284 Shares 1280 views

izolacja akustyczna samochód kaptur diesel

kaptur izolacja akustyczna jest bardzo ważne, ale to jest – nie jest głównym celem na celu zmniejszenie hałasu wewnątrz pojazdu. Ona musi być poprzedzone szeregiem prac w celu poprawy stanu technicznego silnika, niektóre części ciała i zawieszenia.

Dla wielu właścicieli samochodów (zwłaszcza oleju napędowego) kaptur izolacji z rękami wydawać się błahe sprawy, w stanie zwiększyć swój prestiż i samoocenę. Często jednak nawet użycie drogich materiałów izolacyjnych nie daje żadnych wyników. W związku z tym, to będzie dużo mądrzejszy najpierw zorientować się, gdzie znajdują się hałasy. Eksperci twierdzą, że hałas może powodować pogorszenie pompa paliwa, skrzynia biegów, mocowania silnika, łańcuchów i napinaczy (jeśli są w samochodzie).

W tym względzie należy zauważyć, że sprzęt samochodowy diesel kosztuje dużo pieniędzy, a właściciele samochodów lekkomyślnie niewłaściwe użycie lub ciągnik zaprojektowany dla oleju napędowego transportu towarowego „zabijanie” jej silnik. Podczas pomiaru hałasu z silnika Diesla został „zabity” w połowie tak barbarzyński paliwa (nawet w zamkniętych okulary wnętrze) poziom hałasu w szybie wynosi około 100 dB. Ponadto, w praktyce okazało się, że kaptur izolacja wykonana poprawnie (bez korekty usterek w silniku) mogą zmniejszyć poziom hałasu do 95 dB, tłumienie pewnych częstotliwości dźwięku, ale całkowity poziom hałasu nie zmieni.

Przede wszystkim, to dlatego, że hałas pracy silnika następuje z naruszeniem pompy paliwa, cylinder, a także w obecności drgań i emisji. będzie przenikać do wnętrza przez szczeliny i otwory, w tym m.in., w szyby. Dlatego ważne jest, aby wcześniej zobaczyć całą komorę silnika i zamknąć wszystkie luki, co prowadzi do salonu.

kaptur izolacja akustyczna będzie miała żadnego wpływu, jeżeli między nim a przednią szybą ma luz, który produkuje dźwięk przypominający krykieta śpiewu. Słysząc to, niektórzy ludzie uważają, że jest oznaką uszkodzenia amortyzatora. Ta gra jest często w zupełnie nowych pojazdów. Aby odsłonić go zamknąć pokrywę i podorgat swoją zasłonę na przedniej szybie.

Ważne jest również, aby zbadać stan gumy uszczelniającej w drzwiach samochodu. Jeśli istnieje pełna uszczelka, to – kolejne źródło dochodów, nie tylko hałas z silnika, ale również na kołach i przepływu powietrza. Bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na luki izolacji między drzwi i słupków. Jeśli nie wyeliminować te czynniki, kaptur izolacji samochodu nie da pożądanego efektu, a czas i pieniądze zostaną zmarnowane.

Tylko wykonując tę pracę, można zacząć izolować kaptur. Aby rozpocząć trzymać pomiędzy jego krawędziami sztywność materiału tłumienia drgań, takiego jak, na przykład, „vibroplasta” lub SGM wibracyjne M2F. Żeber usztywniających nie jest we wszystkich samochodach, więc w wielu przypadkach zaleca się umieścić na masce SGM Vibro M2F (jako bardziej wydajnego i lekkiego materiału izolacyjnego). Koniec zakładka osłona izolacyjna głównego materiału tłumiącego, takich jak LM15 lub izotonicznym wytworzonego w Białoruś Akcent 10 LMKS.