323 Shares 5235 views

Teatr bajki w Moskwie. Teatr lalek baśni w Petersburgu

Teatrowa baśń na Alei Moskiewskiej, 121, po raz pierwszy zagrała w odległej 1944 r., 31 grudnia, kiedy Wielka Wojna Ojczyźniana nadal była w nowo wyzwolonym z blokady Leningradu. Od tamtego czasu w przeddzień Nowego Roku teatr obchodzi swoje urodziny.


Trzy Wróżki

Wyczerpani wojną i zapomniali się śmiać, dzieci potrzebowały pozytywnych emocji i radości. Trzy aktorki z Leningradu, którzy powrócili z wojny, rozumieli i odczuwali to całym swoim sercem, więc w niesłychanie trudnych warunkach zorganizowali pokaz marionetkowy Teatr bajki. Te trzy czarownice: Chernyak Catherine – pierwsza reżyseria i reżyserka teatru, Elena Gilodi i Olga Lyandzberg – aktorki.

Teatr zyskał siłę i rozszerzył się w latach po wojnie, chociaż po 12 latach otrzymał status państwa, ale na razie żył tylko kosztem entuzjazmu i kreatywności twórców. Dopiero w 1956 roku otrzymał pokój próbny na Vladimirsky Prospekt, 12 lat, ale bez audytorium, więc teatr marionetkowy bajki nadal przemieszczał się z miejsca na miejsce, dzięki czemu jego występy były znane i odnoszące sukcesy nie tylko w regionie Leningradu i samego miasta, ale także w Inne miasta w kraju.

Nowy etap w życiu teatru

Na początku lat siedemdziesiątych zespół teatralny kierował doświadczony lalekista Yuri Yeliseyev. Wraz z artystką Nelly Polyakova, którą zaprosił do współpracy, stworzył wiele ciekawych spektakli, odniosły sukces i zyskały uznanie zarówno w naszym kraju, jak i za granicą.

Jednocześnie rozpoczął pracę reżyserską w teatrze Nikołaj Borovkov. Wraz z jego przyjazdem obcokrajowcy teatru są coraz częściej organizowani, aby opowiadać bajki dzieciom z różnych krajów, a także spektakle zaczęły uczestniczyć i zdobywać nagrody w festiwalach na arenie międzynarodowej.

Teatr bajki na Alei Moskiewskiej

Główne wydarzenie w życiu teatru miało miejsce w listopadzie 1986 (22 numery), kiedy wreszcie miał własny dom ze sceną, próbą i audytorium. I Georgy Nikolaevich Turaev, dyrektor teatru w latach 1965 – 1987, zorganizował i zainspirował budowę budynku. Architektami i autorami projektu byli T. Ya Razin, I. P. Kondratieva, V. V. Ivanov.

A teraz, 12 lat po ułożeniu pierwszego kamiennego Teatru Bajkowego na Moskowskim Prospectu, otworzyło swoje gościnne drzwi dla mniejszych miłośników sztuki.

Teatr teatralny dzisiaj

Dyrektorem artystycznym i dyrektorem teatru jest Igor Ignatiew. Używamy nowoczesnych technik artystycznych z efektami dźwiękowymi i efektami świetlnymi.

Artyści teatru – Polyakova Nelli, Ignatiewa Anna – są autorami lalek, kostiumów, scenografii. Posiadając talent i indywidualność twórczą, uzupełniającą się wzajemnie, tworzą i wypełniają cudami fantastycznie piękny świat teatru.

Teatr bajek na Alei Moskiewskiej inspiruje i nagrzewa firmę teatralną składającą się z 20 aktorów, prawie wszyscy to uczniowie i laureaci nagród teatralnych i konkursów. Są wśród nich zasłużeni artyści z Rosji: Emilia Kulikova, Ludmiła Blagoeva, Polina Semenova, Valentin Morozov i inni.

Nagrody

Krytycy zauważyli pragnienie, by poruszać się naprzód, a nie zatrzymywać się na tym, co zostało osiągnięte podczas wystawiania ciekawych występów. W wyniku tej uwagi teatr wielokrotnie nominowany i zwyciężył w konkursach na nagrody teatralne. Sztuka "Dziadek do orzechów i Króla Mysz" zdobyła nagrodę "Złote Maski", a Państwową Nagrodę Rosji nadano dyrektorowi i artystce produkcji Igor i Annie Ignatiewi.

Teatr bajek w moskiewskich bramach odbył tournée z festiwalami w wielu krajach: Finlandii, Hiszpanii, Turcji, Egipcie, Niemczech, Kuwejcie i innych. Na scenie wziął teatry lalekowe w Niemczech, Bułgarii, Jugosławii.

Festiwale i wycieczki nie odwracają opowieści i czarodziejów od tworzenia nowych zestawów i lalek. Każdego roku podoba się teatr bajki (Sankt Petersburg) Ich widzowie z premierami o niezwykłej interpretacji klasycznych tematów, nowych jasnych dekoracji i baśniowych bohaterów produkcji przynoszą piękno i harmonię w sercach małych Petersburgerów, dążąc do dobra.

Działania w foyer

Bajeczna atmosfera otacza widzów natychmiast, gdy tylko przekroczy granicę budynku. Spełnia dobrą wróżkę, otoczony fantastycznymi zwierzętami. Teatr lalek w Petersburgu, poza główną działalnością, organizował różne wydarzenia w foyerze, aby widownia nie nudziła się przed przedstawieniami i podczas przerwy:

– Studenci Kolegium Pedagogicznego uczą sztuki origami, perełek, dziania na palcach, rzemiosła robienia lalek szmatką, rysunku. To jest w sobotę przed sztuką, która zaczyna się o 14:00.

– W niedzielę artyści i aktorzy przyjeżdżają na kreatywne spotkanie dla małych widzów. Mówią o sobie i ich pomysłach, a także pokażą swoje własne klasy mistrzowskie.

– W weekendy każdy wygra wspaniały aquagrim.

– między innymi wycieczki po spektaklu są organizowane w budynku teatralnym, gdzie ujawniają się wszystkie tajemnice narodzin gry: dzieci zapoznają się z pracami artystów makijażu, dekoratorów, rekwizytów i wszystkich, bez których publiczność nie spotka się z piękną. Teatr mówiący o procesie tworzenia sztuki, poświęcają tajemnicę dekoracji i lalek.

– W przerwie lub po prezentacji możesz odświeżyć się, wybierając się w formie bufetu, gdzie można świętować wakacje dla dzieci – od urodzin do ukończenia szkoły.

Ceny biletów

Możesz kupić bilety do teatru lalek za sztukę w ciągu tygodnia za 250 rubli, aw weekendy – od 300. Wycieczki po muzeum kosztuje 250 rubli, z reguły trzeba zarejestrować się w telefonie. Dla tych, którzy wzięli udział w spektaklu, cena wycieczki wynosi 150 rubli.

Repertuar

Od dziesięcioleci trenowała każdy z jego produkcji, więc ma ogromny bagaż repertuaru. Jest przeznaczony dla różnych kategorii wiekowych. Przedstawienia dla najmniejszych miłośników sztuki (od 3-4 lat) są reprezentowane, na przykład przez malowanie "Małego Leaf-cheat", który powie o tym, co może się zdarzyć z przebiegłością. Jest to rodzajowa i naiwna baśń, na pewno będzie doceniana przez dziecko, a także "Masha i niedźwiedź". Te wypowiedzi trwają nie dłużej niż 50 minut.

Dzieci od 5 lat docenią "Thumbelina", "Czarodziejka Szmaragdowego Miasta", komedię "Koty i Myszy", buffoonery "Koń Humpback". Można też oglądać produkcje "Bluebearda" Charlesa Perraulta, "Z brzegu Liverpoolu" Rudyard'a Kiplinga, fantastyczną produkcję "Zielonej Krwi", "Opowieść o Iwanie Łazach", opartej na folklorze.

Młodsi uczniowie, którzy potrzebują jeszcze poważniejszych występów, będą mogli zobaczyć "Czarnego Kurczaka" – prawdziwą historię w Petersburgu, grę "Krasnoludzka Nosia" oparta na baśniowej opowieści Hauf, "Sukcesy piór" – japońskiej przypowieści. Od 2013 r. Repertuar teatru obejmował grę "Elyon: wersja 2.0" jest ekscytującą opowieścią o przygodach piętnastoletniego chłopca, który uratował planetę innej osoby Elyon. Były zamieszkane przez różne stworzenia, takie jak elfy, trolle, gnomy, orkowie i inni, połączyli siły przeciw złym potworom.

Muzykę "The Royal Sandwich", oparta na wierszach angielskich poetów i "Circus" – marionetka o cyrku, wyróżnia się.

Świat niewiadomych lalek jest najbliżej dzieci, którzy fantazją na podstawie najmniejszych zdjęć i dają jasne kontury fikcyjnym bohaterom baśni. Ale dorośli, którzy przyjeżdżają z dziećmi, mogą czuć się jak dzieci przez chwilę i zanurzyć się w magii baśni, obserwując, czując ich oddech, na los bohaterów.