103 Shares 6235 views

Tarot Thoth jest wielką pracą Aleistera Crowleya

Ten talerz kart tarota został stworzony przez Aleistera Crowleya – najsłynniejszego esotericist z początku XX wieku. Tarot Thoth (karty kalorii i książki) Podstawowa praca Crowleya, w niej wyłoniła swoją ogromną wiedzę, przekonania, mistyczne i magiczne doświadczenia. Aby stworzyć ten system (nie tylko spekulacyjny, ale także filozoficzny), przeprowadził dogłębne badania dziedzictwa starożytnych kultur i tajnych nauk. Tarot z Toty łączy: klasyczny system wróżek kart Tarota, wiedzę i symbole światowych religii i kultów, świętą wiedzę o starożytnym Egipcie i jeszcze bardziej starożytną naukę Kabały (która zresztą stanowi podstawę wszystkich religii i przekonań). Autor nie tylko stworzył narzędzie do praktycznego zastosowania (wróżbiarstwo i prognozy) … Tarot Thoth – próba zrozumienia prawa wszechświata i odebrania klucza do nich. A. Crowley uważał jego twórczość za "encyklopedię i książkę o filozofii okultystycznej, która poprzedza kierunek magiczną i mistyczną myślą na 2000 rok". W istocie informacje zawarte w tym systemie nie są obecnie w pełni rozszyfrowane, więc współczesni okultyści interpretują to na różne sposoby. Wielu z nich uważa to za "kompleksowe" i zawierające ogromną ilość informacji, aby zrozumieć prawdziwe znaczenie starszej Arcany.

Cechy tego pokładu

Pokład kart Tarota Tota został opublikowany w 1944 roku, rysunki i symbole zaprojektowane przez A. Crowleya zostały wykonane przez artystę i egiptologa Frida Harris. Wraz z mapami stworzono "książkę Thotha", wyjaśniającą szczegółowo znaczenie kart Tarot Thoth. W strukturze tego pokładu nie różni się od klasycznych angielskich pokładów Tarot (najbliższy jest Tarot Raider-Waite). Liczba kart jest zwyczajna – 22 starszych Arkan i 56 juniorów. Ale obrazy na mapach starszych Arcanes różnią się znacznie od tradycyjnych: na każdej karcie jest wiele symboli niezbędnych do interpretacji jego znaczenia. Rysunki starszego tajemniczego tematu głównie mitologii egipskiej (tak jasne z tytułu), Tory i Proroctwo. Pracując nad tym talerzu, artysta wykorzystał zupełnie inny kolor. Znaczenie kart Tarot Tarot jest nieco inne niż zwykle; Wiele map jest interpretowanych odmiennie, Arkan Sila i Arkan Justice zamienili miejsca (co odpowiada francuskiemu systemowi Tarot), nazwy niektórych starszych Arcanes zostały zmienione; Moc nazywana jest pożądaniem, sprawiedliwością – regulacją, umiarkowaniem – Art, Arkan Lovers ma drugą nazwę – bracia. W talku Tarot Thoth interpretacja takich "ciężkich" Arcanów jak Diabeł i Wisząca jest bardziej pozytywna. Młodzi Arcanowie są również nietypowi, na mapach numerycznych (od dwóch do kilkunastu) nie ma żadnych wykresów, znaczenie mapy jest ujawniane za pomocą złożonego, symbolicznego rysunku przedstawiającego obiekty oznaczające garnitury: tarczę, miski, miecze i różdżki. Każda arkusz numeryczny ma nazwę, która odzwierciedla jego istotę (często myli się nowicjusze, którzy po raz pierwszy wzięli Tarot Tota, interpretacja wartości kart tego talii wcale nie jest łatwiejsza niż inna).

Zalecenia dotyczące kart

Aby skutecznie pracować z kartami tarota, ważne jest, aby znaleźć kontakt z konkretnym pokładem, podświadomość odgrywa tu małą rolę. Kiedy zdjęcia i symbole zostały opisane na kartach takich jak intuicyjne zrozumienie – jest to "Twój" talerz. Dlatego, wybierając talię tarota, powinieneś ufać tylko sobie, swoich uczuciach. Nawet najbardziej autorytatywne zalecenia są mało prawdopodobne, aby ci w tym pomóc. Jeśli lubisz Tarot Thoth, możesz bezpiecznie z tym pracować, nawet jeśli dopiero zaczynasz się uczyć Tarota. A jeśli jesteś przerażony przez Aleister Crowley "wątpliwe" popularności, to nie powinieneś ufać zbyt wiele, co jest napisane o nim. Czytając książkę i pracując nad stworzonymi przez niego mapami, lepiej zrozumiesz mistrza i jego światopogląd. Wtedy "z pierwszej ręki" dowiesz się, czy twoja filozofia Ci odpowiada, czy też nie.