169 Shares 4595 views

Opis schipperke rasy: rodzaj zwierzęcia, zdjęcie

Dziś jesteśmy zainteresowani w opisie rasy schipperke. My również powiedzieć o naturze jego przedstawicieli. Bit jest poruszona i opieki.


Pies – przyjaciel i pomocnik

Pies był pierwszym zwierzęciem w historii, która mogłaby ujarzmić człowieka. W słowach naukowców, było około czternastu tysięcy lat temu. Ponieważ psy mieszkają z nami. Raz były one używane do polowań. były również doskonałe strażnicy i pasterze. Wiadomo, że nawet, gdy rola kosmosu psa nie był ostatnim.

Coraz więcej osób woli mieć obok niego sprytny, lojalny i wierny przyjaciel, pies. I to jest dobre. Nawiasem mówiąc, psychologowie od dawna mówiono, że takie zwierzęta są korzystne dla państwa przyjmującego zdrowia i środowiska w całym domu. Pozostaje tylko wybrać rasę, która byłaby jak ty. Proponujemy zapoznać się z jednym z nich. Teraz będziemy prezentować rasy opis schipperke.

pochodzenie rasy

Schipperke kolebką jest Belgia. Rasa niemal dwieście lat. Co więcej, jego pochodzenie nie jest jeszcze dokładnie znana. Niektórzy uważają, że rasy schipperke – skrzyżowanie terrier Spitz.

Inni twierdzą, że tego rodzaju Spitz. to przedstawiciele rasy wzięła udział w pierwszej wystawie, która odbyła się w 1880 roku w Brukseli.

wygląd

Schipperke (schipperke) – miniaturowy pies. Źródłami 19 wieku jest powiedziane, że te psy były strażnik pastwiskach, domy, gospodarstwa i polować szczurów i myszy.
Zewnętrznie schipperke przypomina Spitz – ten sam prostokątny formatu tors, przycinać dno, silne plecy. Ten pies małych ostrych spiczaste uszy, oczy w kształcie migdałów są zwykle ciemnobrązowe, kufa jest podobny do psa. Kontynuując być zewnętrznego opis schipperke rasy, nie możemy powiedzieć o ogonie. Jest sudecka zakręcony nad grzbietem.

Nadal preferowane wystające. Nawiasem mówiąc, gdy ogon jest skrócony. Ale teraz standardy się zmieniły.

Schipperke są wyłącznie czarny. Płaszcz twarde, gęste. Szyjka tworzy kołnierz psów. Jest też grzywa i „spodnie” w schipperke. Średnia rasa oznacza, że waga dorosłego powinno być 5-9 kg.

Schipperke: opis rasy, charakter

Nowoczesny, energiczny i zabawy. Oni zawsze są w ruchu, chętny do odkrywania nieznanych miejsc. Te słodkie niespokojny i wymaga częstych długich spacerów przelewać swoją energię. W przeciwnym razie będą oni zorganizować „wyścigi” w domu. Schipperke uwielbia podróżować samochodem iz ciekawością patrzeć na wszystko. Są one bardzo zabawny i niespokojny. Tylko od czasu do czasu można zjeść śpi wełnianą guzek na dłoniach lub kanapy. Według właścicieli tej rasy, Schipperke w postaci Pasterza przypominający – łatwo przeszkolony, szybko nauczyć się dobrych manier. Natychmiast Specjaliści ostrzegają, że nie można pozwolić, aby osoba z przedstawicieli tej rasy zbyt miękki. Więc zaczynają dominować i być agresywny jak inne zwierzęta i ludzi, a do właściciela. Nieprawidłowo wykształcony schipperke zawsze będą walczyć o miejsce w „host” w domu.

Dlatego ta rasa nie jest zalecany dla początkujących. Home zadaniem gospodarza w podnoszeniu psa – nie zachęcają go, „cute wybryki” i być dość ściśle z nim. Ale nie powinniśmy, oczywiście, być agresywny z psem. Edukacja powinna być przejrzysta i natarczywy, ale prowadzone przez grę. Jeśli twój pies szkolenie osoby nie mają czasu ani wiedzy, asystent może być doświadczony instruktor. Prawidłowo wykształcony schipperke dogadać się ze wszystkimi członkami rodziny i związane z ludźmi. Te psy są nieskończenie lojalny i przywiązany do swego pana. Podczas tego szczególnie docenić je na całym świecie.

Zdrowie. choroby dziedziczne

Schipperke – pies, który ma doskonałe zdrowie. Przez całe swoje życie, psy są bardzo zabawny i energiczny. Są długowieczne. czysta schipperke rasy psów, nie zepsute przez hodowców. Ale istnieje poważne ale. Problem rasy – choroba dziedziczna na poziomie komórkowym, Mukopolisacharydoza typ IIIB. W rezultacie, niektóre psy rodzą się z chorobą, podczas gdy inni – nie. Choroba, niestety, zaczyna wykazywać po dwóch lub trzech latach życia, szczeniak wygląda zupełnie zdrowe. Ale jest drżenie, lęk przed przeszkodami, zaburzenia koordynacji. Niestety, leki stosowane w tej chorobie nie jest obecny. Pies przeżyje do bardziej poważnego stanu. Potem obserwowano drgawki, utrata apetytu i impotencji. W rezultacie zwierzę eutanazji.

Aby uniknąć tego problemu, należy wykonać specjalne testy. Przy wyborze szczeniaka jest to niezbędne, aby sprawdzić ich dostępność. Schipperke wynik testu dzieli się na trzy rodzaje – normalna, kuriera i dotknięte. W obrębie rasy psów z tej choroby jest coraz mniej. Mimo to zaleca się, aby nie wierzyć w słowa hodowcy i poprosić o wyniku testu. Wtedy będzie bardziej pewni o zdrowie swojego nowego członka rodziny.

Higiena. Jak być reprezentatywna opiekować tego rodzaju?

Teraz wiesz opis schipperke rasy, ale w jaki sposób dbać o te zwierzęta? Kto powie szczegółowo. Ogólnie rzecz biorąc, dbałość o schipperke nie różni się od troski o innych ras psów. Ich gruby płaszcz jest konieczne do grzebienia kilka razy (trzy do czterech) w tygodniu, również trzeba czyścić uszy i zęby, paznokcie cięte, oczyszczone z antyseptyczne oczach. W zimie w jego „płaszcz”, że zwierzęta bardzo wygodne, ale w miesiącach letnich, trzeba zminimalizować spacer w palącym słońcu, więc nie było przegrzanie.

Więcej kłopotów dostarczania sezonowych linienia. W tym okresie pies jest konieczne, aby rozczesać codziennie na grzebieniu case-wiersz, a grzywę i wstecz – płaszcz. Rasa nie wymaga częstych kąpieli. Struktura Kemp zasadniczo nie wchłania brudu. Ale przed schipperke pokaż myte specjalnym szamponem o czarnych włosach, do malowania końcówek słońcem bielone.

Moc. Jak karmić i co?

psy rasy Schipperke (zdjęcie z jej przedstawicieli, można zobaczyć w artykule) jest skromny w żywności. Dlatego właściciel nie będzie musiał łamać swoje mózgi i przygotować specjalne menu dla swojego zwierzaka. Zwierzę zjada wszystko, co mu podano. To jest ogromny plus dla tych ludzi, którzy mieszkają w szalonym rytmie. Nawet jeden posiłek dziennie może być wystarczające dla schipperke. Porcje powinny być średnie. Undernourish niemożliwe, ale źle się objadać.

Jeżeli okresowe jedzenie dla psa jest jedzenie, to musi być zrównoważony. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do szczeniąt. Po tym wszystkim, dzieci są bardzo aktywne, zabawny i ciekawy. Oznacza to, że organizm jest w fazie wzrostowej spędza dużo energii. W związku z tym, że trzeba uzyskać od żywności witamin i składników mineralnych.

Schipperke dieta musi zawierać mięsa, ryb, drobiu, zbóż, warzyw, ziół, produkty mleczne. Nie można pozwolić żywności kości rurkowych, które mogą uszkodzić jelita.

Gry dla ukochanego zwierzaka

Jak mówią, że schipperke właściciele, problemy z zachowaniem w tych psach pochodzą głównie z nudów. Ta rasa potrzebuje codziennych obciążeń. Można powiedzieć, że w przepływie tych psów cały sens życia. Jeśli nie grać z nimi w aktywnych gier, wtedy czują się niespełnione. Pociągnie to za sobą agresję wobec innych uczniów, dla gości, a nawet do jego właściciela.

Odpowiednia gra dla schipperke – apportirovka, frisbee, freestyle, posłuszeństwa. Rasa ta uwielbia polować mały ślad gry i pływać.

Koszt schipperke. Jak ważna jest cena?

Kontynuując być rasy opis schipperke, nie możemy mówić o wartości jego przedstawicieli. W Rosji, ta rasa nie jest to najbardziej znane i rozpowszechnione. Mimo to cena szczeniąt jest dość wysoki. Doświadczeni eksperci psa polecam zakup szczeniaka w hodowli, nawet jeśli nie jest cena to powyżej. Ale będzie w pełni przekonani, że zakupione przedstawiciela tej rasy.

Można badać Długi opis schipperke rasy i zobaczyć wiele zdjęć, ale, niestety, nie zmniejsza prawdopodobieństwo, że można kupić z rąk non-rodowodowej szczeniaka. Ważne jest, aby pamiętać: im niższa cena, tym większe ryzyko, aby kupić psa ze złym rodowodzie. Co więcej, można kupić zwierzaka z jakąś chorobą dziedziczną, przekazanych mu przez rodziców.

Przy zakupie szczeniaka od hodowcy, można mieć pewność, że jego pies będzie spełniać wszystkie parametry i standardy w swoim rodzaju.

Dość ciekawe rasy schipperke psów. Odpowiedzi o nim zazwyczaj pozostawić pozytywne. Ludzie lubią tych psów. Unikalną cechą tej rasy psów, według specjalistów, jest to podwyższona wrażliwość na zmiany nastroju właściciela. Nie żądając niczego w zamian, z wyjątkiem opieki i uwielbiam te psy dla ich właścicieli są najwierniejsi przyjaciele!

Wreszcie, mała

Teraz wiesz, co jest Schipperke. Rasa opis, zdjęcia można znaleźć w naszym artykule. Ludzie lubią tych psów. Te psy mają wiele pozytywnych cech. Ale mają też negatywny. Na przykład, jeśli prawidłowo wychowywać zwierzaka, może stać się agresywny. Więc zanim zaczniesz psa, zważyć plusy i minusy.