171 Shares 2724 views

Andrian Nikołajew – Kosmonauta: A Biography of Bohatera ZSRR

W 1962 roku, pierwszy lot w kosmos powstał w których dana osoba była bez skafandra. Ten śmiałek stał Andrian Nikołajew. Kosmonauta pierwszy zdjął skafander, aby pozbyć się z krzesła i unosiła się w stanie nieważkości w kabinie. Został on następnie przez resztę załogi. Ale był to pierwszy lot, który wziął udział Andrian Nikołajew. Astronauta biografia , która ma tylko dwa wyjazdy do przestrzeni otwartych przestrzeniach, stać się prawdziwym bohaterem! O tym, jak było to sposób życia, przeczytać artykuł.

Andrian Nikołajew: Biografia bohatera – dzieciństwo

Przyszły astronauta urodził się w ubogiej rodzinie w roku 1929. We wrześniu 5, czuwaski ASRR (obecnie Republika Chuvash), w miejscowości Shorshely.

Rodzice przyszłej Bohater Związku Radzieckiego były proste chłopom ojciec – Grigorij Nikołajewicz Nikołajew – pana młodego, matka – Aleksiejew-Nikolaeva Anna A. – dojarka. Na Adrian miał starszego brata o imieniu Ivan i młodsi – siostra Zinaida i brat Piotr.

Jako dziecko, chłopiec chciał zostać asystenta medycznego, ale na polecenie swojego starszego brata uczestniczących w Kolegium Leśnictwa w Maryjskim Posad, które ukończył w 1947 roku.

W 1951 roku wstąpił do szkoły lotniczej w Frunze, a po jego ukończeniu (1954) służył w rejonie Moskwy w wojskowej części samolotów.

Andrian Nikołajew – kosmonauta

Biografia Adrian G. jako astronauta rozpoczęła się wiosną 1960 roku, kiedy to pierwsza grupa została utworzona przez radzieckich kosmonautów, skomponowana i dostał. W sumie zrobił dwie trasy: pierwsza – w 1962 roku, drugi – w 1970 roku.

W trakcie szkolenia dla lotów kosmicznych Nikołajew okazał się dziwić, pracowici i celowych osoba. Nigdy nie poszedł na symulatorze aż zrobił wszystko, dopóki nie był pewien, że nie mógł jednak sobie sprawę, że ta część programu opanowane przez 100%.

Pierwszy lot, który był Andrian Nikołajew

Astronauta biografia, która rozpoczęła się wraz z pierwszym lotem kosmicznym grupa w historii ( „Vostok-3” i „Wostok-4”) w 1962 roku, był też odważny eksperymentator. Po raz pierwszy wziął garnitur w pojeździe.

Lot trwała około 4 dni (22 godzin do 3 dni). „Vostok-3”, który prowadził Nikolaev, wykonane 64 obrotów wokół Ziemi. Podczas lotu, pierwsze eksperymenty z komunikacji radiowej w przestrzeni zostały przeprowadzone, a także specjalnie zaplanowany program eksperymentów medycznych, biologicznych, naukowych i technicznych została przeprowadzona.

Drugi lotu (1970)

Andrian Nikołajew – astronauta, którego biografia jest pełen różnych pamiętnych momentów, wśród nich – wręczenie nagród państwowych, zamówień i medali, odkrycie ciekawy efekt wpływu miejsca na ludzkim ciele. To później nazwano „efektem Mikołajów”.

Fakt, że drugi lot, co sprawiło, Adrian G. jako dowódca, był (ponad dwa tygodnie) wystarczająco długo. Astronauci w czasie lotu nie przeprowadzono ćwiczenia, więc po wylądowaniu, oni już dawno dostosowany do warunków lądowych: nie mogli się poruszać, czuć się źle. Doprowadziło to do wniosku, że statek wystarczy symulator do zajęć sportowych podczas długich trasach na przestrzeniach kosmicznych.