230 Shares 7082 views

Telefon Samsung Grand Duos: specyfikacje i recenzje

18 grudnia 2013 r. Firma Samsung ogłosiła wydanie smartfona Galaxy Grand, który jest obecnie dostępny w dwóch różnych kolorach i opcjach. Jedną z opcji jest Samsung Grand Duos – urządzenie przeznaczone do 2 kart sim. Ten gadżet jest dostępny do sprzedaży w kolorze niebieskim i białym.

Ten model można w dużej mierze uznać za wersję Galaxy Note II lub jako ulepszoną wersję Galaxy SIII, w zależności od punktu widzenia. Jeśli jesteś przyzwyczajony do modelu Note II, bardzo wygodne będzie posiadanie Samsung Galaxy Grand Prime Duos w Twoich rękach. Ten smartphone ma nie tylko mniejsze rozmiary, ale także nieco cieńsze. Urządzenie wydaje się być trwałe w dotyku, a tylna powierzchnia ma teksturowane tło, jak w Galaxy S4.

Na przednim panelu urządzenia można zobaczyć przednią kamerę, czujniki, zewnętrzne głośniki i oczywiście ekran o przekątnej 5.0 cali. Ponieważ głośniki znajdują się po lewej stronie urządzenia, przełączniki głośności znajdują się po prawej stronie. U góry smartfonu znajduje się gniazdo słuchawkowe. Twórcy tego modelu nie przenosili punktów ładowania MicroUSB z dołu urządzenia, więc ich lokalizacja jest dokładnie taka sama jak w Galaxy SII.

Z tyłu smartfonu znajduje się latarka LED, głośnik i aparat fotograficzny o rozdzielczości 8 megapikseli. Ciało wykonane jest w całości z tworzywa sztucznego. Nie powinno to stanowić poważnego problemu podczas korzystania z telefonu, ponieważ Samsung używa bardzo wytrzymałego plastiku. Ten materiał nie daje jednakże "luksusowego" wyglądu.

Interfejs

Samsung Grand Duos korzysta z własnego interfejsu firmy Samsung Nature UX. Można go również znaleźć na przykład na smartfonach Galaxy SIII i Galaxy Note II. Jednak ze względu na własne wymagania systemowe programiści musieli uprościć je w celu zapewnienia bezawaryjnej pracy nad Galaxy Grand. Oznacza to, że nie wszystkie funkcje progresywne są dostępne na tym urządzeniu.

Jednak wiele przydatnych opcji jest nadal obecnych. Jednym z nich jest SmartStay, który umożliwia wykrycie, czy urządzenie jest używane, czy nie, a także monitoruje aparat przedni. W ten sposób ekran może się szybciej przełączać. Funkcja zapewnia również, że ekran nie wyłączy się nieoczekiwanie z powodu limitu czasu, gdy aplikacja jest otwarta.

Kolejną dobrą cechą smartfona jest wielofunkcyjne okno. Ponieważ ekran urządzenia jest dość duży, jest on wyposażony w opcję Multi-Window, co umożliwia jednoczesne otwieranie dwóch okien na ekranie. To bardzo wygodne, jeśli lubisz wielozadaniowość.

Jednak nie wszystkie aplikacje są domyślnie włączone do tego modelu.

Jak wspomniano wcześniej, Samsung Grand Duos ma ekran 5.0 ", którego rozdzielczość to 480 × 800 pikseli. To powoduje, że niektóre ikony pojawiają się niepotrzebnie duże, co może być irytujące, szczególnie przy nietypowym użyciu. Interfejs używany w Galaxy Grand Duos domyślnie Zakłada, że na pulpicie znajduje się menu i widgety, które mogą zmieniać rozmiar, szerokość i wysokość.

Jednoczesne korzystanie z kart SIM ma pewne wady. Na przykład, jeśli przełączasz się z jednej karty na inny, nie jest ona stała. Tak więc nie można natychmiast zauważyć, która "simka" jest aktywna w danym momencie.

W menu ustawień znajduje się osobna pozycja, która umożliwia sterowanie opcją Dual-SIM. W ten sposób użytkownik może wybrać, która karta SIM będzie używana do łączenia się z Internetem i do wykonywania połączeń telefonicznych. Ponadto można tymczasowo wyłączyć jedną kartę SIM lub obrócić obie karty jednocześnie.

Podczas nawigowania za pośrednictwem interfejsu można zauważyć, że urządzenie działa bardzo dobrze podczas przeglądania menu.

Ekran

Rozdzielczość jest dość niska, liczba pikseli na cal (PPI) jest również nieco niższa niż zwykle – tylko 187. W porównaniu z Galaxy S4 (ten sam rozmiar ekranu), który ma PPI 441, różnica jest oczywista – ponad dwa razy! Niemniej jednak, ekran wygląda całkiem nieźle, a cena urządzenia jest znacznie niższa. Kolory są wyświetlane bardzo naturalnie, z wyjątkiem odcieni czarnych. Może to wydawać się problemem podczas oglądania filmu (takiego jak YouTube), zwłaszcza gdy jesteś przyzwyczajony do ekranu AMOLED.

Aparat fotograficzny

Deweloperzy firmy Samsung wykorzystują w tym modelu tylną kamerę o rozdzielczości 8 megapikseli, a także przednią aparat fotograficzny o rozdzielczości 2 megapikseli. Tylne urządzenie 8 megapikselowe umożliwia tworzenie wspaniałych zdjęć z maksymalną rozdzielczością 3264 × 2448 pikseli. Samsung Grand Duos może także wykonywać zdjęcia w formacie Full HD.

Większość ludzi nie korzysta z kamery przedniej w codziennym życiu, ponieważ rozmowy wideo na smartfonie nie są zbyt popularne. Jest jednak bardzo dobry i posiada wiele użytecznych funkcji, na przykład SmartStay.

Tylna kamera może pracować w kilku trybach. Jeden z tych trybów jest dostosowany do jasności. Dostępne są także różne tryby krajobrazu. Ponadto można wykonywać zdjęcia panoramiczne. W przypadku panoramicznych zdjęć maksymalny kąt obrazu wynosi 180 stopni.

Bateria

Deweloperzy korzystali z doskonałej baterii w Samsung Galaxy Grand Prime Duos. Pojemność tego akumulatora wynosi 2100 mAH – wystarcza to na cały dzień intensywnego używania tego urządzenia. Przy średnim natężeniu używania smartfona bateria może pracować od 1 do 3 dni. Przy bardzo intensywnym użyciu urządzenia tym razem będzie około 1 cały dzień. W trybie gotowości urządzenie pracuje od 2 do 3 tygodni.

Interfejs rozmowy

Samsung Grand Primeve Duos nie ma problemów z odbiorem, nawet w obszarach o słabym zasięgu sieci. Dźwięk w głośnikach jest wyraźnie słyszalny i głośny.

Inteligentne wybieranie jest dostępne po każdym naciśnięciu określonego numeru dla określonego kontaktu. Wadą przeszukiwania książki telefonicznej jest to, że kontakty są sortowane, szukając tylko pierwszej litery. Z drugiej strony wyświetlanie ostatnich połączeń jest zawsze dostępne, a między nimi można przeprowadzić wyszukiwanie. Jeśli w wyniku zapytania znaleziono więcej niż jednego kontaktu, przycisk z numerem i strzałką przechodzi przez listę w poszukiwaniu pożądanego elementu.

Karta Spis połączeń znajduje się obok menu wybierania. Wyświetla wszystkie wybierane, odebrane i nieodebrane połączenia na jednej liście. Istnieje niewielka ikona identyfikująca kartę SIM, z którą wykonano lub otrzymano połączenie.

Rozmowy i wiadomości

Rozmowa z smartfonem jest dość ostra i może być wystarczająco głośna w większości przypadków. Wibracje również odczuwalne.

Podczas wpisywania wiadomości można zauważyć jedną z zalet telefonu – pole wprowadzania tekstu jest zwiększone o ile jest możliwe (dodając do 10 wierszy).

Dodanie zawartości multimedialnej do wiadomości automatycznie zmienia ją w MMS. Możesz szybko dodać zdjęcie lub plik dźwiękowy, aby wysłać je wraz z tekstem lub natychmiast komponować MMS przy użyciu wszystkich dostępnych funkcji (na przykład kilka slajdów, układów itp.).

Możesz zapisać wiadomość, aby automatycznie wysłać w późniejszym terminie. Można również oznaczyć pewne liczby jako "spam" i blokować wiadomości pochodzące z nich.

Aplikacja Gmail obsługuje operacje wsadowe, które umożliwiają jednoczesne przesuwanie kilku wiadomości e-mail w "Archiwum", "Oglądane" lub w "Koszu". Domyślnie usługa obsługuje kilka kont Gmail.

Inną ciekawą cechą jest to, że w skrzynce pocztowej można przesuwać palec w lewo lub w prawo, aby przemieszczać się między wiadomościami.

Ponadto smartfon ma połączoną skrzynkę pocztową, która łączy w sobie wszystkie wiadomości z jednego folderu. Może to być bardzo przydatne, jeśli używasz wielu kont i chcesz tylko raz sprawdzić czy pojawiła się nowa wiadomość, która Cię interesuje.

Klawiatura

Samsung Galaxy Grand Prime Duo G531H jest wyposażony w klawiaturę wyposażoną w kilka opcji wprowadzania tekstu. Więc istnieje tradycyjny tryb QWERTY, który może przełączyć się na orientację pionową i poziomą.

Istnieje kilka bonusów, które może zaoferować klawiatura. Możesz przesuwać palec w lewo iw prawo, aby przełączać się między literami i symbolami, a także podłączyć opcję "Continuous Input", która umożliwia wprowadzanie słów poprzez rysowanie stałych linii nad klawiszami (podobnie jak Swype).

Smartphone Samsung Grand Prime Duos posiada zaawansowane funkcje rozpoznawania tekstu w celu zminimalizowania błędów. Jeśli włączysz odpowiednie ustawienia, będzie skanować Twój e-mail, wiadomości na Facebooku i Twitterze i pamiętaj słowa i frazy, które używasz najczęściej.

Samsung Grand Duos – Dane techniczne

Ta cecha telefonu może być określona jako kontrowersyjna Jak wspomniano powyżej, wydajność Galaxy Grand Duos jest dość dobra, ale nie doskonała w niektórych punktach. Większość ludzi prawdopodobnie tego nie zauważy, ale specjaliści natychmiast zauważają takie szczegóły. Nie zapominaj jednak, że Samsung Grand Prime VE Duos jest na rynku jako telefon z Androidem o średniej kategorii cenowej. Użytkownicy "Androida", którzy są przyzwyczajeni do zaawansowanych smartfonów, na pewno będą rozczarowani, ale porównanie gadżetów jest nieprawidłowe.

Ten model wykorzystuje procesor dwurdzeniowy o częstotliwości 1,2 GHz, który działa wystarczająco szybko, aby zapewnić użytkownikowi nieprzerwaną pracę i szybkie wykonywanie codziennych zadań. Jednak w przypadku gier i ciężkich programów to urządzenie nie jest przeznaczone, więc ich dobra praca nie może być zagwarantowana.

Samsung Grand Duos – opinie i wnioski

Jaki jest wynik? Galaxy Grand Duos to doskonałe urządzenie dla użytkowników, którzy chcą kupić niedrogi smartfon z dwiema kartami SIM. Trzyma się w dłoniach i działa dość szybko. Większość użytkowników jest zadowolona z szybkości gadżetu. Zintegrowany interfejs firmy NatureUX firmy Samsung sprawia, że jest to łatwe i przyjemne w użyciu.

Użytkownicy mogą się trochę rozczarować ekranem telefonu, zwłaszcza jego rozdzielczością. Wielu z tych, którzy opuszczają negatywne recenzje, zauważają tę wadę. I rzeczywiście tak jest – przede wszystkim dlatego, że ikony na pulpicie wydają się zbyt duże, a PPI ma bardzo małą wartość. Z drugiej strony aparat i bateria smartfona działają całkiem nieźle. Ta zaleta została zauważona przez wielu właścicieli.

Tak więc, Samsung Galaxy Grand Duos, opinie o tym, które są pozytywne, odpowiadają tym, którzy chcą kupić telefon, który może jednocześnie obsługiwać dwie karty SIM.