730 Shares 7788 views

Jak wykonać rzeźbione ramy okienne? Szablony z własnymi rękami. Rysunki i szkice

Bajkowe piękno, które przybyło nam z głębi wieków. Jest widoczny dla wszystkich w starych, pięknych, posiekanych domach ozdobionych rzeźbami rzeźbiarskimi z wzorami otynkowanymi i bogatymi kokoshnikami, zlokalizowanymi na dachu i fascynuje współczesnymi ludźmi. Możesz podziwiać takie piękno przez długi czas, ale samemu stworzyć to bardzo trudne zadanie. Jednak z dużym i nieodpartym pragnieniem można tworzyć rzeźbione płytki do okien (szablony) własnymi rękami.

Problem z tworzeniem talii z drzewa

Nie chodzi o to, czy umiejętności prawdziwego artysty czy fantazji są potrzebne do stworzenia geometrycznie poprawnych, interesujących, zdobnych wzorów. Problemem jest to, że produkty wykonane z naturalnych materiałów, na przykład z drewna, są krótkotrwałe ze względu na wpływ czynników zewnętrznych. Wadą drewnianych platbów i elementów gwintowanych jest to, że są one w stanie zachować swój pierwotny wygląd przez wiele dziesięcioleci, jeśli są przechowywane w suchych pomieszczeniach wewnątrz domu. A wilgotność na ulicy szybko sprowokuje drzewo do rozbicia, pęknięcia, a być może nawet przyczynienia się do rozdarcia w miejscach, gdzie rzeźba jest cienka. Każda farba i lakier jest gorsza od wpływu promieni ultrafioletowych, a deszcze tylko pogarszają ogólny obraz. Prowadzi to do konieczności malowania produktu co roku, nieustannie wydawania pieniędzy na pokrycie i spędzanie dużo czasu na pracy. Nie wspominając o tym, że trzeba będzie naprawiać, a nawet wymieniać takie rzeźbione płyty na okna. Szablony z własnymi rękami dla tych produktów mogą być wykonane z różnych materiałów.

Dlaczego nie używać drzewa

Ta chwila może powodować trudności, ale nie denerwuj się z wyprzedzeniem. Zawsze jest wyjście, jak najlepiej stworzyć przytulną i przyjemną atmosferę oraz poprawić wygląd budynku. Nowoczesne technologie umożliwiły stworzenie wielu materiałów, które są bardziej odporne na wpływy środowiska. Jednocześnie we wszystkich sklepach budowlanych można ich znaleźć w obfitości. Można na przykład użyć płaskiego żelaza zamiast drewna. Z jego pomocą można tworzyć trwałe i nie mniej piękne rzeźbione płytki na oknach własnymi rękami. Szablony w tym przypadku są potrzebne w taki sam sposób, jak przy produkcji tego elementu dekoracji drewna.

Płaskie żelazko

Płyta płaska lub blacha, jak to zwykle nazywają, biorąc pod uwagę klasyfikację fabryki, jest cienką blachą, której grubość wynosi około 0,4-0,7 milimetra. W magazynie można znaleźć rolki tego materiału od 20 do 50 metrów. Szerokość tej rolki zgodnie ze standardem wynosi 1025 centymetrów. Ten materiał jest zazwyczaj pokryty różnymi kolorami, a można spotkać zarówno jasną, jak i ciemną puszkę. Ponadto każdy arkusz żelaza jest pokryty folią ochronną, która pozwala zachować oryginalne właściwości podczas transportu, a także nie pozwala na zarysowania i wysypki.

Wymagane materiały

Aby samodzielnie produkować rzeźbione płyty podłogowe w oknach własnymi rękami (szablony można zobaczyć w tym artykule), potrzebne będą następujące materiały i narzędzia:

 • Po pierwsze, potrzebujesz płaskiej blachy (cyny), która będzie miała standardową szerokość ponad metr.
 • Po drugie, potrzebujesz rolki tanich tapet. Są one wykorzystywane jako pomocnicze narzędzie do wykonywania rzeźbionych płytek na oknach własnymi rękami. Szablony do dekoracji ścian i innych wzorów są stosowane do tapety, a dopiero potem do materiału.
 • Zestaw zszywek, z którymi można tworzyć szablony. Ich mocowanie pomoże dokładniej i płynnie przetłumaczyć wzór z wzorem na powierzchni materiału, z którego wykonane rzeźbione płyty podłogowe na oknach będą wykonane ręcznie. Szkice do tworzenia pustaków można łatwo znaleźć i tak samo łatwe w użyciu. Ponadto, będą one potrzebne, gdy trzeba naprawić gotowe części ze sobą.
 • Łączniki łączące. Należy zauważyć, że ich wielkość nie powinna przekraczać 4 milimetrów.
 • Zwykły ołówek do rysowania wzoru i niezbędnych zapisów.
 • Gumka: w ogóle istnieje możliwość, że po raz pierwszy wzór może nie być idealnie gładki.
 • Władca lepiej obliczyć wszystkie powierzchnie i określić dokładność wzorów.

 • Wiertło, którego średnica wynosi 8 milimetrów. Będzie to potrzebne, aby utworzyć otwory na układanki. To się stanie w miejscach, gdzie zostaną wycinane górne rzeźbione płyty. Szablony, zdjęcia, których można użyć jako podstawę szablonu puste, na tym etapie nie potrzebujemy.
 • Wiertła, których średnica nie przekracza 4 mm. Z jego pomocą powstaną otwory, konieczne w miejscu, w którym znajdą się złącza zaciskowe części.
 • Elektryczne układanki.
 • Łopatka do metalu.
 • Papier ścierny i przydatne, małe i średnie. Konieczne jest wyeliminowanie zębów, które nieuchronnie powstają podczas pracy.
 • Pylon (ręka) i młotek, najlepiej gumowany. Za pomocą tych narzędzi zostanie przeprowadzone prostowanie półfabrykatów.

Subtelności procesu wytwarzania płyt z blachy

Zanim zaczniesz tworzyć rzeźbione ramy okienne, należy utworzyć i zainstalować wysokiej jakości zbocza okien. Jest to konieczne, aby usunąć właściwy rozmiar i wykonywać rzeźbione płytki podłogowe w oknach własnymi rękami. Rysunki mogą powiedzieć, jak to zrobić poprawnie. Odbywa się to biorąc pod uwagę wystające krawędzie zboczy, które rozciągają się do ścian. Po usunięciu wszystkich wymiarów warto obliczyć właściwości przyszłych płytek. Standardowa szerokość tego produktu wynosi około 30 centymetrów.

Następnie musisz wybrać dowolną gładką rolkę tapety, aby zrobić z niej rzeźbione płytki na oknach własnymi rękami (oczywiście szablony). Po wybraniu wzoru próbki musisz przygotować trzy "wzory". Jeden z nich będzie dłuższy, konieczne jest, aby boczne części symetryczne, druga i trzecia, w skrócie, dla górnej i dolnej części okna.

Tworzenie szablonu

Paski cięte należy składać dwukrotnie, tak aby podczas rysowania szkic środek wzoru odpowiadał punktowi zginania. Ta manipulacja zaoszczędza czas i zmniejsza prawdopodobieństwo błędów podczas tworzenia szablonu.

Faktem jest, że podczas cięcia wzoru obie części szablonu będą tworzone naraz, innymi słowy, będzie to tworzyć idealnie płaskie i regularnie rzeźbione platby na oknach własnymi rękami. Rysunki wzorów nie będą używane tak często, jak w przypadku oddzielnego rysunku każdej części obrabianego przedmiotu.

Miejsce pracy i materiały

Aby stworzyć idealne miejsce pracy do dalszej pracy, musisz przesunąć dwa stoły, których wysokość będzie taka sama. Pomiędzy stołami trzeba zostawić lukę, która wynosi około 8 centymetrów. Ta odległość jest konieczna do pracy przy elektronicznej piły. Do produkcji płytek wymagany jest metal o dwóch kolorach. To połączenie jest najprostszą opcją. Jeśli chcesz, możesz zmienić to ustawienie. Na przykład kolor sufitu, wybierz kolor biały. Zostanie użyty do wycinania wzorów. Jako drugą warstwę można wybrać materiał o dowolnym kolorze, ponieważ nie będzie on widoczny, ponieważ jest używany wyłącznie jako wykładzina pod zewnętrzną warstwą produktu, nazywana rzeźbionymi ramami okiennymi. Sam tworzymy szablony, przypomnimy sobie jeszcze raz.

Tworzenie płyt z blachy stalowej

Musisz wziąć arkusz płaskiego żelaza i wyciąć go z pasków, aby utworzyć krążek o żądanej szerokości. Konieczne jest obrócenie powierzchni przedmiotu górnej części pokrytej stroną zadrukowaną do dołu, a także odwrócenie jej na odwrocie po tym, jak szablon jest zabezpieczony klipsami. Następnie przetłumacz tekst na szablony na materiale.

Po wyświetleniu rysunku potrzebny jest elektryczny wiertarko-wkręt o średnicy 8 mm. Trzeba przewiercić otwory i zacząć ciąć clypeus piłą i układanki. Następnie należy umieścić żelazną taśmę na stole i ważne jest, aby było wyraźnie umieszczone w środku stołu. Umożliwi to wyrównanie rysunku w sposób wyraźny i równomierny bez pogorszenia ogólnego obrazu.

Tworzenie dolnego przedmiotu obrabianego

Po wycięciu górnej krawędzi można przejść do następnego kroku, który jest odpowiedzialny za utworzenie dolnej części, która będzie służyć jako tło. W tym celu należy wyciąć materiał na paski o niezbędnej szerokości i długości. Jednocześnie nie należy zapominać, że ta część ma frędzlenie, to jest szerokość tego wzoru powinna przekraczać parametry zewnętrznych półfabrykatów. Idealna opcja w tym przypadku polega na zwiększeniu szerokości o około pięć centymetrów. Wstecz wypuść klapę arkusza – tak, aby przednia strona znajdowała się na górze. Następnie należy umieścić na tym kawałku górną część obudowy, która jest usytuowana w dół i rysować zewnętrzną krawędź wzdłuż krawędzi obrazu, biorąc pod uwagę wcięcie, a następnie można zacząć wycinać część.

Zakończenie prac z zamówieniem

Po przygotowaniu obydwóch półfabrykatów należy wyjąć z nich folię ochronną i zastosować ją do siebie. Następnie należy je zamocować za pomocą zacisków. Następnie należy wywiercić jeden lub więcej otworów wiertarką o średnicy 4 mm. Używając nitowanej maszyny ręcznej, należy wykonać kontrolne sprzęganie części, zapobiegając tym samym ich rozbieżności. Po wykonaniu tej czynności można rozpocząć wiercenia i nitowania całej struktury. Wszystko – produkt jest w pełni gotowy do użycia. Możesz przejść do następnego etapu – instaluj rzeźbione płytki w oknach własnymi rękami. Szablony dla nich zrobiliśmy wcześniej.

Montaż platbów

Aby przeprowadzić instalację clypeusa, najpierw trzeba znaleźć drabinkę lub drabinkę schodową, za pomocą której można dotrzeć do okien. Aby zamontować produkty na drewnianej ścianie, potrzebujesz:

 • Młotek.
 • Małe gwoździe, których długość nie przekracza sześciu centymetrów.
 • Strzykawka montażowa.
 • Płynny silikon do instalacji. W tym przypadku musi on odpowiadać kolorowi clypeus lub być ogólnie bezbarwny. Będzie wymagane pokrycie początkowych pęknięć.
 • Do malowania paznokci tymi narzędziami używana jest mała artystyczna szczotka, a także farba, która odpowiada kolorowi produktu, tak aby nie psuły wyglądu płoz.

Aby zainstalować clypeus na ścianie składającej się z kamienia, musisz:

 • Wiertarka elektryczna.
 • Średnica wiertła 4 mm z wygranym końcem.
 • Korki do śrub. Jeśli nie są one dostępne, można samodzielnie zbudować drewniane i uderzyć w otwory.
 • Montaż strzykawki.
 • Płynny silikon mocujący, którego kolor odpowiada kolorowi produktu lub będzie przezroczysty, aby nie zepsuć wyglądu konstrukcji.
 • Mała artystyczna szczotka, a także farba odpowiadająca kolorowi produktu. Za pomocą tych narzędzi paznokcie będą malowane tak, aby nie popsuły wyglądu produktu, który nazywa się "rzeźbionymi ramami okiennymi". Szablony, wykonane ręcznie, można odłożyć do następnego przypadku.

Końcowy etap pracy

Konieczne jest wyregulowanie płyt dociskowych blisko krawędzi stoków okna, które wystają i przymocuj do ściany. Następnie należy wyeliminować wszystkie pęknięcia i nierówności przy użyciu silikonu. Po wprowadzeniu produktu do estetycznego wyglądu, praca może być uważana za kompletną.

Zgodnie z powyższą informacją, oczywiste jest, że w realiach realistycznych jest wytwarzanie rzeźbionych płytek na oknach własnymi rękami. Szablony – proste lub złożone – można znaleźć lub zrobić samodzielnie. Dlatego nawet przy minimalnych umiejętnościach i wyobraźni całkiem możliwe jest poprawienie wyglądu budynku bez poświęcania dużo czasu i pieniędzy.