441 Shares 3931 views

„Inteligentne Szkło” o zmiennej przejrzystości: zalety i wady

Stosując tradycyjne szkła w aranżacji wnętrz nadal nie wychodzą z mody. Praktyczne i wygodne, z operacyjnego punktu widzenia, materiał ma unikatową kombinację właściwości, które powodują i jego znaczenie. Dość wspomnieć, przejrzystość i przepuszczalność światła. Jednocześnie w ostatnich latach zwiększyła zainteresowanie elektrochromatycznymi produktów. Ten „inteligentny szkło” do funkcji, które obejmują zdolność do zmiany przezroczystości. Ale to jakość tego materiału nie jest ograniczone. W praktyce, operacja, użytkownicy również podkreślić zwiększenie oszczędności jakość, trwałość i estetyczny wygląd.


Co jest szczególnego w „inteligentne okulary”?

Oryginalna jakość techniczna i operacyjna takich szkieł są ze względu na strukturę materiału. W istocie, jest utworzona kompozytów przedstawiający kilka warstw, w tym przezroczyste i nieprzezroczyste warstwy. Konsument końcowy, produkt ten jest również znany jako przeszklenia inteligentne okna, pozwala zmieniać stopień przezroczystości dzięki ciekłokrystalicznej warstwy pośredniej. W tym filmie, kryształy są specjalne działające od sieci. Zwykły tryb pracy polega na chaotyczny porządek organizacji elementów danych – oględziny można zauważyć, matową powierzchnię.

Karmienia kryształów elektrycznych układa tak że struktura zaczyna się przezroczysta. Zdolność do przekazywania światła słonecznego zwykle utrzymuje się niezależnie od władzy. Standardowa szyba tego typu nadaje się do 80%, nawet w stanie matowym.

Proces wytwarzanym materiale

Pierwsze szyby z regulacją przejrzystości jest dostępna technologia tripleksovaniya. Więc początkowo przygotowuje kilka arkuszy materiału, które następnie stanowią podstawę produktu. Gdy ta baza warstwy mogą być dostarczane i zwykłe szkło i poliwęglan. Z wykonywane w dowolnej kombinacji układu warstw o różnych właściwościach zależnych od wykonania, które dodatkowo wyposażone w „inteligentne okna” w określonej modyfikacji. W większości przypadków, zmiany materiału różnią się rodzajem laminowania zastosowano powłoki. Tak więc, nie są modyfikacje folii etylenu i octanu winylu, maślanu winylu. Specjalnie do pracy w trudnych warunkach producenci wytwarzają produkty o powłokę ochronną na bazie termoplastycznego poliuretanu.

Zalety „inteligentne okulary”

Inteligentne szkło może być nadana wielofunkcyjnego projektu, a nawet poszczególnych elementów wnętrza, które wykonują wiele zadań. Oczywiście, najważniejszą z nich jest zapewnienie partycje, obdarzone wieloma funkcjami. Jak praktyka pokazuje zastosowanie „inteligentnego szkła” zmniejsza straty ciepła i minimalizacji kosztów klimatyzacji. Jeśli wziąć pod uwagę światło naturalne właściwości transmisji, to możemy mówić o zmniejszenie kosztów świadczenia sztucznego światła. Podobne problemy są rozwiązane i normalne szkło, ale w tym przypadku mówimy o szerszej funkcjonalności. W szczególności panel może służyć jako alternatywa do zasłony, ekrany lub żaluzji cieniowania. Będąc w stanie przejrzysty, to szkło nie jest dozwolone w pokoju światła ultrafioletowego, które pomaga tworzyć zdrowy mikroklimat.

braki

Niestety, wady takich szkieł są również wielu. Pierwszym z nich jest wysoki koszt ze względu na złożoność technologii produkcji. Ponadto, chociaż niektóre czynniki zwiększające oszczędność energii, jednym z głównych różnic między inteligentnego panelu potrzeba użyć napięcia elektrycznego. Faktycznie, dzięki temu użytkownik może szybko przełączać się między trybami panelu operacyjnym. W większości wersji „inteligentnego szkła” z regulacją przejrzystości mogą również korzystać z opalizujący państwa, czyli zmętnienia. Ale będzie musiał zapłacić koszty energii elektrycznej, choć niewielki w porównaniu do tego samego sprzętu klimatycznego. Ponadto, istnieją modele takich szkieł, które nie wymagają zasilania.

Gdzie kiedyś „inteligentnego szkła”?

Atrakcyjny wygląd i praktyczny w jego cech technicznych są szczególnie doceniane w układzie partycji biurowej. Obiekty te są najczęstszym miejscem zastosowania szkła o zmiennej przejrzystości. W typowym środowisku domowym takie panele mogą również działać jako wiarygodnego i estetycznych barier, ale mogą mieć inne problemy. Na przykład, Matt „inteligentne szkło” w mieszkaniu może służyć jako ekran do projektora z transmisji high-definition transmitujących obrazów kolorowych. Materiał ten jest używany i gdzie poprzednio używany klasyczny triplex. To odnosi się do salonów, bankach, salonach i studiach, w którym ścianki działowe są zwiększone wymagania w zakresie ochrony mechanicznej. Specjalne modyfikacje są wyposażone we właściwości przeciwzapalne uderzeniowych, a w niektórych przykładach wykonania może zapewnić barierę dla broni palnej.

Ile jest „inteligentne szkło”?

Technologia ta jest bardzo popularne w Europie, ale na krajowym rynku w tym segmencie jest nadal w trakcie tworzenia. W związku z profesjonalnych producentów, gwarantujące jakość produktu, nie tak dużo. Cena początkowa klasy szkła z regulacją przejrzystości jest około 20-25 tys. RUB. 5 m2. Oznacza to, że na tej samej wysokości, w której zadaniem jest realizacja oszklenia obszar materiału 5 m 2. Średnie same objętości rzędu są zazwyczaj obliczane w 10-20 m2, grubość szkła może się również zmieniać w zależności od obszaru roboczego.

Najtańsze opcja jest uważane za szkła 4 milimetrów bez specjalnej powłoki – tak zwane surowe torby jednokomorowe. Jego najbardziej opłacalna pod względem eksploatacji, wariant są hartowane panel. Średnia cena szkła w tym przykładzie wykonania jest już około 60 tysięcy., W odniesieniu do formulacji o 10 m2.

wniosek

Dla współczesnych projektantów wnętrz i obiektów deweloperzy praktycznie nie ma przeszkód w tworzeniu trwałe, łatwe w obsłudze i funkcjonalne partycji. Ale, w oparciu o wysokiej wytrzymałości szkła laminowanego, technologia może go i właściwości stylistyczne posiadane przez szybę w klasycznym widoku uzupełnienia. W szczególności mówimy o przepuszczalności światła i przejrzystości. W momencie, kombinacja tych cech konsumentów zaskoczony pewnymi modyfikacjami triplex. Co do nowego materiału, pozwala nie tylko do łączenia sprzecznych właściwości użytkowe, ale również, aby dostosować je zgodnie ze specyficznymi wymaganiami projektu.