290 Shares 5970 views

Pripuskanie – dietetyczny sposób gotowania potraw

Czasami w książkach kulinarnych, artykułach i recepturach do gotowania są słowa, które nie są zupełnie zrozumiałe dla początkujących i wymagają dodatkowego dekodowania: pasywowania lub płukania, na przykład. Do takich "trudnych słów" odnosi się i pripuskanie. To jest gotowanie produktu w swoim własnym soku lub małej ilości wody. Spróbujmy wyjaśnić bardziej szczegółowo, jakie znaczenie zainwestują w tę koncepcję przez miłośników sztuki kulinarnej.


Zdefiniuj pod względem

Więc jaki jest dodatek w gotowaniu? Często jest to mylone z passaging. Jeśli jednak druga kadencja polega na delikatnym smażeniu (w większości drobno posiekanych warzywach) w małej masie lub tłuszczu, to można ją scharakteryzować jako gotowanie za pomocą określonej metody. Pripuskanie jest produktem obróbki cieplnej produktu w niewielkiej ilości cieczy (z wodą lub sokiem własnym tylko częściowo pokrywającym żywność) przy niskich temperaturach. Naczynia dla samego procesu są używane z mocno pokrywką. Ogrzewanie jest niewielkie, w wyniku czego produkty są tak, jakby były ogrzewane, a nie spawane.

Korzyści

Uważa się, że produkty gotowane w ten sposób są dużo smaczniejsze i bardziej użyteczne niż gotowane. Podczas procesu pripuskaniya witaminy i składniki odżywcze nie wchodzą do bulionu i przechowywane bezpośrednio w gotowanej danie, zachowując naturalny smak naturalnych produktów. Tak więc dodatkiem jest sposób przygotowania najbardziej stosowany w dietetyce i praktyce właściwego odżywiania.

Lista produktów

Zwykle nie tylko warzywa, ale mięso i zboża są przygotowywane metodą przyjmowania. W tym samym czasie gotowość warzyw jest określona, gdy pękną trochę, nie gotują. Gotowość zbóż – ziarna stają się kruche, a nie lepkie, jak w kasach. I dodatek jest sposobem na przygotowanie diety z ryb. Czasami dozwolone jest dodawanie soku z cytryny lub wina. Gotowość – produkt jest dobrze przewiercony widelcem (mięso jest również określone). Możesz też przetworzyć grzyby w ten sposób, ale we własnym soku.

Zasady gotowania

  • Należy używać szczelnie zamkniętego naczynia, najlepiej z powłoką nieprzylepną, z szerokim płaskim dnem i raczej wysokich krawędziach.
  • Jedzenie powinno być w spoczynku do końca gotowania. Zwykle nie są mieszane, jak na przykład podczas przechodzenia.
  • Olej lub tłuszcz nie są dodawane lub stosowane w ograniczonej ilości. Często produkty są dopuszczone do własnego soku lub z niewielkim dodatkiem bulionu, wody, piwa, wina, soku z cytryny (do wyboru – kto go lubi).
  • Używany jest bardzo mały ogień. W rezultacie przygotowany produkt nie jest zaparzany, a nie smażony, ale gdy zbliża się do gotowości lub półgotowości.

Rozszerzenie warzyw

Najczęściej ta metoda gotowania jest stosowana w warzywach (kapusta, marchwi, rzepa). Płyn do tego trwa inaczej. Dynia i pomidory, co do zasady, wydzielają dużo soku. Dlatego mogą być przygotowane bez cieczy.

Prać, obrane i cięte warzywa są w misce. Jeśli stosuje się wodę lub bulion, produkty należy zanurzać w połowie. Pokrywka naczyń zamyka się, na patelnię lub rondlu umieszcza się mały ogień.

Asymilacja ryb

Owoce sezonowe są o wiele smaczniejsze i bardziej przydatne niż gotowane, ponieważ wszystkie soki i składniki odżywcze nie przechodzą do bulionu.

Składniki: jeden kilogram filetów rybnych, jeden cebula, jedna marchewka, korzeń pietruszki, sól, pieprz, laurowy.

Zrób filety rybne w dużych kawałkach (małe mogą być używane w całości). Kawałki umieszcza się w wygotowanych naczyniach, wylewa wodą, tak że produkt nie jest całkowicie zakryty (można używać białego, suchego wina lub wywaru ceps-więc będzie dużo smaczniejszy). Dodać resztki składników, dokładnie zamknąć pokrywkę i wsunąć najmniejszy ogień na płytkę lub w piecu. Ryba jest uważana za gotową, gdy jest swobodnie przebita widelcem. W rezultacie mamy szybko gotowane danie rybne.

Przepis na imbir mięso

W ten sposób można gotować kotlety i małe kawałki, a także naturalne kotlety z cielęciny (koreki). W tym przypadku półprodukt umieszcza się w smarowanym garnku, na dole nalewamy bulion. Zamknąć pokrywę i gotować przy najniższej temperaturze przez 20 do 40 minut. Miłego apetytu!