670 Shares 8566 views

Smartfony Prestigio: opis, dane techniczne, opinie

Firma Prestigio – główny chiński producent elektroniki. Jej produkty są szeroko prezentowane w kilku kategoriach urządzeń: pod logo aby produkować tabletki, odtwarzacz DVD, urządzenia do samochodu i, oczywiście, telefon. O nich będziemy rozmawiać w tym artykule.

Smartfony Prestigio umieszczone głównie jako koszt, ale funkcjonalność urządzenia. Są to typowe „chiński” z obiecujących specyfikacji i wiele dodatkowych opcji. W tym samym czasie, koszt takich urządzeń jest stosunkowo niska – to dzięki niej, według oficjalnych informacji na stronie internetowej, a firma zyskuje nowe rynki.

W rzeczywistości, możemy mówić o poważnym sukcesie, który został osiągnięty Prestigio. Multiphone – popularna linia smartfonów w składzie firmy, jest sprzedawany w niemal 70 krajach. Jak można sobie wyobrazić, na terytorium byłego Związku Radzieckiego, gdzie klasa urządzeń jest popyt, a także w regionie Wschodniej (Chiny, Indie) i niektóre kraje europejskie opisane smartfony zajmują wysoką pozycję w rankingach sprzedaży. I niech popularność marki jest znacznie niższa niż markami „high-end”, Prestigio smartfony nadal sprzedawać w milionach egzemplarzy, wzbogacając akcjonariuszy.

Aby dowiedzieć się o Prestigio trochę więcej, przygotujemy przegląd kilku modeli sprzedawanych pod tą marką. Na nich będą oceniane na jakość produktu i jakie opinie o nim zostawić ludzi.

Prestigio Multiphone 5550 Duo

Model ten jest obecny przedstawiciel marki linia urządzeń mobilnych, które są opisane w przeglądzie. Może to wskazywać jego reprezentacji na stronie internetowej Spółki (gdzie, między innymi, i można go zakupić) jako „świat mobilnej rozrywki.” Wskazuje to na orientację telefon multimedialny. Jaki to model? Jakie są parametry techniczne dla tego ostatniego?

pokaz

Smartphone Prestigio Multiphone wyposażony w wyświetlacz 5.5 cala, powlekane szkło ochronne goryl szkła 3. jego rozdzielczość wynosi 1280 x 720 pikseli – z niego ostrości, gęstość kropek na ekranie spełnia wysokie kryteria.

Ponadto, ze względu na wyświetlanie technologii IPS, na którym wyświetlacz działalność, pochwały może odpowiedzieć na kąty widzenia – one nie zmieniają, jak zakrętach smartfonów.

edytor

Telefon działa na procesorach 4-rdzeniowych zdolnych do przenoszenia dobre osiągi. Rdzenie częstotliwości taktowania do 1,3 GHz w połączeniu z 1 GB pamięci RAM, kryteria te sugerują, że mamy do czynienia – nie flagowy, oczywiście, ale raczej „średniej” urządzenie klasy.

Zatem, jest także zoptymalizowana do współdziałania z baterią, którego pojemność wynosi 3000 mAh. Oczywiście, to pozwala mówić o sporej zwiększonej autonomii działania gadżetu.

kamera

smartfony Prestigio Multiphone wyposażone w dwa aparaty fotograficzne; Matryca podstawowa ma rozdzielczość 13 Mega pikseli interpolowanych (8). Jakość obrazów, sądząc po opiniach nabywców jest dość znośny – ale daleko od „doskonały”. Jakość obrazów zapisuje czujnik laserowy z Sony i autofokusem.

Należy również pochwalić część oprogramowania komory, która produkuje aktywności komputera, przetwarza obrazy do pożądanej jakości.

Smartphone Prestigio Grace X7 (7505)

Jest to kolejne ciekawe urządzenie, przedstawione w portfolio dewelopera. To jest, zgodnie ze specyfikacjami technicznymi, ma mocniejszy sprzęt, co oznacza, że posiada kilka zaawansowanych funkcji.

pokaz

Wyświetlacz, jednak nie ma zastosowania – na telefon ma takie samo rozwiązanie jak w przypadku Multiphone. Jako smartfona Prestigio Grace X5, w „siódmym” Wywoływacz generacji ustawić ekran w rozdzielczości 720 przez 1280 pikseli. Pod warunkiem, że fizyczny rozmiar przekątnej 5 cali, można stwierdzić, że gęstość obrazu jest dostatecznie wysoka i wynosi około 300 pikseli.

edytor

wersja X5 pracuje nad 4-core „serce” z prędkością do 1,3 GHz; natomiast smartfona Prestigio X7 funkcjonującego 8 jąder w oparciu o częstotliwości do 1,7. W związku z powyższym, wykonanie różni się od tych panujących. Ilość pamięci RAM, która jest wykorzystywana do modyfikowania X7 osiągnie 2 GB, a X5 tylko jeden gigabajtów. Funkcja ta zasadniczo określa prędkość i zdolność reagowania na smartphone.

kamera

Podobnie jak w przypadku Multiphone, Grace stoi na dwóch kamer o rozdzielczości 13 megapikseli i 5. W tym przypadku, podobnie, producent zadbał, że smartfony Prestigio opisaną posiadał takie same, zapewniając wysoką jakość obrazu, platformę oprogramowania. W szczególności, jest skupienie, czujnik wysokiej jakości lampy błyskowej.

Prestigio Wize

W ramach tego przeglądu, chciałbym dotknąć innej grupy modeli. Chodzi o to, smartphone Prestigio Amplified, złożone modyfikacje A3, D3, C3. W skrócie to przedstawiciel, to wyraźnie przedstawiciel urządzeń budżetowych. Przynajmniej, może to wskazywać na jego właściwości.

pokaz

Uzyskać co najmniej wyświetlacz. Gdy jej wysokość wynosi 5 (lub 4.5) cali, posiada poziom uprawnień 480 854 pikseli, który tworzy małą gęstość punktów. W rezultacie, jakość obrazu jest poważnie uszkodzony, pojawiają się „ziarniste”. Obraz wyświetlany na ekranie nie może konkurować z tym, reprezentowane przez obraz na innych urządzeniach (których mowa powyżej).

edytor

Opisany na smartfony Prestigio (opinie potwierdzić) zainstalowane 4-jądrowej „serce”, z prędkością do 1,2 GHz. Jest to stosunkowo dobrym wskaźnikiem, chyba że weźmiemy pod uwagę obecność 512 MB pamięci RAM. To jest naprawdę źle, ponieważ nowoczesny smartfon nie będzie w stanie funkcjonować z takim małym zasobów operacyjnych. W rezultacie, różne mogą pojawić się problemy z prędkością, gdy program jest uruchamiany, który będzie w pełni zajmują ten wolumin, urządzenie po prostu powiesić.

kamera

Co smartfony Wize są na niższym poziomie w hierarchii niż jego „konkurentów” – pozostałych urządzeń firmowych, pokazuje również funkcję kamery. Jako główny tutaj jest 5 megapikseli i wtórnym – 0,3-megapikselowy aparat fotograficzny. Jakość strzelając do nich pozostawia wiele do życzenia.

Prestigio Muze

Urządzenia liniowe muze, również ujęte w przeglądzie Prestigio smartphone – jest w pewnym stopniu podobny w swojej maszynie możliwości. Jest także więcej niż w tym samym budżet Multiphone, dzięki czemu jego cechy nie są tak jasne i jednoznaczne.

pokaz

Z modelu wyświetlacza sytuacja jest taka sama jak w modelach Wize – niską gęstość pikseli, niskiej rozdzielczości, choć jeszcze – jasność i nasycenie kolorów zabezpieczone przy użyciu funkcji IPS. Przy pochylaniu, o czym świadczą opinie, jasność nie zmienia, obraz zachowuje bogactwo, a nie „Fade” jest już pochwały.

edytor

Jeśli chodzi o platformę sprzętową, w związku z tym telefony powtórzyć cechy Wize – ten quad dopuszczalną bazę, w połączeniu z 512 MB. Nic dziwnego, że kupujący do pracy z tym modelem, krytykowanego przez programistów dla tego typu oszczędności w urządzeniu rozwoju. Wszystko pisać o tym, co smartphone „zawiesić” przy starcie programu, który sprawia, że praca z nimi nie jest całkiem wygodne.

kamera

Optyka jest taka sama jak w poprzedniej linii urządzeń w naszym przeglądzie. Jest to główny 5 MP matrycy i 0,3 megapikseli – średnie (z przodu kamery). Obrazy są średniej jakości, coś zapisuje system stabilizacji – ale to jest w ogóle, jest bezsilny wobec słabego sprzętu. W związku z tym deweloperzy mają również umieszczone smartphone, jako rozwiązanie budżetu, z którego nie należy się spodziewać niczego znaczące.

opinie

W rzeczywistości, patrząc na wiele opinii technicznych, nie mówiąc nic o devayse dość trudne. Chodzi o to, że niektóre z tych parametrów może być wyrażony (w postaci cyfrowej) jest taka sama, podczas gdy w praktyce, różnica między nimi jest ogromna. Dlatego też, aby zrozumieć, co to tego czy innego urządzenia, trzeba zwrócić uwagę na opinie pozostawione przez klientów. Tak zrobiliśmy.

Zalecenia, które odkryliśmy, w przeważającej części pochwalił urządzeń od Prestigio. Argumenty jest funkcjonalne dane smartphone, wysokiej jakości sprzęt techniczny, silna platforma oprogramowania, taniość. Jeśli zebrać te czynniki i nadać im konkretne urządzenie – w rzeczywistości może stać się bardzo popularny i lubiany „bestseller” w świecie elektroniki. Ale to jest – to jest niemożliwe, ze względu na utrzymujące się braki, błędy, różne odchylenia od normy smartphone.

Na przykład, w hotelu, byliśmy w stanie znaleźć informacje o nadmierne akumulator szybciej. Z jakiegoś powodu tak się dzieje – trudno powiedzieć, najprawdopodobniej, błąd tkwi w odpowiednio zorganizowanej pracy, w przypadku braku lepszej komunikacji pomiędzy akumulatorem a procesorem i tak dalej. Ale pozostaje faktem – użytkownik widzi, że jego urządzenie z długą żywotność baterii, nie jest w stanie utrzymać ładunek dłużej niż jeden dzień.

Inna sytuacja – małżeństwo w niektórych smartfonach. Ponieważ prowadzimy mowy o chińskich producentów, których reputacja znacznie osłabione towary niskiej jakości, kupujący może również spodziewać się jakiś podstęp, wady i tak dalej. Ponownie przykładem opinie – to zamazany obraz uzyskany z kamery. Być może w jakiś sposób z obiektywem kolejności, a drugą opcją – jest obecność błędów systemowych. Cokolwiek to było, ponownie, kupujący nie rozumie dlaczego kupił 13 megapikseli nie są usuwane nawet o 1.

Czasami przyczyną problemów są słabej jakości (lub niewystarczającej jakości komponentów). Oto, na przykład, ekrany dotykowe na Multiphone. Jeśli kiedykolwiek miał okazję zapoznać się z tego typu smartphone, to pewnie zauważyłeś nadmiernie wysoki stopień czułości czujnika – główny kontrolę. Nawet jeśli są lekko wilgotne ręce i dotknięciu ekranu – urządzenie zaczyna „szaleć”. W niektórych sytuacjach, na przykład „wrażliwe” naprawdę jest dodatni, dzięki czemu smartfon reagować szybciej – ale w tym samym czasie deweloperzy powinni myśleć o innych sprawach.

Wszystko to – prawdziwe informacje oraz, ewentualnie, ze względu na ich istnienie, jest jakaś nieufność ze strony klienta do marki.

odkrycia

Jednak każdy z nas ma swoje własne uprzedzenia – i fakt, że są one utworzone niezależnie względem siebie mobilnych producentów urządzeń – to fakt. Są ludzie, którzy idą do tanich chińskich smartfonów (i Prestigio jest właśnie takie, ponieważ jego wartość jest mniejsza niż $ 200), są spełnione. Co więcej, są tacy, którzy przestaje prawdziwych fanów tej kategorii urządzeń, począwszy od chwili nabycia tego samego tabletu, słuchawki i innych urządzeń elektronicznych.

Jeśli Prestigio z jego modeli (które opisaliśmy powyżej) jesteś zainteresowany, może nawet jako zastępca starego typu smartphone powinien kupić telefony tej marki i zobaczyć, jak będzie zachowywać się w prawdziwym życiu. Jeśli się powiedzie (i to też może być dobrze), będzie nadal odnosić się do smartphone od Prestigio.

Wreszcie, nawet jeśli ich produkty nie inspirować – istnieje szereg innych chińskich marek są również zyskuje szybki popularność. Ale to historia na inny artykuł.