489 Shares 9625 views

Termodynamiczny równowagi układu biologicznego

Termodynamika nazywa się gałąź fizyki, który bada energii cieplnej oraz zasady jego dystrybucji w całej objętości substancji lub określonym środowisku. Dyscyplina ta jest oparta na pewnych wspólnych uniwersalnych zasad i wykorzystuje dane eksperymentalne wielu innych nauk. Równowagi termodynamicznej jest podstawą tej dziedzinie wiedzy naukowej.


Jednym z najważniejszych i chyba najbardziej konkretnej właściwości organizmów żywych jest ich wyjątkowa umiejętność magazynowania energii oraz jej przekształcenie w różnych formach. Równowagi termodynamicznej – jest to stan systemu po jego parametry i cechy nie mogą być zmieniane w miarę upływu czasu bez wpływu jakichkolwiek czynników zewnętrznych.

To jest: teoretycznie izolowany układ fizyczny składający się z jednego lub większej liczby obiektów fizycznych, może pozostawać w nieskończoność w stanie równowagi. W przypadku naruszenia równowagi termodynamicznej, każdy system ma tendencję do powrotu do stabilnego stanu na własną rękę. Jest to jedna z podstawowych zasad fizyki, w której zbyt dużo jest budowanych w naszym życiu iw naturze.

Najłatwiej wyobrazić równowaga termodynamiczna jest przykładem takiego naturalnym atrybutem człowieka, jak termos z gorącą herbatą, która jest najbardziej odizolowany systemu. Oczywiście, temperatura w każdym punkcie przez substancję (w tym przypadku – tea) będą takie same. Jeśli jednak zanurza się w kostki lodu termos równowaga termodynamiczna jest chwilowo zakłócany, ponieważ występuje różnica temperatur w różnych obszarach ciekłej.

Podczas tego przekazywania ciepła odbędzie się w strefie wyższej temperatury w kierunku zimnych częściach, dopóki cała objętość ustalono tryb jednorodność cieplną. Kiedy to nastąpi, stabilność zostaną przywrócone. W ten sposób każdy układ termodynamiczny, bez względu na jego wielkość i liczbę obiektów, z których się składa.

Głównym stan równowagi, który jest taki sam wskaźnik temperatury we wszystkich punktach układu, szczególnie ważne dla żywych organizmów. Wszystkie obiekty biologiczne regularnego spożycia energii niezbędne do utrzymania normalnego życia. Wszystkie procesy biologiczne Należy również stabilny przepływ ciepła oraz jednorodny rozkład.

Na przykład, rośliny gromadzenia energii słonecznej, konwersja do chemicznego wiązania substancji organicznych fotosyntezy. W organizmach zwierząt wszystko jest dokładnie odwrotna – substancje organiczne, pochodzące z żywności są przekształcane w energię. Wszystkie te procesy (przedstawiciele obu życia roślinnego i zwierzęcego) występują w ścisłej zgodzie z zasadami systemu termodynamicznej.

Podstawowe pojęcia termodynamiki są powszechne i nienaruszalne dla żywych systemów biologicznych, oraz przyrody nieożywionej. zasady termodynamiki stwierdza, że każdy zbiór powiązanych obiektów można nazwać układ termodynamiczny. Jedyna różnica polega na wielkości i liczby obiektów. Przykładami takich systemów mogą służyć jako komórki naszego ciała, serca i innych narządów wewnętrznych. Całe ciało jest również w pewnym sensie, jest to system termodynamiczny. Nawet takie miejsca jak olbrzymie biosferze, oceany również należą do tej kategorii. I są one objęte tymi samymi prawami termodynamicznej równowadze.