245 Shares 9576 views

Jak szybko gotować lasagne w domu?

Tradycyjna recepta na wiele znanych dań jest często przekazywana z pokolenia na pokolenie. Mówiąc o tym, jak przygotować lasagne w domu, warto zauważyć, że ten proces jest dość prosty. Więc musisz:

– 0,45 kg niezbyt ostrej wędzonej wędzonej kiełbasy (bez skorupek);

– 0,45 kg sera ricotta lub twarogu;

– 0,45 kg tartego sera mozzarella;

– 1 duża puszka pokrojonych pieczarkowych grzybów ;

– płaskie ciasta na lasagne lub cienkie lavash;

– 2 małe lub 1 duża garnek z sosem spaghetti;

– ser parmezanowy.

Jak przygotować lasagne w domu? Przepis jest następujący

Wymieszaj kiełbasę, twaróg (lub ser ricotta), ser mozzarella i grzyby w dużej misce. Podziel tę mieszaninę na trzy części. Smarować zasobnik do wypiekania dużymi krawędziami niewielką ilością oleju roślinnego. Umieścić 1 płaski placek lub jedną warstwę chleba pita na spodzie, rozprowadzić około jednej trzeciej sosu na wierzchu. Przykryj drugą warstwą ciasta iw taki sposób, aby sos był całkowicie zamknięty. Dodać 1/3 mieszanki kiełbasy i sera. Powtórz tę sekwencję jeszcze kilka razy, aby ostatnia warstwa składała się z kiełbasy i sera. Przykryj tę warstwę ciastem i rozłożysz ostatnią trzecią sosu na niej. Posypać otrzymaną lasagne z tartym serem parmezanu. Pokryć folią.

Jak przygotować lasagne w piecu? Pieczenie

Naczynia powinno być pieczone przez 40 minut w piecu w temperaturze 180 stopni. Następnie należy wyjąć folię z góry i włożyć ją do pieca jeszcze przez pięć minut, aż parmezan się brązowo. Czas gotowania może się różnić w zależności od typu używanego piekarnika. Kontynuując postępowanie zgodnie z instrukcjami dotyczącymi przygotowywania lasagne w domu, pozwolić, aby naczynie zaparzyło się przez 10 minut przed podaniem.

Ponadto można zmienić smak potrawy, tworząc własny domowy sos zamiast sklepu. W tym celu potrzebujesz równych części selera, marchwi i cebuli, które powinny być wyrzucane na małym ogniu z konserwami pomidorowymi.

Dodatkowe wskazówki, jak zrobić lasagne w domu

W trakcie gotowania należy używać około jednej łyżeczki lub większej oliwy z oliwek, ponieważ ta ilość zapobiega przyklejeniu się testu.

Jeśli nie używasz gotowego lavasha, ale surowego ciasta dla makaronu, upewnij się, że jest pieczony aż do ugotowania.

Przy wyborze składników do gotowania należy wziąć pod uwagę, że ser ricotta jest lepiej połączony z innymi składnikami, więc jest dużo bardziej preferowany niż twaróg. Jeśli nie możesz kupić tego sera, spróbuj zastąpić go tłuszczowym serem.

Ponieważ nie ma ogólnie przyjętej receptury na lasagne, można dowolnie dodać kilka składników według własnego uznania. Dwa małe puszki pokrojonych oliwek będą całkiem dobre, jak świeżo krojone świeże pomidory. Jeśli chcesz, aby lasagne w domu z chlebem pita z pomidorami, dodaj je po wyjęciu folii w ostatnim etapie wypieku (w przeciwnym razie otrzymasz mokry ciasto).

Pomimo tego, że ser mozzarella można znaleźć w sprzedaży już rozdrabnianej, lepiej ją pocierać. Ponadto, zamiast Parmesan można użyć sera romano. Sfałowane ser będzie tak dobre, jak tarty ser.