640 Shares 4287 views

Andrey Dennikov: Biografia, kariera, nagrody, pomnik

Dennikov Andriej Siergiejewicz – utalentowany aktor, reżyser, mistrz marionetek, artysta, choreograf, piosenkarka i poeta. Służył w legendarnym Teatrze Lalek Obraztsov.

biografia

Andrey Dennikov urodził się w Moskwie w 1978 roku. Pewnego dnia, gdy jeszcze pięć letniego chłopca, widział w telewizji, jak Siergiej Obrazcow tej lalki. Był pod wrażeniem. A on szyte swoją pierwszą lalkę w jego pięciu lat. A w wieku 35 lat, otworzył własną wystawę. To przedstawił szkice i lalki.

Po ukończeniu szkoły średniej wstąpił do przeciągnięcia A. Uniwersytet Humanitarna. Ale po przeanalizowaniu tam przez dwa lata, przeniósł się do oddziału kierującego GITIS.

Podczas studiów w ciągu ostatniego roku, Andrew przyszedł do pracy w imię GATSTK Obraztsov. Nie był aktorem, reżyserem i artystą lalek. Andrew – dramaturg, choreograf, piosenkarka, miał piękny głos, że szyła kostiumy i peruki mistrzowskie.

W 2014 roku, w dniu swoich urodzin, zmarł Andrey Dennikov. Przyczyna śmierci – udar mózgu. Artysta miał zaledwie 36 lat. Pierwszy skok cierpiał w roku 2005. W roku 2011, wraz ze spółką na drodze objechać Andrew miał wypadek. Po tym nie był w stanie odzyskać i powrócić na scenę. Z tego powodu cierpiał drugi udar mózgu, po którym umarł.

tworzenie

W 2000 roku, jeszcze jako student, Andrzej przyszedł do pracy w teatrze Obraztsova lalek. W tym samym roku wystawił „Little tragedii”. W tym ustawieniu, pełnił funkcję reżysera, artysty-lalkarza i aktora. On sam odegrał w tej produkcji wszystkich znaków.

W 2001 roku Aleksander ukończył GITIS stajni.

Przedstawienia umieścić Andrew wielokrotnie stał zwycięzców różnych konkursach i festiwalach, w tym osób przebywających w innych krajach.

W 2008 roku opublikował książkę w druku „Wag skrzydła łabędzia”. Zawierał on wiersze, rysunki i szkice lalek Andrzeja. W tym samym roku wydał płytę audio CD, na której wiersze Esenin wykonywane przez A. Dennikova i piosenki ze spektaklu „Confessions of a tyran” zostały nagrane.

Przedstawienia wystawiane są A. stoisko:

 • "Clownish komedia o Thiele".
 • "Little Tragedie".
 • „Carmen! Moja Carmen”.
 • „Zabierz swój płaszcz i poszedł do domu!”.
 • „Niżyński, szalony klaun Boga”.
 • "Rigoletto".
 • „Martwe dusze”.
 • „Życie psa”.
 • „Czarodziejski flet” i inne.

Wiele z nich to Obraztsov Teatr Lalek zawiera w swoim repertuarze dzisiaj.

„Moja ulubiona rola”

Jeden z występów, które umieszczone w Teatrze Lalek imienia Obraztsov Andrew stoisku – „Niżyńskiego, szalony klaun Boga” Zagrał także główną rolę w nim. Spektakl jest tworzony Blogs V. Niżyńskiego i grać G. Blamstayna. To jest rola wielkiego tancerza był ulubionym A. Dennikova. Osobowość Vaclav zafascynowany reżyser po przeczytaniu książki o nim i jego pamiętniki. Andrew chciał zrobić spektakl o tym genialnym człowiekiem. IA stoisko zdecydował, że nie powinno to być zwykłe oświadczenie, i jest tak dziwne jak on sam V. Niżyńskiego. Według Andrzeja, był aniołem na ziemi, a więc nie pasuje do otaczającego go świata, a także swego czasu WA Mozarta, S. Jesienina. Ten występ nie tylko z talentu i geniuszu złożonego życia. Jest także niewolnictwo. Artyści zawsze stają się niewolnikami techniki, które są używane. I w tym tkwi problem. V. Niżyński zależała od baletowego oraz Diagilewa. Żona Vaclav zależała od jej miłości do niego. Aw zamian nie dostała od niego co czekał. Ale V. Niżyński nie ponosi winę za to, że brakowało jej swoją miłość. Dla niego najważniejsze – sztuka. On uzasadnia oczekiwania żony, ponieważ jest niewolnikiem baletu i nie może dać mu więcej uwagi. Oto wszystkie winy i jednocześnie nikt nie zrobił nic złego.

W tym spektaklu nie ma o czym myśleć.

wyróżnieniem

Andrey Dennikov był laureatem następujących konkursów i festiwali:

 • "Festos".
 • "Student Wiosna".
 • „Riazań narzeczona”.
 • "Triumph".
 • „Biała Wieża”.
 • „Złoty Rycerz”.
 • „Gogol dzisiaj” i tak dalej.

Andrew był właścicielem medalem Viktor Rozov „za wkład w kulturę narodową.” W 2006 roku został wyróżniony tytułem „Honorowy Artysta Federacji Rosyjskiej.”

pomnik

Andrey Dennikov pochowany w regionie Riazań, w miejscowości Konstantinovka, ojczyźnie swego ulubionego poety – Siergiej Jesienin. Więc sam artysta pragnął. Na budowę i montaż pomnika na grobie podarować obojętny na swoich ludzi talentów. prawie milion rubli zebrano. Pomnik został zainstalowany we wrześniu 2015 r. Stworzyłem go rzeźbiarz Dmitry Gardens. Pomnik wykonany jest tak, o co prosił Andrew – on jest biały marmur łabędź.