547 Shares 9868 views

IPhone 5 będzie działał szybko: przyczynę i rozwiązanie problemu

Dlaczego szybko odprowadza się iPhone 5? To pytanie często pojawia się od właścicieli smartphone, który jest produkowany przez firmę Apple. Jeśli przed wystąpieniem takich problemów mobilne urządzenie obsługiwane przez dwa lata lub dłużej, akumulator jest zużyty i może wymagać wymiany. A co jeśli baterii iPhone, zaledwie po miesiącu, to jest szybko odprowadzana? Najprawdopodobniej jest to w niewłaściwych ustawień smartphone. W tym artykule opisano przyczyny problemu i zawiera szczegółowe zalecenia dotyczące sposobu, aby zoptymalizować wydajność urządzenia mobilnego.

Dlaczego bateria iPhone jest szybko wyczerpane?

Jeśli iPhone 5 jest szybko odprowadzana, przyczyny tego mogą być następujące:

  • Awaria regulatora zasilania. Dzieje się tak, gdy nagłe spadki napięcia występują wtedy, gdy telefon jest ładowany. Takie sytuacje często powstają, gdy smartfon napędzany energii elektrycznej na drodze lub przy użyciu urządzeń mobilnych. Ponadto, przyczyną awarii może być wykorzystanie energii akumulatora większej liczby urządzeń.
  • uszkodzenie baterii. Powodem tego może być efekt mechaniczny, na przykład, udar lub spadek napięcia skacze lub wilgoci wewnątrz iPhone.
  • Użycie „nienatywnym” ładowarki. Prawidłowe korzystanie z urządzenia, który został wypełniony przez telefon. Stosowanie innych niskiej jakości baterii analogowego za każdym razem będzie mniej, aby utrzymać ładunek, a po jakimś czasie i nie zawieść.
  • Naruszenie zasad działania. Nagłe zmiany temperatury otoczenia, może prowadzić do szybkiego ładowania akumulatorów. Jeśli iPhone, który jest aktualnie w trybie aktywnym, aby przejść z zimnego pomieszczenia do temperatury pokojowej, jego bateria może całkowicie zawieść.
  • Nieprawidłowe ustawienia smartfonu. Jest to najczęstsza przyczyna iPhone szybkiego rozładowania. Szczegółowe rozwiązanie tego problemu zostaną podane w poniższym artykule.

Dlaczego iPhone bateria się nagrzewa?

Możliwe przyczyny takiej iPhone ogrzewania:

  • Proces ładowania. Gdy urządzenie mobilne jest podłączona do prądu w akumulatorze, niektóre procesy są przyspieszane, które mogą wpływać na temperaturę.
  • Oglądając film lub grę mijania. Jeżeli jednocześnie używania wielu aplikacji lub aktywnego dowolny program, który wymaga dużo energii, telefon może się rozgrzać bardziej niż zwykle.
  • Wilgoć. Ogrzewania baterii może być spowodowane wody wchodzącej do smartfona.

Należy pamiętać, że podczas ładowania telefonu będzie ogrzewana, zwłaszcza wtedy, gdy urządzenie jest używane i więcej. Panika w tym przypadku nie jest tego warta. Ale jeśli iPhone 5 szybko się rozładowuje, a temperatura akumulatora wzrasta w trybie gotowości, to jest konieczne, aby pokazać troskę i udać się do centrum serwisowego. Mimo, że jeszcze przed zaleca się przestrzegać zalecenia dotyczące optymalizacji urządzenia, które są podane poniżej.

Tak więc, jeśli iPhone 5 jest ogrzewany i szybko zwolniony, aby rozwiązać ten problem wystarczy odpowiednio skonfigurować smartfon.

wyłączyć usługi lokalizacyjne

Aby wyświetlić listę aplikacji, które wykorzystują swoją lokalizację, trzeba śledzić trasę: „Ustawienia” – „Prywatność” – „Usługi lokalizacji”. Liczba tych programów będzie znaczna. I to właśnie dzięki GPS iPhone 5 szybko się rozładowuje. Inną wadą nadużycia geolokalizacji jest zagrożeniem dla prywatności.

Aby zmniejszyć zużycie baterii można bezpiecznie usunąć z usługi geolokalizacji prawie wszystkie aplikacje, pozostawiając tylko naprawdę niezbędne i przydatne, na przykład, „Karty”.

trzeba znaleźć w zakładce „Usługi systemowe” na samym dole ekranu. W tej sekcji, zaleca się odłączyć od GPS wszystkie aplikacje z wyjątkiem Utility „Lokalne wyszukiwanie”, które mogą być przydatne dla osób podróżujących często. Wyłączenie elementów „nawiedzone miejsca” i „Popular next” na pewno! Aplikacje te zużywają dużo energii, a praktyczne zastosowanie z nich nie wystarczy.

Pozbądź push-powiadomień

Push-powiadomień – to sygnały i okna, które pojawiają się na ekranie iPhone kiedy każdy zainstalowany na zastosowaniu urządzenia mobilnego chce zwrócić uwagę właściciela.

Dodatkowe wiadomości tego rodzaju jest nie tylko rozpraszać, ale również dlatego, że szybko się rozładowuje baterię w iPhone 5. Aby je wyłączyć, aby wybrać „Ustawienia” i przejdź do „Centrum powiadomień”. Na samym dole ekranu, aby wyświetlić listę zainstalowanych aplikacji. Dla każdego z nich trzeba wykonać następujące czynności: zaznaczyć „Nie” w „przypominanie Style” i dezaktywować czterech dostępnych punktów przesuwając odpowiedni suwak w lewo. Pozycje te, które są zalecane, aby wyłączyć nazwie „naklejki na ikonie”, „Sounds”, „W centrum powiadomień” i „na ekranie jest zablokowana.”

Jeśli aktywny lekkich smartfonów powiadomień, które podnosi lampę błyskową aparatu, należy je wyłączyć, too. Aby to zrobić, wykonaj następujące trasie „Ustawienia” – „Ogólne” – „Uniwersalny dostęp” – „lampa błyskowa LED powiadomień” i przesunąć odpowiedni suwak w lewo.

Wyłącz Strumień zdjęć

Strumień zdjęć – to część aplikacji iCloud. To sprawia, że automatyczne pobieranie nowych zdjęć do obłoku, gdy mobilne urządzenie jest podłączone do Wi-Fi. Jeśli iPhone 5 s szybko się rozładowuje, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na tę funkcję i wyłączyć go. Można to zrobić poprzez wybranie w sekcji „Ustawienia”, użyteczność iCloud wybierz „Photo”.

Wyłącz automatyczne pobieranie

„Automatycznego pobierania” self-załadowany do aplikacji smartphone, zakupione na połączonego urządzenia. Jeśli jest aktywny, wówczas iPhone 5 będzie działał szybko. Co zrobić w tym przypadku? Trzeba go wyłączyć, przechodząc do „Ustawienia”, kliknij «iTunes Store, App Store».

Należy zauważyć, że funkcja aktualizacji oprogramowania do najnowszej wersji iOS jest zalecane, aby utrzymać aktywne.

Wdrożenie twardy restart

Dlaczego szybko odprowadza się iPhone 5? Przyczyną może być awaria dowolnej aplikacji, która rozpoczyna się w wyniku tego trudno absorbować energię baterii. Pomóc w rozwiązaniu tego problemu może przetwarzać twardy reset. Aby to zrobić, jednocześnie przytrzymać dwa przyciski: «Home» (okrąg znajdujący się poniżej ekranu) i «usypiania / budzenia» (prostokątny przycisk na górnej stronie urządzenia). Jest to konieczne, aby utrzymać je zaciśnięta stan przez siedem sekund, aż ekran zgaśnie. Reboot kompletne. Następnie można zawierać iPhone i używać go jak zwykle. Ta procedura jest zalecana co najmniej raz na trzy miesiące.

wniosek

Po ustaleniu prawidłowych ustawień w telefonie zatrzyma baterię do ogrzania się i szybko tracą energię.

Jeżeli wszystkie powyższe czynności zostały zakończone, ale iPhone 5 będzie działał szybko, jak w przeszłości, więc nie uniknąć skontaktowaniem się z centrum serwisowym. Może po prostu migać urządzenie. Czasami to wystarczy. Jeśli nie – średnia uszkodzony „wnętrzności” w smartfonie, a sprawa może być, nie tylko w akumulatorze. W tym przypadku, pomożecie kwalifikacje.