610 Shares 2086 views

Jak grzyby gotowane? Chanterelles na patelnię z ziemniakami

Czy wiesz jak przygotować grzyby? Chanterelles smażone ziemniakami na patelni – danie jest doskonałe, ale nie każdy o tym wie. Fakt ten wynika z faktu, że chanterelle są problematyczne w zakupie w sklepie. A jeśli nagle zobaczyłeś czerwone grzyby w sprzedaży, kupuj je bez wahania. Przecież chanterelle mają szczególny smak i smak. Ponadto są one przetwarzane łatwo i prosto.

Jak grzyby gotowane? Chanterelle z gotowanymi ziemniakami

Niezbędne składniki:

  • Bulwy dużego rozmiaru – 2 sztuki;
  • Świeże kurczaki – 1 kg;
  • Ziemniaki (najlepiej młode) – 800 gramów;
  • Kwaśna śmietanka jest gruba 30% – 400 gramów;
  • Sól, pieprz, przyprawy – według własnego uznania;
  • Olej słonecznikowy – 2 duże łyżeczki;
  • Dill, pora i pietruszka – duża gama (na smak i aromat).

Przetwórstwo grzybów

Jak przygotować grzyby (chanterelles)? Kwestia ta jest szczególnie interesująca dla tych, którzy nigdy ich nie zajmowali. Dlatego szczegółowo opisano szczegółowy sposób przygotowania tych czerwonych i pysznych grzybów.

Należy wziąć 1 kilogram świeżo zebranych chanterelli, ostrożnie umyć je w zimnej wodzie, oczyścić worki powietrzne (jeśli są), a następnie posiekać drobne paski. Warto wspomnieć, że takie grzyby są w 100% jadalne. W związku z tym nie ma potrzeby gotowania ich w wodzie słonej, jak to jest zrobione z wieloma innymi grzybami.

Proces przetwarzania warzyw

Przed pieczarkami na patelni zaleca się wstępną obróbkę wszystkich niezbędnych warzyw. W tym celu weź 2 duże żarówki i ziemniaki, a następnie dobrze umyj je i zdejmij. Wymaga także płukania i siekania cebul, pietruszki i koperek.

Obróbka cieplna ziemniaków

Przed gotowaniem ziemniaków z ziemniakami zaleca się gotowanie ziemniaków w lekko solonej wodzie. W tym przypadku konieczne jest zagwarantowanie, że bulwy nie rozpadają się, ale zachowują swoją całość. Po 20-25 minutach trzeba spuścić bulion i ostudzić ziemniaki w zimnym powietrzu.

Jak grzyby gotowane? Chanterelles na patelni: obróbka cieplna

W płytkich naczyniach jest to konieczne Wlać 2 duże duże łyżki oleju słonecznikowego, a następnie delikatnie posiekać posiekaną cebulką. Po tym, jak warzywa są pokryte skorupą, należy posiekać czerwone grzyby. Regularnie mieszając je, musisz poczekać na całkowite odparowanie nadmiaru płynu, po czym chanterelle muszą być smażone przez 20 minut, a także posypać solą, pieprzem i przyprawami. Dalej na patelni należy zalać grubą 30% kwaśną śmietaną i rozłożyć gotowane ziemniaki, które zaleca się wstępnie pokroić w małe kawałki. Następnie naleŜy przykryć pokrywką i utrzymywać na średnim ogniu przez około 5-8 minut. Pod koniec czasu ziemniaki z grzybami powinny być usunięte z płyty i posypane porze, pietruszką i koperkiem.

Prawidłowe podawanie do stołu

Naczynia musi być podawane gorąco na kolację. Zaleca się, aby zrobić sałatkę warzywną, a także gościom świeżego pieczywa lub chleba żytniego.