495 Shares 977 views

Ochrona zderzak ze stali nierdzewnej – produkcja i montaż własnymi rękami

Ochrona zderzak ze stali nierdzewnej – do części pojazdów wielofunkcyjnych. Zasadniczo, takie oprzyrządowanie jest niezbędne do sprawnego przemieszczania się pojazdu na drodze. Ponadto, urządzenie pozwala wyciągnąć maszynę z skrajni dostatecznie głęboko przez podnoszenie i jego permutacji. Również, gdy jedno z kół może być zastąpiony podnieść pojazd i szybko wymienić. Oprócz ochrony, można zainstalować dodatkowe oświetlenie, które poprawiają widzenia kierowcy w nocy.


Zalety urządzenia

Ochrona przedniego zderzaka ze stali nierdzewnej ma kilka zalet. W pierwszej kolejności, pozycja ta spełnia funkcję dekoracyjną. Jeśli istnieje możliwość zakupu ochrony, zakres tych produktów jest wystarczająco duży. Właściciel samochodu może kupić kawałek dowolnym kolorze i fakturze.

Kolejną zaletą – trwałość. Kiedy ochrona pokrycie stali nierdzewnej może prawidłowo odbierać element, który ma odporność chemiczną i jest odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Ponadto, takie urządzenie jest obowiązkowa dla tych, którzy są zmuszeni iść na drodze.

Kupić lub zrobić

Ochrona zderzak ze stali nierdzewnej zapobiega losowych naloty na granicy, jak przewidziano dodatkowych szczegółów z metalu – kengurina. Początkowo urządzenia te były używane tylko dla pojazdów terenowych. Jednak taka ochrona zostały zainstalowane na innych modelach samochodów w ostatnich latach. Gotowy zestaw do znalezienia na sprzedaż praktycznie niemożliwe. Zwiększona ochrona jest dość dobry wygląd w minivanów oraz SUV. Dla samochodów innych klas takie akcesoria nie są wykonane. Jeśli chcesz ozdobić ciało pojazdu brakuje, można spróbować zrobić ochronę własnych.

Główne etapy

Tak, jak chronić zderzak wykonany jest ze stali nierdzewnej z rękami? Cały proces składa się z kilku etapów:

  • Pomiar przednim lub tylnym zderzaku pojazdu;
  • schemat obwodu według wszystkich parametrów;
  • narzędzia i materiały szkoleniowe;
  • Wytwarzanie kengurina;
  • akcesoria do montażu.

W początkowej fazie

Po pierwsze, należy określić rodzaj kengooryatniki. Dla każdej klasy pojazdów, o ile pewien model. Po określeniu modelu powinien zrobić mały szkic.

Jeśli to konieczne, można skontaktować się z ekspertami. Pomogą one ustalić, jaki rodzaj ochrony jest odpowiedni dla Twojego samochodu. Gdy obwód jest gotowy, trzeba dokładnie zmierzyć z przodu maszyny. Uzyskane parametry powinny być przesyłane do układu. Przy wyborze kengooryatniki modelu warto zastanowić się, że w przypadku bardziej złożonych rysunku potrzebują bardziej wyrafinowana manipulacja.

Przygotowanie materiałów i narzędzi

Najczęściej wykonane ochronę zderzaka ze stali nierdzewnej. Ten materiał jest o wiele bardziej praktyczne niż inne metale. Pomalowane rury po muszą być aktualizowane farbę kilka wyjazdów. wymagana jest stal nierdzewna. Z należytą starannością takiego metalu zachowuje dobry wygląd. Ponadto, akcesoria ze stali nierdzewnej wygląda bardziej solidne. Jednak warto zastanowić się, że metal ten jest o wiele droższe niż w innych odmianach.

Ponadto, związki o jakości części i ogólny widok struktury będą zależeć od rodzaju zgrzewarki być stosowane podczas operacji. Polerowanie i otshlifovki Rury do jednej z sił specjalnych tylko jednostkowych argon łukowego.

Jeśli pod ręką ma takie urządzenia, jak Bender, trzeba będzie zakupić kilka rogów, fałdy. Kąt powinien wynosić 90 ° do 45 °. Wybór części zależy od stopnia skomplikowania projektu. Może też trzeba frezu rura i bułgarski.

Proces wytwarzania poszczególnych elementów

Dokonywanie ochrony zderzaka ze stali nierdzewnej – proces, który wymaga cierpliwości. Aby zacząć jest przygotowanie pewne szczegóły konstrukcyjne. W tym celu, rury i inne elementy niezbędne do odpowiedniego systemu znak, a następnie użyć szlifierki należy dokonać cięć w miejscach z etykietami. W produkcji jest konieczne do ochrony obserwować jedną ważną zasadę – symetrię.

W połączeniu z głównym przewodem i teowych mostków konieczne pozostawienie niewielkiej szczeliny około 1 mm, ale nie więcej. Aby to zrobić, należy użyć rur frez. Gdy przygotowanie wszystkich elementów zostanie zakończona, trzeba dokładnie sprawdzić je i ponownie sprawdzić symetrię.

Końcowy etap produkcyjny

ochrona zderzaka ze stali nierdzewnej Duster i inne modele powinny być wykonane zgodnie z gotowego schematu. W następnym kroku należy wykonać układ zamierzonym miejscu mocowania poszczególnych elementów i skoczków. To znacznie zaoszczędzić czas w procesie spawania. Gdy wszystko jest gotowe, możesz rozpocząć zbieranie strukturę. Aby to zrobić w zaznaczonych miejscach trzeba chwycić niektóre elementy spawania. Pod koniec projektu muszą być szlifowane. Zaleca się, aby rozpocząć z fałdami. Takie miejsca są najlepsze podatne na leczenie i są oddzielone od głównej konstrukcji.

Po tym, należy ponownie sprawdzić elementy na przestrzeganiu symetrii. Tylko wtedy można gotować każdy kawałek argon łukowego spawania. ochrona zderzaka ze stali nierdzewnej gotowy.

akcesoria do montażu

Żywotność ochrona zależy od tego jak jest ona stała. 2 przewodnik dla spawania grubych rurek, pozostawiając podłużnicami, aby służyć kenguriny odległość między bocznymi pojazdu. Nie zapomnij o instalacje. Powinny one być zamocowane na końcach tych rur. W tym celu, zgodnie z ekspertów, idealnie około 10 mm płytki z otworami na śruby, które oznaczone jest oznaczenie M12 i M10.

Aby wykonać następny krok będzie wymagać drugą rękę. Gotowa konstrukcja powinny być przymocowane do przedniej części pojazdu, pozostawiając lukę nie więcej niż 10 mm od zderzaka. Uchwyt miejsce, zachować przed drzewca. To jest bardzo ważne. Przez otwory w mocowaniach Należy zauważyć miejsca dla otworów w podłużnicach, a następnie muszą być wiercone. Po tej ochrony przykręcone. Wykonać takie manipulacje na własną rękę nie będzie działać.

Eksperci nie polecam mocno przykręcony ochronę zderzaka ze stali nierdzewnej. To nie ma sensu. Odpadnie na silny wstrząs się zginać się, chroniąc od prętów uszkodzenia a ramą pojazdu. W SUV-ów i samochodów dostawczych takiej ochrony oszczędności lampy przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Na koniec

Ochrona tylny zderzak ze stali nierdzewnej wykonane w ten sam sposób. Jedyną rzeczą do rozważenia jest wielkość i kształt gotowego projektu. Parametry te różnią się od parametrów przedniej kengurina. Jeśli nie ma gotowych schematów, konieczne jest, aby zwrócić się do specjalistów o pomoc. Dla bardziej zamożnych właścicieli samochodów są gotowe modelu. Bardzo popularne jest ochrona przedniego i tylnego zderzaka ze stali nierdzewnej wykonany w Niemczech.