692 Shares 3758 views

Jak dbać o żółwia

Czy egzotyczne zwierzęta w ostatnich latach stało się niemal oznaką wysokiego statusu społecznego, a czasami „postęp” młodości. Często ludzie wybierają żółwia w błędnym przekonaniu, że są one skromny, nie wymaga szczególnej opieki, mogą zawierać jak ryba. Ale pamiętaj: żółwia – żywej istoty, dla którego wziąć na siebie odpowiedzialność, więc być przygotowani, aby najpierw zbadać szczegółowo informacje o tym, jak dbać o żółwia.


Popularnych wyobrażeń o żółwie:

  • Czy uważasz, że żółw nie potrzebuje domu, ona może żyć z tobą, poruszają się swobodnie po mieszkaniu? Jesteś niestety w błędzie!
  • Że jest to mały kompaktowy, zwierzę, które może być dożywotnia zawierać pełny zbiornik lub akwaterrarium? Żółw rośnie, aczkolwiek powoli, ale jest to niezbędne! Niektóre z nich osiągnie 30 cm średnicy, a wielkość akwarium powinno pozwolić mu swobodnie poruszać. Należy o tym pamiętać przed zakupem żółwia.
  • Żółwie skromny? W zasadzie tak. Jednak są one bardzo wrażliwe na temperaturę, nie powinna być niższa od 25 ° C, a dla niektórych gatunków – nie niższej niż 30 ° C

Jak dbać o żółwia, który właśnie zakupione: pierwsze kroki

Przeprowadzka jest stresujące dla każdego żywego organizmu. W celu ułatwienia swojego zwierzaka przejście do nowego środowiska, wykonaj następujące czynności. Napełnić zbiornik lub misę o przekroju nieco (3-5 cm) ciepła (nie niższej niż 28 ° C) jest potrzebny do oczyszczenia (filtrowane) wody i pozostawić na kilka godzin. Nie przeszkadzać zwierzęcia. Możliwe jest, że w ciągu pierwszych 1-3 dni żółw odmówi jedzenia, to nie powinno cię przestraszyć, ale aby zaoferować jej jedzenie jest nadal konieczne.

W trosce o żółwi

Z tytułu jasne jest, że to żółw umysł nie jest konieczne dla utrzymania akwarium. Dom na nią może być drewniane pudełko lub plastikowe pudełko. Jeśli nie planujemy to zmienić natychmiast, aby obliczyć wielkość. Na to sprawdzić, do jakiej wielkości rośnie żółwia i na tej podstawie, pudełko nie jej długość może przekraczać średnicy płaszcza w dorosłego zwierzęcia 4-5 razy. Jest to niepożądane używać szklanych pojemników – byłoby piękne, ale żółw nie rozumie, dlaczego ona nie może przejść przez szybę, będzie spędzić wiele godzin starając się zrobić to, drapiąc go i raniąc siebie. Będzie to stresujące dla zwierzęcia. Wysokość okna powinny być wystarczające, aby żółw nie wydostać się z niego. Jest to łatwe do obliczenia wysokość powinna być nieznacznie (5 cm) w porównaniu do długości ciała dorosłego żółwia.

Podłoże zależy również od rodzaju Twojego zwierzęcia. Jeżeli żółw wymaga wysokiej wilgotności, wybierz włókno kokosowe, mech torfowiec lub torfu. Jeśli jego naturalnym siedliskiem – pustynia, suchy kombinezon trawy (siano), rozdrobnione papieru. Nie należy zasłaniać dno blachy polu papieru, żółwie uwielbiają kopać podłoża – nie pozbawia zwierzę z tego przyjemności. Niepożądane jest, aby wypełnić dno piaskiem jak jedzą go razem z kawałkami pokarmu. Niewielka ilość piasku nie zaszkodzi zwierzęciu, ale nadal … oddzielny talerz na posiłki nie zmieni sytuacji.

Jak dbać o żółwia, że nie była chora. Światło i ciepło są absolutnie niezbędne do tych zwierząt. Z powodu braku światła, zwierzę cierpi z krzywicą, na zimno – od przeziębienia. W związku z tym, w pudełku, ustawić lampę UV na światło, o widmie UV-B. Idealnie, lampka powinna się zapalić jeden narożnik silniejszy od drugiego, tak, że żółw mógł sam wybrać warunki egzystencji. Do ogrzewania użyć innej energii lampy 40-60 watów, w zależności od warunków (temperatura obserwacja). Cykl dnia i nocy jest wygodny do utrzymania timer, który włącza się i wyłącza światła. Daylight powinno być 13-14 godzin, 11-12 godzin w okresie letnim i zimowym. Korzystnie obniżenie temperatury w nocy (3-5 ° C).

„Meble”. Jeśli umieścisz żółwia w polu duży kamień lub inny element dekoracyjny, to ona chętnie się na niego i iść w dół. Ale to nie jest warunkiem koniecznym. Jeśli ustawiono je wszystkie takie same, należy uważać, mocowanie: zwierzę spróbuje przenieść je i obracać. Istotne jest to, że to nie boli, nogi i Shell. Nie należy instalować sztuczne rośliny – żółw będzie żuć na nich.

Shelter żółwie potrzebują, aby czuli się komfortowo.

Zbiornik wody. Powinno być płytkie (aka żółw może spaść do niego, przewrócić i umrzeć), optymalnie – spodek.

Ponadto, 1-2 razy w tygodniu kąpieli żółwi miękkiej szczotki do mycia (szczoteczka może być) na powłokę. Do kąpieli, użyj czystej ciepłej wody.

Kanał powinien być świeże warzywa (ogórek, kapusta) i trawy (matka-i-macocha, torebki pasterza, babki), czasami (rzadko) niech kawałki słodkich owoców i jagód.

W trosce o czerwonymi uszami suwaków

Zawartość Czerwonolicy wodzików jest zasadniczo inne, ponieważ gatunek ten semiaquatic. Z należytą starannością, te zwierzęta żyją do 75 lat. Wielkość powłoki dorosłego osiąga 30 cm. Mężczyźni są zazwyczaj mniejsze od samic, ale mają długi ogon i pazury.

dom

Red uszami suwaki spędzają większość czasu w wodzie, ale również wymagają ziemi. Dlatego te zwierzęta potrzebują akwaterrarium. Ziemia może być stosowany jako rock lub żwir łóżku z drewna.

Zauważ, że czerwone błotna suwaki – Brud i dlatego akwaterrarium muszą być często myte. Zastosowanie żwiru nie jest koniecznością, ale jeśli chcesz go używać, upewnij się, że jest wystarczająco duży dla zwierząt, aby je połknąć.

Wodę i filtry

Ilość wody zmienia się w zależności od wielkości zwierzęcia. Żółwia swobodnie pływać (głębokość powinna być nie mniejsza niż długość żółwia pomnożonej przez 2). długość basenu powinna być 4-5 razy większa niż długość ciała zwierzęcia, a szerokość – 2-3.

Ze względu na niesamowite zdolności ściółka dla zwierząt, trzeba filtr. Ale nawet to nie pozwoli Ci zaoszczędzić od zmieniając wodę: co 2 tygodnie 25% wody należy zastąpić świeżym, a raz w miesiącu należy umyć całe akwarium. Aby uniknąć szybkiego zanieczyszczenia wody, można karmić żółwia w oddzielnym pojemniku.

Zaleca się stosowanie termometr i grzejnik dla utrzymania odpowiedniej temperatury. Zalecana temperatura – od 24 do 30 ° C Przy wyborze grzejnika, uważają, że żółw będzie chciał z nim grać, uderzając w ścianę zbiornika, więc użycie szkła jest niepożądane grzejniki (lub umieść go wewnątrz rury PCV). Temperatura powinna wynosić 24 ° C Można użyć żarówki do ogrzewania powietrza w akwaterrarium. Dla młodych lub chorych zwierząt temperatura powinna być nieco wyższa. Zawartość ó w niskich temperaturach (18-22 ° C) prowadzi do zmniejszonej aktywności i przeziębienia.

W ciepłe i słoneczne dni zorganizować wycieczki dla swojego zwierzaka, ale należy zachować ostrożność tak, aby nie przegrzać. Reszta niezbędny dodatkowy typ lampy oświetlenia ultrafioletowego UV-B. Nie jest to bezwzględnie konieczne dla normalnego metabolizmu wapnia. W przeciwnym razie, ryzyko zachorowania na krzywicę.

Zapewnić bezpieczeństwo zwierząt

Zastosowanie sprzętu oświetleniowego i ogrzewania stwarza ryzyka porażenia prądem. Dlatego uważnie śledzić izolacji i uziemienie wszystkich urządzeń. Ponadto, ochrony lub nie używać aparatury szklanej, jak żółwie są ciekawi i może je zranić, co wiązałoby Smer zwierzę.

karmienie

Te żółwie żywią się zarówno roślinnego i zwierzęcego pokarmu. Muszą białka zwierzęce (wyjątek – stare ó). Zalecane są do podawania kawałki chudego mięsa, ryby, owoce morza (ryb, krewetek, etc.), warzywa (kapusta, ogórek), jako źródło wapnia, należy zmielone skorupki jaj lub specjalne z minerałów, witamin gadów. Cielęta powinny być karmione codziennie, dorośli – 2-3 razy w tygodniu.

Bądź ostrożny!

Następujące środki spożywcze powinny być wykluczone z diety żółwi: fasola, szczawiu, rzepaku, rabarbar, rzodkiewki, grzyby, tłuste mięso, produkty mięsne, konserwy i produkty marynowane.

W ograniczonych ilościach, używać produktów: seler, małże, wołowiny, sałata, kapusta.

Zalecane produkty: glony, liście winogron, babka lancetowata, mniszek lekarski (liść), trawa, cukinia, groch, ziemniaki, startej marchewki, pokrojone pomidory, figi, winogrona, melony, jeżyny, banany, truskawki, jabłka, owoce cytrusowe, geranium, daylily, cebula , dżdżownice, ślimaki, świerszcze, krewetki, jajka, ryby żyją (wykorzystanie zamrożone nie jest zalecane). Ponadto, jeśli żółw nie chce jeść warzyw, mogą być wstępnie namoczone w bulionie rybnym (bez soli!).

Raz na 2-3 tygodnie w diecie jest niezbędna, aby umocnione suplementów i minerałów dla gadów.

Żółwie nie wymagają wiele uwagi, ale trzeba wiedzieć, jak dbać o żółwia. Zgodność z przepisami konserwacji zapewni im długie i szczęśliwe życie.