 g;
  • Czarne rodzynki bez wgłębień – 80 g;
  • Świeżo mrożona porzeczka – 100 g.

Przygotowanie napełnienia

Przed pieczeniem jabłek z miodem w piecu należy traktować wszystkie główne składniki. Na taki deser owocowy można używać różnych wypełnień. Kupiliśmy dla niego tylko 2 odmiany orzechów, rodzynków i świeżych porzeczek. Tak więc, migdały i orzechy włoskie muszą być czyszczone z niepotrzebnych elementów, a następnie dobrze umyte pod gorącym strumieniem i lekko wysuszone w powietrzu. Następnie składniki muszą być zmielone w moździerzu lub w mieszarce (nie za dużo).

Do pieczenia jabłek z miodem w piecu nie jest konieczne używanie rodzynków. Ale jeśli taki deser jest przeznaczony dla dzieci, lepiej jest, aby był tak słodki i użyteczny, jak to możliwe. W tym celu suszone owoce muszą być sortowane, czyszczone z pedicelu i wylewane ze stromą wrzącą wodą. Taka procedura pozbawi rodzynki kurzu i brudu, a także odkażać.

Oprócz powyższych składników, pożądane jest dodanie czarnej porzeczki do farszu na pieczone jabłka . To nie tylko uczyni deserem użytecznym, ale da mu również specjalny kolor i smak. Przed ułożeniem jagód należy dokładnie umyć, używając do tego celu durszlaka.

Po przetworzeniu wszystkich produktów należy je umieścić w jednej misce, a następnie dobrze wymieszać z miód i mielony cynamon.

Przygotowanie owoców

W celu pieczenia jabłek z miodem w piecu, należy przygotować nie tylko napełnienie, ale również przetworzyć owoce. Aby to zrobić, trzeba je umyć, a następnie wyjąć rdzeń, zachowując produkt w całości. W rezultacie otrzymasz stabilne "kubki" ze ścianami i dnem.

Formowanie deseru

Takie danie owocowe jest całkiem proste. W tym celu napełnij jabłko "kubki" słodkim napełnianiem miodem, a następnie umieść je na blasku lub na inne przybory kuchenne.

Obróbka cieplna

Piec taki deser w piekarniku przez około 20-27 minut. Jego gotowość można określić przez zszywanie noża lub widelca. Jeśli urządzenie przechodzi łatwo i bez przeszkód, jabłka można bezpiecznie usunąć.

Jak prawidłowo służyć do stołu

Jeśli przestrzegasz wszystkich zasad przygotowania deseru, z pewnością otrzymasz pyszne i słodkie jabłka, pieczone z miodem. Zawartość kalorii w tym naczyniu nie jest zbyt wysoka, ponieważ nie zawiera gramu granulowanego cukru. Dlatego pieczony deser można spożywać nawet podczas diety. Takie owoce są podawane do stołu w stanie gorącym z herbatą lub bez niej.