260 Shares 7803 views

Jak szybko upiec szarlotkę: przepis

Jak upiec szarlotkę, by zadowolić swoich bliskich pyszny deser? Aby odpowiedzieć na to pytanie jest proste gotowanie może nie tylko doświadczonych kucharzy, ale także zwykłą gospodynią domową. Po tym wszystkim, do przygotowania partii jabłek nie wymaga żadnej specjalnej wiedzy.


Przegląd

Przed upiec szarlotkę, warto pomyśleć, deser w końcu, chcesz się dostać. Po upieczeniu mogą być różne. Ktoś woli Biszkopt, jedną dawkę, a ktoś i popełniła deser oparty na ciasta drożdżowego. Zdecydowaliśmy się wprowadzić wszystkie te metody po kolei.

Jak upiec szarlotkę: przepis herbatniki deser

Aby taki słodki i bardzo smaczne danie, trzeba kupić:

 • Jaja kurze (domowe) duże – 4 szt.;
 • jabłka blisko jak to możliwe sladkie- 2 szt.;
 • lekki posiłek – szklanka pełna;
 • Posiłki i ocet – na ½ łyżeczki;
 • porządku cukru – szkło;
 • olej słonecznikowy – 10 ml (w postaci smarowania).

mieszanie baz

Jak upiec jabłko z masłem „pie” z wykorzystaniem takich urządzeń kuchennych jak multivarka? Aby to zrobić właściwie zastąpić ciasto herbatniki. Jaja powinny być podzielone na żółtek i białek. Pierwszy składnik chcesz dodać cukier i szlifować mieszaniny aż biały z łyżką. Jeśli chodzi o białka, po czym należy je przeniesiono do stałej piany za pomocą korony.

Po obróbce, części składowe muszą być połączone ze sobą, a następnie dodanie sody gaszonego octu oraz lekki posiłek. Wymieszać produkt, trzeba uzyskać nie są bardzo płynne, ale nie gruby fundament.

przygotować jabłka

Przed upiec szarlotkę w multivarka nie powinni po prostu zagnieść ciasto, ale również przetwarzać owoce. Muszą być umyte, oczyszczone, a następnie pocięte na ćwiartki i usunąć pole nasion. Kolejne plasterki jabłka trzeba pokroić na kilka cienkich plasterków.

proces pieczenia

Po zabiegu, owoce i ciasta posmarować kielich Multivarki olej słonecznikowy, a następnie położyć go na dnie plasterki jabłek. Ponadto wymagają one wlać Ciasto na herbatniki, że szczelnie przykrywa i przygotować tryb wsadowy przez 60 minut.

Jak przedstawia tabela?

Teraz już wiesz, jak upiec szarlotkę z użyciem urządzenia takiego jak multivarka. Po zakończeniu procesu pieczenia jest zakończony, miska wymaga starannie usunięte i nagle obrócić do góry nogami. Następnie trzeba posypać powierzchnię ciasto z cukrem pudrem, pokroić na porcje kawałki i przedstawić rodzinę z herbatą.

Jak upiec szarlotkę w piekarniku łatwe?

Jak wspomniano powyżej, partia jabłek mogą być gotowane na różne sposoby. Wariant gąbka badaliśmy powyżej. Ale najbardziej przystępne cenowo i łatwe uważane ciasto wykonane z ciasta francuskiego.

Tak więc, musimy:

 • ciasto francuskie bez drożdży – 1 Standardowy pakiet;
 • Duże słodkie jak najwięcej jabłek – 4 szt.;
 • lekki posiłek – szklanka pełna;
 • Sproszkowane koritsa- ½ łyżką deseru;
 • Cukier puder – kilka dużych łyżki;
 • masło – 10 g (w postaci smarowania).

przygotowanie owoców

Tak, jak upiec jabłko ciasto szybko? Po pierwsze, powinniśmy dobrze obsłużyć wszystkie owoce zakupione. Wymagają mycie gorącą wodą, a następnie uwolnić od skóry, gdy jest sztywny. Następnie przeciąć na pół jabłka i usuń skrzyni nasiennej. Po tym, owoce powinny być pocięte na nie bardzo cienkich blach.

Proces formowania deser

Dla wytworzenia takiego ciasta proszeni rozmrozić ciasto francuskie w sklepach. Ponadto, musi toczyć się na dwie duże zbiornika mocno posypane mąkę przesiewa. Po tym należy podjąć liść, myć je oliwą i położyć fundament. To nie musi położyć grubą warstwę przetworzonych plastry jabłek. Aby ciasto okazało słodkie i soczyste owoce zaleca się obficie posypać cukrem pudrem i mielonego cynamonu. Pod koniec jabłek niezbędnej do pokrycia drugą warstwę ciasta. W tym przypadku, krawędź powinna znajdować się w warkocz pigtail lub po prostu piękne celowniku.

obróbka cieplna

Po apple pie z ciasta francuskiego powstaje, konieczne jest, aby wysłać w piecu. Piec deser korzystnie w temperaturze 190 ° przez 40 minut. Gotowe ciasto powinno znacząco podnieść się i stają się różowe i bardzo apetyczny.

Podawać na stole smaczne i obfite deser jabłka

Aby dowiedzieć się, jak upiec szarlotkę na bazie ciasta francuskiego, jak nam powiedziano. Ale to naprawdę szczególne wrażenie na znajomych i rodziny, powinien być odpowiednio obecny przy stole. W tym celu gotowe wypieki wymagają ostrożnie wyjąć z pieca i umieścić go na płycie. Ponadto, ciasto musi być pocięte na małe kawałki, umieścić je na talerzu i posypać cukrem pudrem. Podawać pet jabłka traktują gości najlepiej z gorącą herbatą.

Gotowanie jabłecznik ciasta drożdżowego

Jak upiec smaczny jabłecznik siebie? Aby to zrobić, zalecamy użycie podstawy drożdży.

Tak więc, musimy:

 • danej dużych kurze jajko – 1 szt;.
 • Duże słodkie jak najwięcej jabłek – 4 szt.;
 • Mąka światła – około 700-900 g;
 • tłuszczu mlecznego – 500 ml;
 • porządku cukru – 4 dużej łyżki;
 • suche drożdże – pół łyżeczki;
 • proszek cukru – kilka dużych łyżek;
 • masło – '90

Przygotowanie ciasta

Aby dokonać takiego szarlotkę, trzeba zagnieść ciasto drożdżowe. Aby to zrobić, trochę rozgrzać tłuszcz mleczny, rozpuścić w nim drożdże i cukier, a następnie dodać stopione masło, ubite jajko (najlepiej zabrać do domu) i lekki posiłek. W rezultacie trzeba dostać nie są bardzo sztywne ciasto, które jest wymagane, aby zamknąć i ogrzać do 90 minut. Okresowo, pożądane jest, aby oprzeć mocno wstrząsnąć lub trzepaczka ręce smarowane olejem roślinnym.

przygotowanie owoców

Podczas gdy ciasto drożdżowe osiągnie pożądaną konsystencję w ciepło, można bezpiecznie wykonać przetwarzanie jabłek. powinny być umyte, oczyszczony, uwolniony z pudełek nasion i rozdrabniania na nie bardzo cienkie plasterki.

Jak wygenerować?

Po ciasto drożdżowe rośnie, należy podzielić na dwie części: jedna duża, inne – mniej. Pierwszy zwój jest wymagane w cienkiej warstwie i umieścić w natłuszczonej patelni. Na podstawie należy umieścić wszystkie nadzieniem z jabłek, posypać niewielką ilością cukru pudru. Następnie owoce powinny obejmować arkusz i drugi ciasto pięknie przyciąć krawędzie (oplot może być w warkocz).

Pieczenia w piekarniku

Utworzone szarlotka należy umieścić w piekarniku podgrzanym do 195 stopni. Upiec go zaleca godzinę. W tym czasie, deser powinien znacząco podnieść się i rumiane.

W jaki sposób należy stosować gości?

Po jabłecznik ciasta drożdżowego dobrze upiec, to należy natychmiast usunąć i smarować świeżym masłem. To sprawi, że deser jest nie tylko smaczne, ale również apetyczny. Następnie do pieczenia jest wymagane pokroić na kawałki i średnich serwowane gościom wraz ze słodką herbatę.

Przydatne wskazówki gospodynie domowe

Aby dowiedzieć się, w jaki sposób można przygotować szarlotkę w piekarniku lub multivarka, jak nam powiedziano. Ale to deser okazało się bardzo smaczne, należy przestrzegać wszystkich poniższych zasad sporządzania pieczenia:

 1. Ciastka ciasto do szarlotki będzie bardziej delikatne i smaczne, jeśli oprócz głównych składników w nim dodatkowo dodać filiżankę gęstej śmietany.
 2. Szarlotka na podstawie kanapki mogą być wykonane i od zakupionego testu. Ale dla własnego gotowania, trzeba specjalnych umiejętności kulinarnych i dużo wolnego czasu.
 3. Ciasto drożdżowe dla szarlotki powinny być stosowane tylko wtedy, gdy chcesz bardzo satysfakcjonujące karmić swoich gości. Wszakże, jak wiesz, jest to dość wysokokaloryczne muffin.
 4. Im dłużej trzymasz ciasto drożdżowe w upale, tym bardziej kwaśny jego otrzymaniu. Dlatego musi on być stosowany do przygotowania ciasta na koniec jeden i pół godziny.
 5. jabłka przetwarzania deser zaleca tuż przed ich rozprzestrzenianiem się na arkuszu podłoża. Jeśli zrobisz to wcześniej, mogą one być zaciemnienie. Jednak w celu uniknięcia tego efektu, można posypać je sokiem z cytryny.

Należy również zauważyć, że aby przygotować szarlotkę, można nie tylko z ciastek, drożdży lub ciasta francuskiego w domu, ale także ze względu na piasku. Wtedy twój deser się bardzo ostry i dosłownie rozpływają się w ustach.