775 Shares 4778 views

wentylator w garażu z rękami

Wentylacja odnosi się do ważnego systemu w garażu. Z jej pracy i funkcji zależy w dużej mierze od integralności pojazdu i klimatu w ogóle.


Właściwa kaptur w potrzebie garaż na dostarczanie świeżego powietrza, które jest tak niezbędne jako master, a jego pojazdem. Ten typ komunikatu jest również odpowiedzialne za usuwanie lotnych substancji toksycznych i nadmiar wilgoci.

Dlaczego kaptur w garażu?

Wielu właścicieli garaży pewność, że lokale niemieszkalne w wentylacji nie potrzebuje. Obalić to błędne pomocy konkretnych efektów wywołanych przez brak tego systemu:

 1. Wilgoć, która pojawia się w garażu ma niszczący wpływ na metalowych częściach ciała, elektrycznych, aby elektrony tronic składników. Ponadto zaszkodzić samochodów nadmiar wilgoci przyspiesza pogorszenie i gnicia zapasy żywności, staje się przyczyną grzybów na ścianach, słupów drewnianych i innych elementów konstrukcyjnych, w pomieszczeniu, które są wykonane z drewna lub metalu.
 2. Wytwarzania toksycznego środowiska negatywnie wpływa na zdrowie gospodarza. Jeśli nie wykonano wentylator w garażu zostanie utworzony niekorzystną atmosferę, powodując bolesne choroby, bóle głowy, zatrucia. Nawet jeśli parowanie z niepełnego spalania benzyny, gazu i właściciel garażu diesel początkowo nie czuł w przyszłych nagromadzonych toksyn niekoniecznie dają znać o sobie.

Urządzenie jest proste lub złożone system wentylacji, aby uniknąć wielu negatywnych konsekwencji. Zwłaszcza, że budynki gospodarcze, w zależności od wymagań zadeklarowanych w SNIP 2.21.99 muszą być wyposażone w ten system komunikacji na równi z obudową.

Jak zrobić Hood w garażu?

Prawidłowo wykonany system wentylacyjny jest kluczem do długiego życia samochodu.

Jeżeli kołpak w garażu będą prawidłowo ustawione zgodnie z wszystkie normy i przepisy SNIP czym pomieszczenie o dziennego przepływu 180 litrów lub więcej świeżego powietrza.

W celu zapewnienia wentylacji w garażu, powinna:

 • znać liczbę samochodów, które będą na bieżąco w tej dziedzinie;
 • wykonać obliczenia ogólnych wymiarów garażu;
 • aby określić najbardziej komfortową lokalizację instalacji wentylacyjnej;
 • wybrać odpowiedni materiał do aranżacji kapturem;
 • ustalić, czy plan wymaga akcesoriów diagram.

okap kuchenny wyposażony jest w garażu i dwóch parterowych i jednopiętrowych budynków w standardzie. Koniecznie musi być skonstruowany i wentylacji w garażu w piwnicy, bo w oddzielnym pomieszczeniu nie jest wystarczająco cyrkulacja powietrza piwnicy zapach i wilgoć.

rodzaje wentylacji

Istnieje kilka sposobów, aby zapewnić, że samochody „powiew świeżego powietrza”:

 1. Naturalny system wentylacji, w oparciu o zasady występowania przepływu powietrza bez ograniczeń przez różnicę temperatur wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia.
 2. Wymuszona (łączny) obwód wentylacja garażu, działający na zasadzie wymuszonej spalin z przestrzeni powietrznej wydechowy i jego naturalnego napływu z ulicy.
 3. wentylacja mechaniczna, gdzie cyrkulacja powietrza w garażu na spotkanie specjalnego urządzenia (moduł, batonika), która rysuje na świeżym powietrzu i wyrzucić zanieczyszczone siłą.
 4. wentylacja wyciągowa, która używa okapu do wentylacji. Bez takiego systemu jest to, że doprowadzenie powietrza jest obecna, ponieważ powietrze przechodzi tylko w jednym kierunku.
 5. Wentylacji wymuszonej.

Jak zrobić maskę w garażu? Wszystko zależy od tego, co do zasady, właściciel możliwości finansowych. Doskonały pod każdym względem mechaniczny system będzie kosztować właściciela samochodu na $ 1200, a nawet więcej. I montaż drogiego sprzętu przeprowadzi specjalista. Jeśli okap jest dla garażu z rękami, a następnie wybrać się być naturalny lub wymuszony system wentylacyjny. Wszystkie rodzaje systemów wentylacyjnych wyposażone w jeden lub dwa kanały.

Sposoby wentylacji w garażu

nie powinien być wentylowany tylko bezpośrednio do samego garażu, ale także sąsiedniej dodatkowy pokój:

 1. piwnica wentylacji w garażu powinny być wykonane sposobem wydechowy do produktów przechowywanych w nim nie uległy pogorszeniu. Jak zrobić Hood w podziemnym garażu, opisanej poniżej.
 2. Garażu podziemnego wentylacyjna powinna być łączone lub mechanicznie. W przeciwnym razie cały pokój może być pokryta grzyba i pleśni.
 3. W roślinnego pit garażu to najlepiej wyposażyć połączony system.
 4. wentylator w farbie garaż być mechaniczny z dużą ilością opcji. Ze względu na ciągły przepływ świeżej farby suche powietrze będzie znacznie szybciej. Poza tym, co trzeba zrobić na masce garażu do malowania poprawia jakość farby, zmniejsza koszty wymiany filtrów, oszczędza energię, ale również zwiększa szybkość wymuszonego suszenia.
 5. Pit inspekcja garaż wentylacja niezabudowana naturalny sposób. Jego działanie jest spowodowane poprzez przepływ powietrza.
 6. Kaptur metalowy garaż rozliczania nawet podczas jego budowy. Jest ważne, że otwór został odpowietrzony objętości tak, że zimne powietrze do ogrzania pomieszczenia.
 7. Ideałem byłoby kaptur murowany garaż połączony typu.

Aby utworzyć otwór dla przewodów wentylacyjnych stosowane metalowych, z cementu azbestowego. Średnicę dobiera się odpowiednio do wielkości mas powietrza wymienianego.

wentylacja naturalna

Jest to najbardziej dostępny i niedrogi sposób organizowania powietrza w garażu. Już na etapie budowy konstrukcji skrzynki muszą być przewidziane dwa otwory dla układu wentylacyjnego w ścianach:

 1. otwór zasilający do przyjęcia świeżego powietrza, znajduje się w pobliżu podłogi (co najmniej 10 cm od niego). Wylot rury przelotowych podniesione nad ziemią jest jeszcze wyższy (około 30 cm). Na końcu siatki jest zamontowany i zwęża dachu.
 2. otwór wylotowy znajduje się w pobliżu sufitu (poniżej 10 cm), aby usunąć zanieczyszczone powietrze. Rura wylotowa jest podniesiona 50 cm ponad dach, a także chroni przed deszczem i owadami siatką i pokrywy.

Wady systemu wentylacji naturalnej

W tym systemie istnieje szereg wad:

 1. Działanie wentylacji naturalnej w lecie jest prawie zredukowana do zera. Wynika to z faktu, że temperatura na zewnątrz jest powyżej pomieszczeń garażowych.
 2. spada ciśnienie wewnątrz budynków stworzy projekt, co jest niepożądane dla ludzi, którzy płacą dużo czasu na ich pielęgnacji samochodu.
 3. Ze względu na niewielki rozmiar różnicy temperatur między garażem a ciśnienie nie zawsze jest wystarczające dla dobrej cyrkulacji.
 4. Jest to trudne do przewidzenia, kierunek wiatru, ponieważ na wlocie nie zawsze jest dostarczany strumień powietrza.
 5. Stan do wydalania powietrza oraz urządzenia do obsługi musi być ciągła pielęgnacja: lata oczyszczony z brudu, kurzu i nagromadzonej sadzy w lodzie zimie, nagromadzone w wyniku spadku temperatury.

Biorąc pod uwagę te braki, ludzie, którzy nie chcą zależeć od rodzaju prezenty, to lepiej zainwestować więcej swoich zasobów i uczynić bardziej kosztowny, ale zawsze funkcjonującej wentylacji w garażu.

połączone wentylacji

Zgodnie z jego strukturą, system ten jest podobny do naturalnego. Garaż zapewnić 2 króćce: dla świeżego powietrza (od dna) i do wyprowadzania wykorzystany (stropu). Ale różnica jest taka, że nie ma zależności od lokalizacji otworów. Mogą one być umieszczone na jednej ścianie, a nawet na tym samym poziomie, ale nie powinny one być umieszczone naprzeciw siebie, w przeciwnym razie obieg powietrza zostaną zamknięte, a powietrze nie wejdzie do pokoju.

W przeciwieństwie do takiego systemu – Montaż w wydalniczych kanałów elektrycznych wentylatorów. wymiana powietrza odbywa się na podstawie ciśnienia wylotowego: lotnictwo już używany pochodzi z garażu, a siedzenie przybywa świeże powietrze.

Służyć jako połączony system wentylacyjny może być przez cały rok, a wentylator wyciągowy tanie i zużywa dużo energii nie jest (100 W).

Wymuszonej wentylacji w garażach i piwnicach

Pod względem cena / jakość jest najlepszym rozwiązaniem. Jedynym sposobem, aby stworzyć skuteczną wentylację garażu piwnicy i dobrej cyrkulacji powietrza w studzience kontroli. Dodatkowo, jest to jedyna opcja dla garaży podziemnych.

wniosek

Urządzenie do ekstrakcji w garażu – obowiązkowy wymóg, którego nie należy lekceważyć. Można zorganizować budżet dla naturalnej wentylacji , lub jeśli to możliwe do zainstalowania drogiego ale skuteczny system mechaniczny. Właściciele warsztatów może również wybrać sposób kombinowany, który jest krzyżówką urządzeń dzikiego typu i instalacji mechanicznej. Co właściciel garażu, a samochód zatrzyma swój wybór zależy od możliwości i potrzeb finansowych.