564 Shares 3138 views

Kot rzuca dużo. Co robić i jak prawidłowo dbać o swoje włosy?

Flyout kot włosów może przynieść wiele niedogodności, ponieważ ma zdolność przenikania dosłownie wszędzie. Szczególnie nieprzyjemne jeśli kot rzuca dużo. Co zrobić w tym przypadku? Jak odróżnić normalne problemy zdrowotne?


Linienia w różnych ras kotów

Włosy wypadają u wszystkich zwierząt. Jest to proces naturalny, i aby uniknąć to nie będzie działać. Ale intensywność linienia jest silnie uzależniona od rasy kota. Często na forach miłośników zwierząt jest pytanie: „Kot brytyjski rzuca dużo. Co mam robić? „Dość często problemy z linienia oczekiwać od długowłosych ras, a nie przez brytyjski krótkowłosy. Jednak takie podejście jest błędne, ponieważ jest puch spadnie najtrudniejszy.

Brytyjski, perskie, koty syberyjskie i Maine Coons mieć grubą puszyste futro z bogatym podkładem, który daje tyle właściciele kłopoty. Szkocki kot często i dużo rzuca. Co robić w takich przypadkach, dowiesz się z tego artykułu.

Jeśli lubisz długowłosego koty, ale perspektywa spędza dużo czasu na czyszczenie przeraża mebli, następnie zwracać uwagę na Najświętszego Birman, turecki angora, somalijski, American Curl.

Ci beskopoit że syjamski kot rzuca dużo? Co zrobić w tym przypadku? Ta sytuacja powinna cię ostrzec, ponieważ Siamese żadnych podkładowe i straż włosy wypadają zwykle w niewielkich ilościach. Mniej intensywny wylinka odbywa się w egipskiego Mau, birmański, abisyński, Bengal, Bombaj, kotów singapurskich.

Oczywiście, problemy nie będzie wylinka na Cornish i Devon Rex, Sfinks.

Jak zmniejszyć ilość włosów?

Zdarza się, że kot jest bardzo blaknięcie. Co robić w takim przypadku, jak zmniejszyć liczbę wełny rozwijanej? Pierwszy asystent mistrz kłaczki Kot z grubym podszerstkiem – Furminators. Aby zapobiec tworzeniu się splotów i delikatnie pozbyć spadł, koty z długimi włosami trzeba rozczesać codziennie.

Pomoc i stosowanie specjalnych szamponów i odżywek. nawilżają one skórę i przywrócić zniszczone włosy. Warto zauważyć, że Furminators i kosmetyki można wyeliminować tylko skutki nadmiernego złuszczania. A dla najlepszych rozwiązać ten problem trzeba znaleźć przyczynę jego wystąpienia. Będziemy zrozumieć, dlaczego kot rzuca dużo, co zrobić, aby rozwiązać ten problem.

Przyczyna i rozwiązanie problemów: sezon

W wieku około sześciu miesięcy futro kociak jest całkowicie zastąpiony przez osobę dorosłą. Molting może trwać do dwóch miesięcy. Miękkie futro dziecko otrzymuje stałą Gruboziarnista. Opierając się na wełnie jest jaśniejszy, bardziej nasycone. W tym okresie, zwierzę musi być szczególnie dobrze wyważone odżywianie. Zadbane i zdrowe kotek molted szybciej, a nowe futro będzie lepiej.

Normalnie, kot molts dwa razy w roku. Wraz z nadejściem wiosny lekki letni płaszcz zastępuje puszysty zimy. Puszysty kot może nadal rzuca całe lato, pozbycie się nadmiaru podkładu spadnie ten proces jest zakończony. Koty krótkowłose stracić włosy równo na wiosnę i jesienią. Sezonowe przelanie może trwać od kilku tygodni do dwóch miesięcy. Aby przyspieszyć ten proces potrzebne vychosyvat zwierzęcia.

zdrowie

Linienia i może powodować problemy zdrowotne. Zmiany hormonalne mogą powodować wypadanie włosów. Koty rzucają po urodzeniu, i jest to normalne. Ale zmiana może spowodować i bliskość zwierząt płci przeciwnej. Nawet jeśli potencjalny partnerem mieszka obok, kot lub kot może go wyczuć. Niemożność zaspokojenia instynktu seksualnego, lub odwrotnie, wychudzenie częstego krzyżowania lub porodzie może powodować linienia. Weterynarzy zaleca się sterylizować zwierzęta, które nie są przeznaczone do celów hodowlanych. W ten sposób unika się hormonalne przepięciami, zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia chorób nowotworowych.

Przyczyny można linienia i różne choroby. Silne utrata włosów może być niepokojące objawy wraz z zapachem z ust, kaszel, drapanie, letarg i t. D. W celu zrozumienia niż chore zwierzę i przepisać leczenie musi weterynarza. Linienia spowodowane przez choroby, odbędzie się dopiero po odzyskaniu zwierzęcia.

warunki

Często zdarza się, że kot nigdy nie wychodzi z mieszkania, rzucają trochę przez cały rok. Ona nie czuje się na zmianę pór roku. Jest coraz większy problem w zimie, przy podgrzewaniu bardzo suche powietrze. Niska wilgotność jest szkodliwe nie tylko dla kotów, ale dla jego właściciela. Podnieść ją do normalnych poziomów pomoże klimatyzatory, nawilżacze, akwaria bez pokrywy. Dla kotów domowych jest konieczne, aby wybrać właściwą dietę, ćwiczenia fizyczne uwodzenie za pomocą specjalnych narzędzi. Pomoc i witaminy z linienia, ale kursy mogą być przeprowadzone nie więcej niż dwa razy w roku.

Nawet w idealnych warunkach utraty włosów może być spowodowane ciągłym stresie. Kot może zostać zaatakowany dziecka, innego zwierzęcia w domu lub na ulicy. W tej sytuacji należy spróbować usunąć źródło stresu. W ciężkich przypadkach weterynarz może przepisać leki łagodny środek uspokajający.

Karmienie i pielęgnacja

Twój kot rzuca dużo. Co jeśli ona jest zdrowy i spokojny, ale włosy nadal się rozpadać? Należy zwrócić uwagę na jakość szamponów i balsamów do pielęgnacji futra. Tanie niskiej jakości kosmetyki mogą spowodować przelanie. Ponadto, szampon należy stosować zgodnie z instrukcjami, koncentrat roślinę w pełnym zakresie. Czesanie nie tylko pomaga pozbyć upadły włosy, ale także poprawia ukrwienie i odżywienie włosów.

Kot rzuca dużo. Co robić? Wreszcie jeden z najczęstszych przyczyn utraty włosów – niezdrowa dieta. Tani sucha karma nie może dostarczyć wszystkich niezbędnych puszysty kochanie. Wybierz jakości produkty znanych producentów. Naturalna dieta powinna być zbilansowana, menu – zróżnicowana. Źle karmić kota jedzenia ze stołu lub tylko jednej piersi kurczaka. Trzeba chude mięso, ryby, podroby, jaja, surowe warzywa, owoce, zioła.

Ogólne wskazówki

Na zakończenie kilka wskazówek:

  • czesać kochanie, unikając grzebienie z ostrymi zębami;
  • Umyj kota tylko jakość szampon;
  • Użyj witaminy w naturalnych karmienia;
  • kupić specjalne odżywki do włosów kota.