701 Shares 2062 views

Andrew Zhitinkin: biografia i twórczość

Jasny i pogrubione reżyser Andriej Zhitinkin deklaruje swoje twórcze credo słowa „wolność” w swoich przedstawieniach wybiera takich środków wyrazu, które są w stanie wzbudzić silne emocje widzów. W swoich przedstawieniach nigdy nie jest obojętny, angażuje się w działania, a ludzie albo zakochać się w nim na zawsze, albo kategorycznie odrzucają jego estetykę. Ale przeszłość jest znacznie mniejszy.


początku drogi

18 listopada 1960 w Vladimir urodził Zhitinkin Andrew Albertovich. Już jako dziecko marzył o zostaniu aktorem, był nieodłącznym talent komiczny. Uwielbiał czytać i po szkole chciał wprowadzić Wydział Uniwersytetu Moskiewskiego. Po szkole, Andrew udał się do Moskwy, a spacery po mieście, przypadkowo doszedłem do Szkoły Shchukin. Pamiętając dziecięcych marzeń, on spontanicznie złożyła wniosek i zapisał na wydziale aktorskim. Był w stanie łatwo zrobić coś, co wielu wnioskodawców spędzić lata. Jego koledzy byli Jewgienij Dvorzhetsky Evgeny Knyazev, Vera Sotnikova, Irina Malysheva. Spektakle edukacyjne Zhitinkin wykazały niewątpliwy talent, ukończył studia z wyróżnieniem i został zaproszony do teatru Wachtangowa, co stanowi poważny talent Andrzeja. Tam miał okazję współpracować z Mihailom Ulyanovym i Yuriem Yakovlevym. Kiedy przez rok pracował w teatrze, miał fatalny rozmowę z Evgeniem Simonovym, naczelnego dyrektora teatru. Wachtangowa. Zasugerował Andrey zrobić do niego oczywiście reżysera, mówiąc, że zyskuje ostatni warsztat. Zhitinkin uczestniczących w kursie do Simonow, tylko sześć osób było w grupie. Do tej pory Zhitinkin – ostatni uczeń wielkiego reżysera, z siedzibą w Moskwie. Inni koledzy Andrew opuścił kraj i pracy w innych obszarach. W 1988 roku ukończył studia na Wydziale Reżyserii Zhitinkin Shchukin Szkoły ponownie z wyróżnieniem i został zaproszony do „Współczesna” – jeden z najlepszych teatrów w Moskwie.

Zawód aktora

Zhitinkina aktorska kariera była krótka. W pierwszym roku po studiach, kiedy pracował w Teatrze Wachtangowa wraz z Jurij Jakowlew, grał przenikliwy grę o starzejącym się aktor. Następnie Zhitinkin opuścił zawodu przez długi czas, choć wszyscy artyści, z którymi współpracował, zauważył, że genialnie pokazał im istotę roli. Na początku 2000 roku zagrała kilka małych ról, w tym w Luchino Visconti.

praca reżysera

Po studiach Andrey Zhitinkin przyszedł do teatru „Współczesnej”. Tam, według niego, dowiedział się od Galina Volchek, woli reżysera, zdolność do podporządkowania całego personelu teatru od aktora do iluminatora. Pod względem kreatywności z tym teatrze nie jest całkowicie pecha. We wszystkich przedstawieniach Zhitinkina zakazane przez trzy lata. Wszedł Teatr Jermołowej gdzie jego pierwsze występy tam, potem kilka lat na czele Malaya Bronnaya Theatre, a później – własny teatr. Ale w tym samym czasie geografia swoich produkcjach obejmuje niemal cały świat. Pracował we wszystkich najlepszych teatrów w Moskwie, został zaproszony na wykład pozy i za granicą. Ale przede wszystkim kocha rosyjskiej stolicy, bez której nie nudzi i że inspiruje.

Był w stanie pracować z niemal wszystkich gwiazd big-nazwa rosyjskiej scenie: Innocentego Smoktunovsky, Ludmiła Gurczenko Aleksandrom Shirvindtom George'a Zhzhenova, Lubow Poliszczuk, Siergiej Bezrukov, Mihailom Kazakovym, Veroy Vasilevoy i wielu innych. Ale Zhitinkina funkcja jako reżysera jest to, że działa nie tylko z gwiazdami, ale również dużo przyciąga młodych, aspirujących aktorów. On stara się pokazać artystów w nietypowej roli dla nich, jest to ciekawy materiał dla nich.

Andrew Zhitinkin realizowany w kinie, z uwagi na jego dwóch filmach. Ale teatr pozostaje jego głównym miłość w życiu.

W 1999 Zhitinkin Andrey Albertovich otrzymał tytuł Czczony Artysta Federacji Rosyjskiej.

Metoda Andrew Zhitinkina

Reżyser Andriej Zhitinkin ma jasny twórczą indywidualność. Jego główną cechą jako reżyser – odwaga. On nie boi się używać sztuczek na granicy tego, co jest dozwolone. On pokazuje dużo nagości, faul języka i slang, metod prowokacyjnych. Ale to wszystko ze względu na estetykę, a zatem nie spowodować porażenie lub obrażać widza.

Dzisiaj możemy mówić o tym, co tworzą „autor teatr Andreya Zhitinkina”, i to nie tylko wyznaczenie metody twórczej reżysera, ale również nazwa grupy teatralnej pod jego kierownictwem.

wybitne występy

Andrew Zhitinkin wystawił ponad 70 sztuk, wielu z nich duże. Zgodnie z najlepszą krytyki należą spektakle: „Bel Ami” i „Niżyńskiego. Szalony klaun Boga „w Teatrze Mossovet” polu bitwy po zwycięstwie należy do szabrowników „w Satyra Theatre,” Psychoza „w pudełku” Portret Doriana Graya „” Caligula «» Confessions of Felix Krull „w jego pracowni.

życie osobiste

Są gwiazdy, które starannie strzegą ich prywatną przestrzeń ta obejmuje Andrew Zhitinkin, którego życie osobiste – tabu dla wszystkich. Reżyser mówi, że jego życiu prywatnym – teatr. On bardzo dużo iz wielkich dzieł miłości, a nawet we śnie sprawia sztuki. Wiadomym jest, że reżyser jest żonaty, ale woli nie rozwodzić się nad żoną. W rzadkich wolnych chwilach Zhitinkin dużo czyta i zapisuje sobie trochę, nawet opublikował dwie książki: „Playboy Moskwa sceny” (o tajemnicach karierze reżysera) i „99” (zbiór wierszy).