511 Shares 2571 views

Mrożone maszyna, co robić? rada dla kierowców.

Wraz z nadejściem chłodów i mrozów wszyscy kierowcy powinni przygotować swoje pojazdy w tej samej chwili, gdy jesteś w pośpiechu, nie działa, nie było mowy, że zimna maszyna co z nim zrobić i nie wiem co. Tak, codziennie rano, wychodząc na zewnątrz, należy mieć nadzieję, że przyjdzie do swojego samochodu i pomarzyć, że teraz wszystko jest w porządku. A kto wie, może tym razem, wszystko w cenie, ale nie zapominaj, że nadzieja na „może” nie jest konieczne.


Pierwszą rzeczą po opady śniegu trzeba znaleźć samochód, który jest pokryty śniegiem. Potem ryzykujesz nie otworzyć drzwi samochodu, ponieważ zostały zamrożone. Ale nie, skrzypienie gumki, czy uda Ci się dostać do środka. A jeśli Twój samochód jest zimny, co zrobić, jeśli trzeba było? – poszedł do pracy w autobusie! Dlatego wraz z nadejściem zimy, muszą być ostrzegł wcześniej, że podobne sytuacje w tym roku nie będzie ci się stało.

Tak więc, jeśli samochód jest zimny, co zrobić w pierwszej kolejności?

Oczywiście, wielu kierowców uważa, że obecność garażu można zapisać wszystkie te problemy w zimie. Może ciepły garaż, a nie daje wiele problemów w eksploatacji pojazdu w zimnych porach roku, ale ciągłe zmiany temperatury z pewnością niekorzystnie wpływa na wygląd swojego samochodu. Po tym wszystkim, ze względu na zmiany temperatury może pękać farbę lub pogarsza się jego jakość.

Jako pierwszy krok w zimnie zamraża akumulatora samochodowego, to musi być brane pod uwagę. Dlatego, pozostawiając samochód na zimno, wziąć baterię z wami. No i jeśli to się stało, że było zimno, a następnie rozgrzać do niego, umieścić baterię w misce ciepłej wodzie na kilka godzin. Głównym zobaczyć, że woda nie wzrośnie powyżej poziomu czapki.

Również zapisać swój samochód w zimnej pogodzie można pomóc system ogrzewania samochodu przed kradzieżą. Nie należy jednak nadużywać, bo ryzykujesz umieścić baterię w ciągu kilku dni. Jeśli stale do czynienia z faktem, że zamrożenie gumy na drzwiach, należy stosować specjalne oleje i smary, które uniemożliwiają tego typu sytuacji. No a jeśli jeszcze udało się dostać do zamarzniętej drzwi jego samochodu, a następnie kilka kropli oleju cud pozwoli Ci zaoszczędzić w ciągu pięciu minut. Jeśli nie masz pod ręką tym podobne, nie rozpaczaj. 30 g wódki lub alkoholu, aby poradzić sobie z tym bardzo dobrze.

Co jeżeli hamulec ręczny jest zamrożony?

Jeśli zamroził hamulec ręczny, a następnie trzeba umieścić go w ciepłym pomieszczeniu. Po jego otogreet, trzeba zmienić kabel hamulca postojowego, w rzeczywistości prawdopodobnie ze względu na fakt, że uszczelnienie jest uszkodzony, woda dostaje się tam, to jest powód do zamrażania. Oczywiście, najłatwiej w zimie nie używać hamulca ręcznego, tak będzie najbezpieczniej.

Jednak można napotkać taki problem i że zamrożenie klocki do tarcz. Następnie trzeba zalać wrzącą wodą na bębnach, w celu zablokowania rozmrożone. Dopiero później podczas korzystania z hamulca postojowego należy być bardzo ostrożnym i aby utrzymać temperaturę bębna.

Jeśli olej napędowy zamarzł, co robić?

Aby uniknąć takich problemów, przede wszystkim, trzeba iść do paliwa zimowego diesla. No a jeśli nie masz czasu, aby zrobić i zaczęła silne mrozy, można zapobiec zamarznięciu Zatoki dodatku do zbiornika, które zapobiegają zagęszczające solarium. Jednakże, jeśli nie jesteś w pobliżu każdej stacji benzynowej, a następnie do rozwiązania tej sytuacji jest to możliwe, wraz z Zatoki oleju napędowego pięć procent benzyny. Ale trzeba pamiętać, że jest środkiem ostatecznym, gdyż prowadzi do możliwego wypalenie tłoków.

Tak więc, jeśli urządzenie jest zimne, co zrobić, teraz wiesz. A najlepsze jest to, aby zapobiec podobnej sytuacji, więc nie zmagać się z tym, jak wydostać się z niego.