722 Shares 6989 views

Dlaczego nie można psy wieprzowe: Przyczyny

Odżywianie jest bardzo ważne dla każdego właściciela psa. Od jedzenia zależy na rozwoju i prawidłowego funkcjonowania zwierzęcia. Dieta zwierzęcia każdy właściciel uważa, że bardzo starannie. Tutaj musimy wziąć pod uwagę wiele czynników – rasy, ewentualnych chorób, stanów i innych. Warto zwrócić uwagę na wszelkiego rodzaju rzeczy.


Gotowej paszy lub produkty naturalne?

Gotowe pasze zazwyczaj zawierają niezbędne minerały i witaminy. Pomagają jedzenie prawidłowo przyswojone, utrzymania dobrego stanu zdrowia zwierzaka. Niemniej jednak, nie zawsze właściciele psów używać tylko gotowych opcji, często pies iść do „Delicious” kawałki z ludzkiego stołu.

Niektórzy właściciele zwierząt i nie należy używać wyłącznie naturalnych produktów spożywczych, staram się nie karmić psa specjalne jedzenie. I tu trzeba wiedzieć, że pies może być podane do jedzenia, ale z tego, co powinno się unikać.

Są w „kuchni” psa kilka ograniczeń. Jeden z nich – na wieprzowinę. Ale nie można ppochemu psy wieprzowinę?

Pierwszy i najważniejszy punkt ujemny – to niestrawność, że prowokuje wieprzowiny. Główną przyczyną uszkodzenia wieprzowiny dla psa ciała, oczywiście, jest jego zwiększona tłustości. W związku z tym, wieprzowina przewodu pokarmowego po prostu nie jest absorbowana, czego konsekwencją jest zaburzenie jelit.

Dlaczego psy nie mogą wieprzowina, ale może być jagnięcina?

Wieprzowina zawiera ponad 60 procent tłuszczu, a nawet więcej. Naukowcy szacują, że 100 gramów białka mięsa wieprzowego tylko 17 procent, lecz tłuszcz – wszystkie 20! Takie mięso jest trawione w żołądku zwierzęcia tak dużo jak 14 godzin. Chociaż proces ten zwykle trwa zwykle od 6 do 8 godzin. Jest to jeden z powodów, dlaczego psy nie mogą wieprzowina.

Porównaj: wołowiny, aby wziąć z powrotem 100 gramów podstawa, będzie zawierać 20 g białka i tylko 2 g tłuszczu! Co do baranka, to ona też może być tłusta. Jednakże, średnio przy zawartości białka nieco niższym niż wołowina, mięso baranie tłuszczu wynosi około 6 gramów.

Jaki rodzaj mięsa jest najbardziej łatwo przyswajalne?

Najłatwiej jest w przewodzie pokarmowym psów trawienia mięsa drobiowego i królika. Choć i tu trzeba uważać, aby nie dać swoją zwierząt skórę kurczaka, jako zbyt gruby.

Oczywiście, jeśli pies raz dać sporo wieprzowiny, nic złego się nie stanie. Ale jeśli ciągle karmić wieprzowinę, aby rozpocząć problem zdrowotny.

Powinieneś wiedzieć, że enzymy, które rozkładają tłuszcz wieprzowy, ciało pies po prostu nie produkuje. Dlatego, wszystkie te tłuszczu nie są przetwarzane i gromadzone w części ciała, częściowo pochodzą z jelita, na drodze, jak i ziemniaków. Innymi słowy, właściwości odżywcze smalec pies nie ma dlaczego psy nie mogą wieprzowiny i ziemniaków.

Co się dzieje, gdy pies jest często podawany słoninę?

Gdy pies jest stale podawany wieprzowe, tłuszcz wieprzowy wchodzi do przewodu pokarmowego i przyczyny:

  1. zaburzenia jelitowe. Pies może zacząć elementarną biegunkę, aw takiej sytuacji, nawet najbardziej niedowierzaniem gospodarz zaczyna rozumieć, dlaczego psy nie mogą wieprzowina.
  2. uszkodzenie wątroby – będzie zapalenie pęcherzyka żółciowego, a za nim, i trzustki, choroby trzustki, ponieważ te dwie choroby często powiązane. Jeden wiąże drugą.
  3. Cukrzyca jako konsekwencja ciężkiego zapalenia trzustki. Ograniczniki trzustki pracujący w trybie normalnym, nie jest przeciążona. U psów i tak mało insulina jest wytwarzana w organizmie, a przy porażce trzustki i robi to sytuacja staje się krytyczna. Insulina hormon znany jest pomóc strawić cukru w organizmie. W wyniku niewłaściwego karmienia psa poziom cukru we krwi wzrasta, co grozi bardzo poważnymi konsekwencjami, aż do śpiączki cukrzycowej. Odpowiedź na pytanie, dlaczego jest to niemożliwe, aby nakarmić psa wieprzowina staje się oczywista.
  4. uszkodzenie nerek jest też całkiem możliwe, jeśli ciało psa jest przeciążony z tłustych. Zazwyczaj jest to konsekwencją innych niekorzystnych efektów i chorób wynikających z niedożywienia.
  5. choroby serca – jest to bardzo poważne zagrożenie. Ponieważ tłuszcz dostaje się do krwioobiegu, osadza się na ściankach naczyń krwionośnych, tablice cholesterolu pojawiają – wszystko tak jak u ludzi. W związku z tym światło naczyń jest rozcieńczona, wzrost ciśnienia krwi, występuje nadmierne obciążenie serca. Jest to kolejna odpowiedź na pytanie, dlaczego nie psów wieprzowych.
  6. choroba metaboliczna, oczywiście, jest wspomniana wcześniej cukrzyca i przenikanie tłuszczów we krwi, ale nie tylko. zostaną one zablokowane i inne procesy w organizmie, naruszył prawo wchłanianie składników pokarmowych. To może być wywołane wskutek zaburzeń skóry, wypadanie włosów zaczyna, ewentualnej reakcji alergicznej.
  7. Otyłość narządów wewnętrznych, takich jak stłuszczenie – stłuszczenie wątroby. Może to prowadzić do bardzo szybkiej śmierci zwierzęcia. Jednak, jak otyłość, serce. Oto kolejny powód, dlaczego nie można psy wieprzowe.
  8. Zmiana zachowań – otyłość pies staje się niewystarczające, to jest zbyt pasywny, nie odpowie na wezwanie, nie chce wydostać się z tego miejsca, to po prostu trudno się poruszać. Kiedy trudno się poruszać, mogą rozpocząć negatywnych zmian w stawach. Ponadto, pies może stać się kapryśna, a czasem nawet do opanowania. Wszakże w rzeczywistości, to jest chore, to jest trudne do takiego stanu nienaturalnym dla zwierzęcia, a tym samym zmienia psychikę psa.

Czy aktywność fizyczna otyłość?

Aktywność fizyczna nie pomogło, aby zrekompensować szkody spowodowane przez psa, gdy jest stale jeść tłustych wieprzowiny. Wręcz przeciwnie, jeśli objawy otyłości zwierząt pojawiła się, że nadmierne ćwiczenia mogą jedynie prowadzić do pogorszenia sytuacji. Tylko ścisła dieta pod nadzorem lekarza weterynarii jest w stanie przynieść zwierzę wróciło do normy.

Jednakże, aby pozbyć się negatywnych konsekwencji całkowicie dowolnymi środkami – brak witamin lub medycyny – jest niemożliwe. Pies całe moje życie będzie zagrożone. A czasami nawet niewielkie zmiany w diecie, trochę bardziej tłustych niż zwykle, może powodować nieprzyjemne objawy Again – biegunka, wymioty, bóle wątroby lub trzustki.

Infekcje i pasożyty – to dlaczego nie można psy wieprzowe

Innym zagrożeniem – to zakażenie i pasożyty, które pies może się zarazić jedząc wieprzowinę, szczególnie surowy.

Co infekcje i pasożyty mogą „złapać” psa od jedzenia wieprzowiny:

– salmoneloza;

– włośnica;

– toksoplazmoza;

– choroby Aujeszkyego;

– bot: hydatid nicienie tworzące cysty, alveococcosis, tasiemce wieprzowe;

Najstraszniejsze tych wszystkich dolegliwości – choroby Aujeszky'ego, lub jak to nazywa, rzekomej, świńskiego nosówki. Nazywa się to wirus, a cierpi na nią jako pomoc domowa i zwierząt gospodarskich, w tym gryzonie, a nawet ptaków.

Pies może zarazić się tą chorobą, jeśli mieszkasz w pobliżu zwierząt gospodarskich, jedzenie niedogotowanego lub surowego mięsa. Najwięksi przewoźnicy i dystrybutorzy choroby Aujeszkyego – świnia. Dlatego nie można jeść psy wieprzowe, szczególnie ropy.

Choroba ta rozwija się bardzo szybko, w ciągu kilku godzin, a śmiertelne. Traktuj to jeszcze nie dowiedział się, że diagnoza nie może być możliwe od razu, jako niezbędnych badań laboratoryjnych. Jednak tak długo, jak robią testy, pies jest stracone, ponieważ koszt jest w tym przypadku na zegarze.

Objawy choroby – nadmierne ślinienie, utrata apetytu, zwierzę nie jeść. Cierpi wielce, bo mam straszne swędzenie w uchu, nosa, warg i zdumiony. Dlatego zachowuje się niewłaściwie.

Dlatego trzeba kupić mięso tylko tam, gdzie jest inspekcja weterynaryjna – w sklepach i na rynkach. Nie można zakupić produkty mięsne, szczególnie surowe, przypadkowych ludzi na naturalnej „mały rynek”. Jest zrozumiałe, dlaczego jest to niemożliwe psy wieprzowe.

Myśliwi muszą być bardzo ostrożnym

Musi być szczególnie ostrożny, aby myśliwych. Zastrzelił dzika, wielu natychmiast pociąć tuszy oraz wnętrzności podany na psy, jako nagrodę za dobrą pracę. W naturze, zwierzęta są również podatne na różne rodzaje zakażenia i inwazji. Dlatego przed dając psu kawałek produkcji lub konsumpcji przez grę w żywności, konieczne jest, aby dać tuszę do badań w laboratorium sanitarnej. A biorąc pod uwagę wszystkie tuszy jako całości, a nie tylko jego część. Ponieważ zakażenie i robaki wpływają różne części ciała zwierzęcia.

Wieprzowina – jest nieodpowiedni dla karmy dla psów. Chociaż czasami nawet Premium karma spełnia wieprzowiny. Jednakże, chude i dobrze ugotowane, w połączeniu z innymi rodzajami produktów mięsnych.

Lepiej nie podejmować ryzyko i wykluczyć wieprzowinę z diety psa całkowicie – a samo mięso i wewnątrz. Dlaczego pies nie należy podawać gotowane mięso wieprzowe ty sam? Ponieważ w domu nie zawsze jest możliwe przy pomocy gotowania zniszczyć wszystkich pasożytów i zakażeń.

Może zamarznąć wieprzowe robaków i infekcji zabić?

Zamrażanie wydajności mięsa w rzadkich przypadkach, pozytywny efekt, a część pasożytów może zostać zniszczona, a nie wszystkie typy. Zakażenie i zrobił to samo tak wytrwały, które nie biorą zimno. Pamiętaj, że wirusy, na przykład, może być w milionach latach hibernacji w niskich temperaturach.

Wieprzowina jest bardziej niż inne rodzaje mięsa, jest narażona na różnego rodzaju zakażenia i zarażenia pasożytnicze – to dlaczego nie można psy wieprzowe.