810 Shares 7101 views

Jak zorganizować świąteczne przyjęcie w pracy?

Święta tego formatu zyskały popularność i dystrybucję od jakiegoś czasu. Odbiór koktajlowy w pracy może być najlepszym wariantem prowadzenia akcji z kolegami. W tym artykule przyjrzymy się pomyślnym potrawom i sztuczkom, które pomogą Ci zorganizować najlepsze wakacje.

Kiedy jest to właściwe

Nie zawsze i nie wszędzie możesz spędzić święto. Najważniejszym argumentem przemawiającym za bufetem jest brak "siedzeń". Nie w każdym pokoju można umieścić pełny stół z obrusem i krzesłami. Możesz zorganizować koktajl w pracy na urodziny, jeśli biuro nie jest wystarczająco przestronne, aby pomieścić kolegów z komfortem.

I podobna organizacja wakacji jest przyjemna dla tych, którzy lubią tańczyć i bawić się. Goście mogą swobodnie komunikować się ze sobą i spacerować po pokoju, trzymając okulary i talerze w dłoniach.

Co nie powinienem służyć

Jeśli organizujesz stand-up posiłek w pracy w porze lunchu, alkohol jest po prostu nie do przyjęcia. Nawet gdy serwowałeś lekkie wino, postawisz gościom w niewygodnej pozycji.

Istnieje wiele dań, które zazwyczaj nie są serwowane na stole w formie bufetu. Należą do nich:

  • Lody;
  • Ryba, w której znajdują się kości;
  • Sałatki we wspólnych sałatkach;
  • Zupy, pieczeń, gulasz.

Niewłaściwe dla menu to wszelkie inne pokarmy niewłaściwe do nakładania na talerz i stały. Jeśli danie jest spożywane z widelcem i nożem – lepiej jest pozostawić go na inną okazję.

Co przygotować na stół w formie bufetu? Przyjrzyjmy się bliżej popularnym traktowaniom.

Kanapki, kanapki

Uważa się, że są to najlepsze i najbardziej wygodne przepisy na przyjęcie koktajlowe. Głównym warunkiem – kanapki powinny być małe. Możesz kupić francuską bagietkę do przygotowania.

Canape – pyszna i spektakularna przekąska, która może stać się prawdziwą ozdobą stołu. Użyj różnych rodzajów chleba i jako główne składniki, szynkę i wędzone kiełbaski, różne rodzaje serów, małych ogórków i pomidorków cherry, oliwek i grzybów marynowanych. Jeść canapé, trzymając szpikulec.

Volovany, tartlets, profiteroles

Słowo "bufet" ma korzenie francuskie i dosłownie tłumaczone jako "widelec". Pamiętaj, kiedy decydujesz, co przygotować przekąski na stół w formie bufetu w pracy.

Koszt zakupu gotowych volostów lub koszów będzie kosztować. Dzisiaj takie produkty są dostępne w każdym supermarkecie. Musisz tylko je nakarmić. Możesz tworzyć podstawę, z ciasta francuskiego lub custarda. Jako pasztety do napełniania, soufflé, owoce morza, gotowane mięso z sosem.

Płyty z mięsa i sera

Długotrwałe rosyjskie tradycje picia sugerują obecność talerza z nożem niemal każdego święta. W porze lunchu serwujemy takie przekąski i bufet.

Jeśli chcesz kawałki kiełbasy, szynki i mięsa na kawałki, aby wyglądać znakomicie, i były wygodne do jedzenia, nie polegaj na nożu. Kup gotowy produkt do cięcia laserowego.

Ale ser nie musi być cienki. To złamie i nie jest tak wygodne. Lepiej przeciąć ser do kostek. Im więcej odmian, tym lepiej. Razem z serem zazwyczaj służą orzechy, jagody winogron i miód.

Desery

Fourchette w pracy na urodziny nie można sobie wyobrazić bez słodkiego. Jeśli zdecydujesz się na tradycyjne ciasto, pomyśl z wyprzedzeniem, czy będzie to wygodne, aby go wyciąć, położyć na talerzy i zjeść.

Doskonałą opcją na deser na stół w formie bufetu jest szklanka z galaretką. Ciasta o małym rozmiarze będą również odpowiednie. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na modne dzisiejsze desery z musem w welurze lub wspaniałe lustro glazury. Wyrafinowane i nowoczesne.

Całkiem niezły pomysł na temat imprez stałych może stać się capką, urządzoną w jednym stylu.

Słodycze czekoladowe serwowane są bez opakowania. Dopuszcza się serwowanie słodyczy w otwartym pudełku, ale lepiej je przenieść na specjalne wielopoziomowe płyty.

Owoce

Czy na stole w formie bufetu znajduje się cały ananas lub kosz pomarańczy? Odpowiedź jest oczywista. Duże owoce są cięte na małe kawałki. Arbuz i melon można podawać wraz ze skorupą, pokroić w trójkątne małe plasterki. Ale jest wygodniej wykonywać kule ze specjalną łyżką w kształcie kulki. Jagody można podawać w małych filiżankach.

Potrzebujesz chleba?

To pytanie jest raczej niejednoznaczne. W wyrafinowanym stole w formie bufetu mało prawdopodobne jest, aby kosz z kawałkami chleba wyglądał organicznie. Ale niektórzy ludzie nie mogą bez niego zrobić.

Ale bułki shu, tosty i chleb z dietą mogą być całkiem właściwe. Możesz umieścić różne rodzaje chleba na wspólnej płycie.

Modne przepisy na stół w formie bufetu

Dzisiaj, wraz z klasycznym jest popularny i wiele niezwykłych przepisów. Jeśli planujesz mieć stand-up posiłek w pracy, zwróć uwagę na te nowe rzeczy.

Skutecznie przeglądaj przekąski w zwykłych okularach wódki. Możesz więc służyć sałatom. I można podawać sosy na świeże warzywa lub nachos.

Popularne dzisiaj i sushi. Oczywiście trzeba dbać o patyki. Rolki podawane są w sosie sojowym, wassabi i marynowanym imbirze w małych miseczkach.

Dobrym pomysłem na stół w formie bufetu może być chleb z sezamem, zapakowany w boczku. Możesz służyć im na płaskim talerzu lub w wysokich okularach.

Naczynia na stół w formie bufetu

Organizacja stołu w formie bufetu w pracy jest kłopotliwa. Być może warto wybierać naczynia jednorazowego użytku. Oczywiście, to powinno być dobrej jakości i wszystko w jednym stylu.

Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, uważaj, aby naczynia były 2-3 razy więcej niż goście. Jest mało prawdopodobne, że po przekąskach będą mogli spłukać talerze.

Na stoisku stołu przygotowywane są desery, które różnią się od zwykłych deserów. Widelce te mają 3 zęby, z których jeden jest grubszy od pozostałych i ma ostry brzeg. Dzięki temu urządzenie jest wygodne do cięcia kawałków. Noże stołowe nie są potrzebne na przyjęciu koktajlowym, ponieważ z nich korzystać, trzymając talerz w jednej ręce, a na drugim widelec, to nadal niemożliwe.

Aby zaoszczędzić miejsce na stole, wymyślono specjalne wielopoziomowe naczynia stołowe. Ta prezentacja wygląda elegancko i świątecznie.

Mamy nadzieję, że nasze proste wskazówki pomogą Ci zorganizować wspaniałe wakacje dla swoich kolegów.