542 Shares 1933 views

Jak upiec ciasto

W 16 wieku w Anglii, babeczki stały się tak popularne, że każdy szanujący się Brytyjczyk nie wyobraża sobie śniadania bez tego wypieku. Tradycyjnie część ciasta zawiera jaja, masło, mąkę pszenną i suszone owoce. Ale z receptury zostały zmienione i zmodernizowany w czasie. Więc bułeczce angielski stał się ojcowie babeczki i ciastka. Mąka zaczął być używany nie tylko pszenica, ale także kukurydza, owies, gryka, żyto i pełnoziarnistych. Były też bezmięsne i wegańskie babeczki, olej i jajka.


Warunki idealne ciastko

Nie należy zadać sobie pytanie, jak upiec pyszne ciasto, wystarczy postępować zgodnie z recepturą i sztuką jest zrobić. Jednakże, istnieje kilka zasad, trwałe, bez których to zadanie jest skomplikowane.

  • Olej powinien być miękki, ciastowaty. Przed pieczeniem bułeczka przytrzymaj go przez kilka sekund w kuchence mikrofalowej lub pozostawić na kilka godzin w temperaturze pokojowej.
  • Tworzą koniecznie zastosować olej i wysypać bułką tartą. Nawet teflonu lub silikonu.
  • Muffiny pieczemy lepiej w małych puszkach (część – jedna strona herbata) lub w świetnej formie z otworem w środku. Więc to jest gwarantowana propechetsya.
  • Ciasto nie cierpi nagłe drgania i uderzenia. Podczas pieczenia w kuchni nie skakać lub pchania piekarnika. Odnosi się to głównie do dzieci, ale nagle uderzyła pan położyć na talerzu może być szkodliwe.
  • Brak przeciągów i zimne powietrze! Nigdy nie należy otwierać drzwi po raz kolejny talerz. Jeżeli przepis mówi, że jest to konieczne do pieczenia ciasta na 40 minut w temperaturze 200 °, po czym ogrzać piekarnika do zadanej temperatury i poczekać przez określony czas. Delikatnie, bez pukania, otworzyć drzwi, wyciągnąć trochę formę, przebić ciasto z drewnianą wykałaczką. Jeśli jest suchy patyk – gotowy. Ciasto zatrzymany, nawet małe dziecko, lub mokry ślad – umieścić dopekat kolejne 10 – 15 minut.
  • Gotowy do opuszczenia ciasto off piekarniku przez 5-10 minut.

Przestrzegać tych zasad, a nigdy nie będziesz musiał myśleć o tym, jak upiec ciasto.

Cupcake z twarogiem

Masło – 100 g, cukier – 1 kubek, twaróg – 1 opakowanie, cytrynowy – 1 sztuka (a skórka cytryny i usunąć sok ściskanie), mąka pszenna – 200 g skrobi – 100 gramów. Zestaw według rozsadzającego podłogi i pół łyżeczki soli.

Jak upiec ciasto: technologia

Bić jajka i cukier w gęstym stabilnej piany. Dodaj sok z cytryny – wstrząsnąć, dodać twaróg – wymieszać mikserem na niskich obrotach. Dodać stopiony ale ochłodzony olej. Wymieszać i wlać do formy i umieścić piec w rozgrzanym piecu. Temperatura 170 -175 °, 40 minut.

Jak upiec ciasto w pieczenia chleba

W naszych kuchniach ekspres chleb stał się niezbędnym asystent. W ten cud piekarniku bez większego wysiłku, można upiec pyszne chrupiące bagietki lub hlebushek. Niektórzy nawet funkcja zapewnia ciasto do pieczenia lub ciastko. A w kolekcji receptury, który jest dołączony do każdego z pieczenia chleba, posiada recepturę oraz szczegółowe instrukcje. Ale przepis jest zwykle tylko jeden, a ja chcę zmiany. Teraz pokażemy, jak upiec ciasto.

Angielski babeczki w ekspres do chleba

Składniki: masło – 1 opakowanie (200 g), cukru, – 1 pojemnik (200 g), mąka – 2 szklanki bez szyn (260 g), proszku do pieczenia – 0,5 łyżeczki jaja kurze – 3 kawałkach, kilka rodzynek oraz szczypty soli koniak – 3 łyżki.

technologia

Niestety, trzepaczka maszynę chleb nie nadaje się do babeczek, raczej słaby. Dlatego testy będą musieli przygotować według tradycyjnej technologii. Tak, i to dłużej niż pieczone w piekarniku przez 60 – 100 minut. Ale jeśli zdecydujesz się na ten wyczyn – idź do niego.

Bić zmiękczonej masło z cukrem. Nie tylko zamieszać i wstrząsnąć w puszystej masy. Wbijać po jednym jajku i bili, aż będzie gładkie. Jechać drugi raz i trzepaczka, trzeci – beat

Mieszanina oleju jajko, dodać rodzynki. Rodzynki można wstępnie nasączone likierem lub brandy. Dodaj wanilię, brandy i sól.

Mąki zmieszane z proszkiem do pieczenia i wlać ciasto. Delikatnie wymieszać łyżką lub mieszalniku z małą prędkością. Miska mikrofalowa smarowane olejem i wlać do ciasta. Tryb pieczenia – 8. Czas – 60 minut. Następnie dodać kolejną 20. Gotowe urlopu ciastko w trybie ogrzewania przez 5-10 minut. Po wyciągnąć wypiek chleba maszyny – posypać cukrem pudrem.