386 Shares 2806 views

Jak zbudować i zainstalować syfon do zlewu w kuchni?

Zainstalować syfon do zlewu w kuchni jest w stanie nawet nowicjusz, który jest zaangażowany w podobnej pracy po raz pierwszy. Projektowanie nowoczesnych systemów odwadniających są przeznaczone do ręcznego montażu. Jedynie w rzadkich przypadkach, zadania wykonawcze mogą wymagać specjalnych narzędzi. Zazwyczaj wszystko ogranicza się do wykorzystania szczypce i śrubokręt.

Co jest syfon?

Taka konstrukcja sanitarnego w większości przypadków stanowi tworzywa sztucznego lub metalu rury, w co najmniej kilku szczególnych rur, zakrzywiony kształt. Służy jako urządzenie do usuwania brudnej ścieków, małe ścieków w kanalizacji. Ze względu na niewielką zlewu syfonu zginania w kuchni, pozostawiając małą ilość wody w rurze, która tworzy rodzaj zbiornika sedymentacyjnego. Ostatni zapobiega przenikaniu hałasu kanalizacyjnej, gazów i zapachów z powrotem do pomieszczenia.

Jazda syfon do zlewów w kuchni

Aby uzyskać wyraźny obraz z montażem i instalacją syfonu, weźmy to standardowy schemat. Sanitarne urządzenia są uzupełnione o elementy, takie jak:

 • Obudowa w kolanie lub „butelki”.
 • Wylot.
 • Przewód spustowy.
 • Mankiety.
 • Nakrętki z tworzyw sztucznych.
 • uszczelek izolacyjnych.
 • Korki gumowe (górnego i dolnego).
 • Śruba do remisu.
 • Ozdobny pokrowiec do zlewu.

Materiały konstrukcyjne

Nowoczesne syfony do zlewozmywaków z przelewem dla kuchni wytwarzane głównie z polichlorku winylu, chromowanego brązu lub propylenu. Najdroższe – wyroby metalowe. Jednakże, ze względu na stosunkowo wysoką cenę zakupu wygląda naprawdę tylko uzasadnione pod względem prestiżu i estetycznego wyglądu. Pod względem praktyczności, trwałości i łatwości syfonów stosowanie plastikowych dla zlewozmywaków z przelewem w kuchni nie jest gorszy od tego samego metalu.

Konstrukcja, wykonana z PCW, służy najtańszy. Nawet przy codziennej eksploatacji takiego syfonu będzie trwać przez minimum 7-10 lat.

W odniesieniu do produktu w propylen, są one droższe niż PVC 15-20%. Gdy ustawienie jakość takiego syfon do zlewu w kuchni będzie trwać dłużej niż jedną dekadę. W przeciwieństwie do oczyszczania chrom struktury chemicznie trwałe, wytrzymałe propylenu można wytwarzać metaliczny liny lub haka.

rura przelewowa

Urządzenie syfonu w kuchni sugeruje możliwość instalowania sztywną lub falistej rury spustowej. Korzystne jest lepiej dawać ten ostatni przykład wykonania, ponieważ falistości w wewnętrznych zagłębieniach intensywnie zgromadzonych drobnych odpadów i zanieczyszczeń. Poza tym rury sztywnej jest o wiele trudniejsze do przypadkowego uszkodzenia przedmiotów, które są pod zlewem.

uszczelniacz

Aby zainstalować syfon do zlewu w kuchni, trzeba będzie półpłynne lub plastikowego uszczelniacza. Najlepszym wyborem w większości przypadków może być kosztowny preparat silikonowy.

Zanim dasz pierwszeństwo jednego lub inny uszczelniacz musi być sprawdzone pod kątem kwasowości. Określenia, czy substancja jest chemicznie obojętny, to jest możliwe, wytłaczana z niewielką ilością pojemności i penetrowanie. Jeśli istnieje ostry zapach octu, w tym przypadku, uszczelniacz nie jest zbyt nadaje się do wykonywania takiej pracy.

W sprzedaży znajdują się środki do izolowania połączeń na bazie kauczuku naturalnego. Takie uszczelniacze są drogie. Jednak ich żywotność jest co najmniej kilkadziesiąt lat.

ustawienia połączeń

Standardowe wymiary rury przyłączeniowe 32, 40 i 50 mm średnicy. Wybierając syfonu zlewu w kuchni, konieczne jest ustalenie parametrów starej konstrukcji. Jeśli nie można odnaleźć żądanej wielkości produktu, konieczne jest uciekanie się do zakupu specjalnego mankiet przejściowego.

Obecnie w sprzedaży są pułapki, które mają stopniowe zakończenie wylewki. Ostatnio można dostosować do wszystkich rozmiarów rur. Wystarczy uważnie przyciąć nadmiar materiału i zakupić odpowiednią szczelność.

Jak zamontować syfon do zlewu w kuchni?

montaż konstrukcji odbywa się na podstawie załączonych instrukcji z programu produktu. Podczas wykonywania czynności wskazane w jasny sekwencji nawet początkujący nie powinni mieć problemu z rozmieszczeniem elementów systemu kanalizacyjnego. Jednak w celu uniknięcia wystąpienia nieszczelności należy zwrócić uwagę na kilka ważnych niuansów:

 1. Podczas montażu, najważniejsze – aby stworzyć najbardziej uszczelek. Nawet przy zakupie produktu warto zobaczyć wad przedmiotu. Szczególną uwagę należy zwrócić na jakość gwintu.
 2. Podczas instalacji przyłącza się zabezpieczyć uszczelkę. Dane zastosować uszczelniacz. Przekręcane kolana drenażu System składa się zatrzymać.
 3. Musimy pamiętać, że wszystko, co do instalacji pola ozdobnej nakładki zastosowano kilka klocków. Sadzę do układania na szczycie rury. Rozcieńczalnik – biały, leży pod przykryciem.
 4. Raz w pełni zmontowany syfon zatonie w kuchni, zaleca się, aby pozbyć się nadmiaru uszczelniacza, który działa na brzegach stawów.

Przygotowanie do instalacji

Rozumiana jak zamontować syfon w kuchni, można przystąpić do demontażu starej konstrukcji i powierzchni rury kanalizacyjnej czyszczenie. Zdając sobie sprawę z tego problemu, nie należy przywiązywać zbyt dużej wagi do obecności resztkowego zanieczyszczenia na powierzchni kolektora jako specjalny mankiet uszczelniający jest zaprojektowany do lądowania na nierównym terenie.

Pewne trudności mogą pojawić się podczas wymiany Radziecki rurkę osadzoną w żelazo syfonu lądowania na cemencie. W tym przypadku, będzie musiał pracować na otwarcie połączeń, za pomocą młotka, dłuta lub dłuto. jest to konieczne w celu usunięcia starego cementu z rury i usuwania starego pułapki.

Przygotowuje pułapkę na podwójnym zlewem w kuchni lub w jednym pojemniku, należy upewnić się, że fragmenty cząsteczek kruchych żeliwnych i cementu nie pozostają w rurze kanalizacyjnej. Podczas funkcjonowania nowego systemu jak śmieci mogą stać się źródłem regularnych zatorów. Usuń wszystkie rodzaje zanieczyszczeń w oddziałach kanalizacyjnych wygodnie Szczypce i pincety.

montowanie

Jak zainstalować syfon w kuchni? Dla niezawodnej pracy instalacji muszą być wykonywane w ścisłej kolejności:

 1. Smarowanie wstępne uszczelniająca tuleja mocująca jest umieszczona w rurze ściekowej. Ponadto, wszystkie powierzchnie muszą być suche.
 2. Sprawdzone niska (koniec) powierzchnia obudowy połączeń gwintowanych. Jeśli to konieczne, zadziory są cięte starannie ostre ostrze, ponieważ ich obecność może spowodować uszkodzenie uszczelek.
 3. Zakończenie rury odpływowej jest wstawiony do tulei i zamocowany. Jeśli masz do pracy z załącznikiem w postaci zacisku, zaostrzenie ten ostatni będzie musiał użyć śrubokręta.
 4. Zlew zamontowany jest ruszt spustowy. Czarne Dolne uszczelnienie nie jest jeszcze ustalone.
 5. Korek rowek dopasować cienką O-ring, który obficie posmarowaną szczeliwem. Następnie owinąć korek. Wystarczy uchwycić wątek w odległości rzędu 2-3 zamienia ją.
 6. Jeśli korpus rury syfonu jest przedstawiony w postaci butelki, jest umieszczona w specjalny zawór z otworem na zewnątrz klapki. Konstrukcja przyłącza do rury wylotowej.
 7. Dolna uszczelka odpływowy jest umieszczony w górnej części nakrętki rowkowej rura jest wkręcany korpus syfonu.
 8. Delikatnie kołysać projektowanie kolanowego, należy ostrożnie dokręcić naprzemiennie z boku iz góry nakrętek do butelek.

sprawdzić działanie

Kiedy wszystkie środki zmierzające do montażu i montaż syfonu, kompletne, należy rozpocząć testowanie systemu drenażu. W tym celu, doprowadza się wodę do umywalki w warunkach maksymalnego ciśnienia, które pozwala na jej szczelność. Brak przecieków wskazuje właściwą wydajność pracy.

pomocnych wskazówek

Picking up pułapek dla zlewozmywaków „Blanco” w kuchni lub rozważając jako odpowiedni opcji innych produktów, konieczne jest, po raz kolejny, aby sprawdzić system dla wszystkich elementów konstrukcyjnych. Zamkniętych opakowaniach często zawierają niewystarczającą liczbę łączników niezbędnych do pomyślnej instalacji.

Podczas montażu i instalacji syfon Wszystkie części muszą być czyste i suche. Jedną z głównych przyczyn nieszczelności staje się brud i piasek na uszczelkę gumową.

Syfon zamocowania musi być wykonywany w taki sposób, że jej wylot znajduje się w kolejności nad ściekowej rury drenującej wejściowego otwarcia. Warunek ten pozwala utworzyć pewną skłonność, która staje się podstawą do korzystnego tworzenia swobodnego odwadniania.

Obsługa i konserwacja

Prawidłowa instalacja syfon do zlewozmywaka – niezwykle ważne zadanie. Jednakże, obsługa i jakość wartość ma kanalizacji. Terminowe czyszczenie promuje maksymalną ciągłą konstrukcję pracy.

W celu rozpuszczenia osadów w postaci masy tłuszczu zaleca się stosować ług sodowy. To poprawia wydajność układu okresowego, długości rury łączącej płukania gorącą wodę pod ciśnieniem. W przypadku powstawania znaczących zatorów powinny skorzystać ze specjalnych środków chemicznych do czyszczenia rur kanalizacyjnych.

Najprostszą drogą do wyeliminowania ugniatanie związki syfon – zastosowanie konwencjonalnego tłoka. Jeżeli po kilku ruchów odpadów nie przechodzi kanałami, konieczne jest, aby zdemontować konstrukcję i wykonać płukanie jej poszczególnych elementów. W obecności plastiku syfon, aby pozbyć się tej blokady można użyć metalowego drutu o małej wypukłości na końcu. Podobne metody oczyszczania hydraulicy rury są powszechnie stosowane.

Jeśli kuchnia przyszedł stały zapach ścieków lub w konstrukcji syfonu wycieku, konieczne jest przeprowadzenie niezależnej naprawy systemu lub uciekania się do pomocy kreatorów. Jednocześnie nie należy zapominać o konieczności usuwania starych uszczelnień i stosowania nowego.

Konkludując

Syfon – Hydraulik ważne narzędzie w kuchni iw łazience. Dlatego pożądane jest, że wszelkie działania, które opisaliśmy wcześniej w artykule, prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów, które gwarantują niezawodne i trwałe działanie systemu. Jednakże, jeśli masz jakieś doświadczenia lub w nagłych przypadkach trzeba zastosować powyższe zalecenia dla niezależnego wykonywania.