674 Shares 8323 views

Molosy (psy) rasy, zdjęcia, opis

Doświadczeni hodowcy psów doskonale zdają sobie sprawę, że Molosy – psy, które są połączone w jedną grupę kilku podobnych cechach. Zazwyczaj są to duże zwierzęta z masywnej głowie i potężnych szczękach.


Trochę historii

Naukowcy zaangażowani w badania tych zwierząt, zgadzają się, że Molosy (psy) pochodzą od wspólnego przodka. Pierwsze wzmianki o tych psów są datowane 640 lat pne. e. Nazwa tej grupy wydają się być spowodowane Molossia. To starożytne państwo znajdowało się w zachodniej części Grecji. To właśnie z tych zwierząt na terenie starożytnego Imperium Rzymskiego. Rzymianie docenili tych dużych hardy psy. W procesie sprzęgania z grupy działania pies Molossowie były częścią rzymskich legionów. W czasie pokoju, są one zwolnione na arenę do walki z gladiatorów i dzikich zwierząt. Następnie one rozłożone w całej Europie.

ras psów: Molosy

Do tej pory, ta grupa zawiera około 30 różnych gatunków. Najbardziej popularne są rottweilery, Bernardyny, dogów, mastify, bokserki, buldogi angielskie, Azji Środkowej i Kaukazu pasterza. Oni wszyscy mają szerokie klatki piersiowej, dobrze rozwinięte mięśnie i mniej lub bardziej wiszącą skórę. Wiele z nich charakteryzuje się wysoką agresywnością w stosunku do innych krewnych. Molosy – psy, których opis można przeczytać poniżej, różnią uparty charakter, ale nie starają się zdominować.

Bordeaux pies

Zwierzęta te są uważane za jeden z najzdolniejszych przedstawicieli grupy Molosy. Psy rasy waży 40-50 kg na wzrost 58-68 cm. Główną cechą psa Bordeaux uważa się za silnych masowe głowę szczęk grubych i wyraźne przejście od czoła do wylotowe.

Ciało z tych psów są pokryte krótkiej sierści. Charakteryzują się one ciągłą czarną plamiste złotym lub blado żółtego zabarwienia. To nie jest uważane za wadę, a obecność białych plamek na piersi i łapach zwierzęcia.

psy Bordeaux nie nadają się do trzymania w mieszkaniach, potrzebują przestrzeni. Ponadto zwierzęta te są z natury leniwi. Dlatego muszą one regularne długie spacery i umiarkowane ćwiczenia. W przeciwnym razie pies będzie szybko przybrać na wadze, co może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.

Owczarek kaukaski

Jest to kolejny typowy przedstawiciel grupy Molosy. Rasa psa jest wyrafinowany niezależny charakter. Ze swej natury, nie są agresywne, ale mają bardzo dobrze rozwinięty instynkt ochronną. Te duże psy nie mogą być trzymane na smyczy. Zwierzęta te muszą budować przestronne woliery.

Kaukaska Shepherd – krępy pies masywnej konstrukcji kostnej i rozwiniętej masy mięśniowej. Ich wysokość wynosi 64-75 cm, a waga – nie mniej niż 45-50 kg. Charakterystyczną cechą tych zwierząt jest uważany za masywny, obsadzonym klinowa głowica z dużych i małych kości policzkowe, szeroko rozstawionych uszu.

Mastif neapolitański

Pochodzą z tego przystojny mężczyzna jest uważany Włochy. Wzrost tej hodowli jest 61-74 cm, ciężar – 50 do 70 kg. Masywne ciało zwierzęcia jest pokryta krótkimi włosami, niebieski, czarny lub brązowy. Główną cechą Mastif neapolitański jest uważany za masywna czaszka z krótkim pyskiem, wiszące luźne wargi i dobrze rozwinięte szczęki.

Te silnej woli i bardzo uparte psy są zaprogramowane do natychmiastowego złożenia. Dlatego ich szkolenia psów zajmuje dużo czasu i cierpliwości. Ponadto, mogą one łatwo przegrzać i nie muszą być zwiększenie aktywności fizycznej. Najlepszą rzeczą dla mastifa neapolitańskiego uważa się za pływanie.

Ten genialny przedstawiciele Molosy grupa. Psy, których zdjęcia można zobaczyć poniżej, mają spokojny charakter. Flegmatyczny mastiffs nigdy nie zaatakuje pierwszy, z wyjątkiem sytuacji, w których ich właściciele byłyby zagrożone.

Bullmastiff

Jest to stosunkowo młoda rasa, która jest uważana za miejsce narodzin Anglii. Zwierzęta te zostały wycofane w wyniku krzyżowania z mastifa buldoga. Jako pełnoprawny skale być ujęte w 20-tych ubiegłego wieku.

Te duże potężne zwierzęta są nagle w centrum zainteresowania. Bullmastiff cechuje dobrze rozwinięta muskulatura i szeroką, potężną klatkę piersiową. Główną cechą tych psów jest uważana za plac czaszki z krótkim pysku i szerokim nosem.

Bullmastif kątowe gęsty ciało pokryte gładką, krótkie bliskim płaszcza montażu brązowo-czerwony kolor. Czasami zawiera małe białe plamy. Wzrost tych psów osiąga 60-69 cm, ciężar – 45-60 kg.

Zwierzęta tej rasy odpowiednie do utrzymania w mieszkaniach i domach prywatnych. Te masywne psy mają dość leniwy charakter. Jeśli nie są one agresywnie naciskać do drzwi, a one leżeć na kanapie. Szkolenie Bullmastiff komplikuje fakt, że są one bardzo kapryśny. Pies do niczego nie zrobi bez znaczenia, jej zdaniem, w zespole.

Nowa Fundlandia

Zwierzęta tej rasy mają silną, zwartą i wytrzymałą obudowę z prostej linii grzbietu. Nowofundlandy mają szeroką czaszkę z dobrze rozwiniętej części potylicznej i lekko wypukłym łuku. Krótki pysk psa kwadrat pokryte drobnym krótkimi włosami. Wzrost dorosłych wynosi 66-71 cm, ciężar – 54-68 kg.

Nowa Fundlandia gruby płaszcz z gęstym podszerstkiem potrzebuje regularnej pielęgnacji. Że pies miał estetyczny wygląd, konieczne jest, aby okresowo rozczesać specjalną szczotką drucianą. Wskazane jest, aby powtórzyć tę procedurę co trzy dni. Kąpać psa powinien być stopień zanieczyszczenia. Raz na trzy tygodnie jest zalecany do leczenia zwierzęcia Środki przeciwpasożytnicze przeciwko pchłom i kleszczom.

Nowofundlandy mieć dobry, spokojny i ciekawy charakter, dzięki czemu są łatwe do nauczenia. Jednak ich szkolenia powinny być bardziej jak gra. Podczas zajęć, należy pamiętać, że to duży ciężki pies zmęczony szybko.